Diskusné fórum

xenony

Autor Správy

Re: xenony

Ahojte, tak je to vo vybojkach, ma niekto skusenost s vybojkami GE? mx.

02.02.2015 11:21

Re: xenony

Mal som ich v aute. Vydrzali tusim 3,5 roka. Mestska prevadzka. Svietili slusne. Kvalitou by som ich zaradil medzi bezne Philips, Osram, Narva. Teraz som tam dal Osram NIGHT BREAKER UNLIMITED.

02.02.2015 12:11

Re: xenony

Ahojte, este jedna otazka, ako som vybral zly xenon, vybrala sa z patice aj taka objimka/svorka/drziak kolma na kontakty, ktore drzia trn, a gumicka, ktoru som vratil naspat. Blizsie foto tu http://www.klubsubaru.sk/galeria/1727/, hore je dobry, dole zly. Ten drziak sa neda vratit rozumne spat, je to drobne. Bolo to o ten trn na xenone prilepene z jednej strany tak, ze som to musel nozikom odlupit.

Otazka je co s tym, ci to nejako vazne vadi v prevadzke. Alebo ci si z toho nerobit velku hlavu. Diky za kazdy postreh.

mx.

02.02.2015 14:01

Re: xenony

Xenony su slepa ulicka vo vyvoji svetlometov. Bud H7 alebo potom LED. Laserove svetlomety su vo vyvoji, ale tie dufam zakazu. Predsalen nikto si nechce vypalit sietnicu, ajked su lahko smerovatelne... Osram Night Breaker som mal, ale nevydrzali viac ako 1 rok. Mozno ani tolko nie. Moja dalsia volba bude prave GE long life. Podla testov naozaj vydrzia vela a cenovo su takmer polovica Osramu...

02.02.2015 19:35

Re: xenony

miloxko<br> mam taky pocit, ze prave vypadnutie kontaktu z patice bola pricina blikania/vypinania a nie ten flak na vybojke (ono flaky tam obcas su a napriek tomu vybojka funguje normalne).<br> cize ak by si aj kupil novu vybojku,tak ti to asi nebude normalne fungovat (respektive to vobec nebude fungovat). odporucam demontovat paticu vybojky a opravit to. alebo kupit novu/pouzivanu.<br> suhlasim aj s tym, ze sa maju menit obe vybojky naraz. nie len kvoli farbe svetla, ale aj kvoli zivotnosti. je to zapricinene tym,ze ked mas v obvode dve ziarovky a nejaky cas funguje iba jedna, tak vdaka Mr. Kirchhoffovi sa ta jedna fungujuca ziarovka priliz zatazi a potom odide. nemuselo by to sice na 100% platit pri xenonoch, ale clovek nikdy nevie smile

musim dost podstatne nesuhlasit s rehmn-om, ze xenony su slepa ulicka...to urcite nie. to by som rovno mohol povedat, ze vsetky halogenove ziarovky su slepou ulickou, lebo ucinnost/zivotnost bla bla bla. ved aj LED nemontuju vsetci vyrobcovia -a nie len preto,lebo jeto velmi komplikovana a draha technologia....ja povazujem xenon za zatial najlepsi mozny sposob osvetlenia automobilu (v porovnani halogen/sviecka/LED) v pomere vykon/cena/zlozitost.

04.02.2015 12:41

Re: xenony

ahoj brano,

xenony su vymenene, svietia oba, vypadnuty nebol kontakt ale len taky ten plastik co to tam pridrzal http://media.klubsubaru.sk/images/galerie/1727/Untitled-1.jpg to cierne okolo toho stredneho trna na lavom spodnom obrazku

podla mna tam drzal az-az kym tam bola zla vybojka, bolo to o ten trn prilepene ze fest a ako som vybojkou otocil, aby som ju vybral, tak sa to odlomilo

po vymene zatial vsetko svieti ako ma, aj bez plastiku, dal som tam vybojky GE Xensation, 65e za par

mx.

04.02.2015 14:22

Re: xenony

Reakcia na príspevok od používateľa Brano:

04.02.2015 12:41

miloxko<br> mam taky pocit, ze prave vypadnutie kontaktu z patice bola pricina blikania/vypinania a nie ten flak na vybojke (ono flaky tam obcas su a napriek tomu vybojka funguje normalne).<br> cize ak by si aj kupil novu vybojku,tak ti to asi nebude normalne fungovat (respektive to vobec nebude fungovat). odporucam demontovat paticu vybojky a opravit to. alebo kupit novu/pouzivanu.<br> suhlasim aj s tym, ze sa maju menit obe vybojky naraz. nie len kvoli farbe svetla, ale aj kvoli zivotnosti. je to zapricinene tym,ze ked mas v obvode dve ziarovky a nejaky cas funguje iba jedna, tak vdaka Mr. Kirchhoffovi sa ta jedna fungujuca ziarovka priliz zatazi a potom odide. nemuselo by to sice na 100% platit pri xenonoch, ale clovek nikdy nevie smile

musim dost podstatne nesuhlasit s rehmn-om, ze xenony su slepa ulicka...to urcite nie. to by som rovno mohol povedat, ze vsetky halogenove ziarovky su slepou ulickou, lebo ucinnost/zivotnost bla bla bla. ved aj LED nemontuju vsetci vyrobcovia -a nie len preto,lebo jeto velmi komplikovana a draha technologia....ja povazujem xenon za zatial najlepsi mozny sposob osvetlenia automobilu (v porovnani halogen/sviecka/LED) v pomere vykon/cena/zlozitost.

Xenony su drahe a komplikovane. Potrebujes transformator napatia a podobne. Uz teraz u niketorych vyrobcov sa uplne vytratili zo zoznamu objednatelnych veci. Napriklad Peugeot 308, Seat Leon, Nissan Pulsar. Naopak, prave LED je objednavatelne uz v strednej triede automobilov. O zivotnosti nehovoriac. Xenon - LED sa neda porovnat. Jasne, ze ani H7 - LED, ale H7 nech stoji 20 EUR par, takze je cenovo dostupne pre kazdeho a vymenitelne hoci aj so zavretymi ocami ... Pamataj na moje slova, o niekolko rokov sa Xenony uplne vytratia. Samozrejme, nepati to na starsie rocniky vyroby, kde to bolo montovane od vyroby a uz roky brazdia cesty...

04.02.2015 15:40

Re: xenony

LED vytlaci xenon len kvoli jednej veci - potrebe inovovat tovar preto, aby si ho zakaznik kupil. a ako vsetci vieme, nie vzdy to je spojene s uzitkovou hodnotou. xenon vobec nie je komplikovany, urcite je menej komplikovany na vyrobu a vyvoj,ako LED. a o zivotnosti radsej pomlcime,lebo LED technologia (pre velke svietiace vykony) ma este stale velky problem s chladenim.<br> a co sa tyka ucinnosti (co lepsie svieti), to ti poviem zajtra - dnes vecer idem domov na novom seate leon cupra 280 s LED lampami,takze si pis,ze to poriadne otestujem smile

04.02.2015 15:55

Re: xenony

LED je v podstate polovodic, produkuje minimum tepla. Ma vyssiu zivotnost a spotrebuje menej energie. Xenon je plynova vybojka, ktora sa vplyvom napatia zohreje. Produkuje podstane viac odpadoveho tepla. Keby si mal zakaznik vybrat medzi Xenonmi a LED, pre vyhody LED by si zrejme 95% vybralo LED. Preto vyrobcovia tym, ze upustia od Xenonov len ulahcuju rozhodnutie a znizuju tym aj svoje vyrobne naklady.

04.02.2015 19:34

Re: xenony

rehm<br> ale prosim ta,neporovnavaj led lampicku na tvojom telefene,ktora blika ked ti pride notifikacia s fejsbruku smile<br> je tak trochu rozdiel pri klasickych LEDkach s nizkym vykonom (aj tie sa zahrievaju, ked im zvysis napatie resp. prud) a vysokovykonne. sused robi pre siemens, tato firma vyraba taketo svietidla - rozpraval mi humornu historku o tom, ako ich montovali na vlaky D a museli ich dodatocne opatrit chladiacim okruhom (ked vlak stal,neboli chladene naporom vzduchu). a omakaval som aj LED lampy na seate, ze by boli ladove sa neda povedat smile<br> ale ked uz sme pri tom, svieti to porovnatelne dobre ako xenon (xenon trochu lepsie,ale to kvoli adaptivnej optike,co na seate nebolo). otazka je samozrejme zivotnost,tu budeme mat zodpovedanu az neskor.

05.02.2015 10:46
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101