Diskusné fórum

Zvolávacia akcia

Autor Správy

Re: Zvolávacia akcia

Doatal som pozvanie do servisu na kontrolu tretieho mazacieho kanálika v prevodovke. Mám Imprezu Diesel 3 mesiace starú. Neviete niekto viac podrobností?

06.09.2010 15:04

Re: Zvolávacia akcia

no, taketo informacie su top secret - hlavne u takych znaciek ako subaru. kedze ide len o kontrolu, je mozne (a velmi pravdepodobne) ze nejde o nic vazne. taketo "kotrolne akcie" (pozor,nie je to callback) sa vykonavaju len v pripade podozrenia.

v kazdom pripade sa potom podel s nami o nejake nove informacie. smile

06.09.2010 15:46
555
avatar

Re: Zvolávacia akcia

Mna uprimne zaujima, ako to skontroluju?

06.09.2010 19:51

Re: Zvolávacia akcia

No viem ze asi je to nepravdepodobne ale nieje nijakou výnimkou kedy sa jednalo kvázi o kontrolu a a potajme nieco menili myslim ze prave Toyota ma nieco taketo narováši ..ale to len tak ....okrajom ties ma zaujima konkretnejsie info

06.09.2010 20:12

Re: Zvolávacia akcia

Nie som si istý kde som našiel, že táto akcia sa týka iba legacy a outback-ov. Číslo akcie: Recall WVS-29 Tam bolo napísané že sa jedná o chýbajúci mazací kanál ktorý maže kolečká trojky až šestky. Ak má auto viac ako cca 10 000 km majú sa tieto kolečká vymeniť aj s hriadelou (môj preklad z anglického textu). V servise mi povedali že musia zhodiť čelá prevodovky a pozrieť sa na ten kanálik. Ak tam nie je, pomocou prípravku ho tam vyvŕtajú. (píšem ako som kúpil. Auto mám iba dva mesiace, ešte som ho nestihol rozobrať smile) Na tej istej stránke som sa dočítal že na imprezu je zvolávacia akcia kvôli preprogramovaniu riadiacej jednotky kvôli zníženiu emisií. Číslo akcie:Program #WVT-30

Možno to bolo tu http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/default.asp

06.09.2010 21:17

Re: Zvolávacia akcia

06.09.2010 21:34

Re: Zvolávacia akcia

marek , potajme vymienat nieco v automobile je dovodom na zalobu. preto sa odlisuje kontrolna akcia od callback-u. a ako teraz vidime, toto je cisty callback . otazkou je,akym sposobom o tom informoval predajca. mimochodom , maro ty si s PD ?

ale v kazdom pripade, toto je "prieser" ako vysity... zabudnut mazaci kanalik a potom ho dodatocne vyvrtat v servise vrtackou, to chce charakter hehe smilesmile smile

ale no co,stava sa aj v "urodzenejsich" rodinach" : http://auto.pravda.sk/ferrari-vie-preco-458-italia-rada-hori-dbb-/sk_aaktual.asp?c=A100903_111757_sk_aaktual_p53

07.09.2010 08:14
555
avatar

Re: Zvolávacia akcia

Update firmware zacina byt beznou vecou aj u Suba. Volvo, BMW, ... tam to fici ako ked si kupis zakladnu dosku na pc :) Z toho sa nestriela, pokial to nie je ako ten, kde znizovali zatazenie vo vysokych otackach, aby sa im neulamovali spodky piestov. To uz by som tiez nazval call back. Toto s prevodovkou je silna kava. Demontaz, rozobratie a nahodenie je tak na 4 hodiny, to maju mechanici o zabavu postarane na dost dlhu dobu. Ak ale ide o dodatocny konstrukcny zasah, jednoznacne by som ziadal o vymenu prevodovky na zaruku. Bud ten kanal potrebuje od prveho km, alebo ho nepotrebuje a ze 2 mesiace jazdy nad koleckami drzal ochrannu ruku strany triboaniel, o tom by ma nepresvedcili.

07.09.2010 09:10

Re: Zvolávacia akcia

Takže. Absolvoval som tú zvolávaciu akciu. Z pôvodných prvotne oznámených 2 hodín a upresnených 3,5 hod. to bolo konečných 5hodín (asi v tom bol aj obedsmile) Bola potreba vyvŕtanie chýbajúceho kanálika v telese prevodovky (tak ako to bolo popísané na stránkach) bez demontáže prevodovky. Odmontovali dva kryty, čo to odpojili kardan, výfuk asi zavadzali, ale prečo baterku, to neviem (vymazalo sa rádio). Dúfam že to bola posledná vec čo soudruzi z Japonska zabudli. Chodím do servisu v BA.

08.09.2010 23:18
555
avatar

Re: Zvolávacia akcia

Drzim palce a dufam,z e si si dal do servisnej knizky zapisat, ze nepostupovali podla manualu. Obzvlast podla strany 5, pretoze vazne netusim, ako dostali piliny prec, ked japonci koli tomu prikazuju davat dole cely zadny diel prevodovky a prevratit ho hore nohami a pouzivat pri tom podtlakove odsavanie pocas vrtania.

09.09.2010 09:36
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101