Diskusné fórum

Cislo diffu

Autor Správy

Re: Cislo diffu

Caute!Povedzte mi niekto,kde je vlastne umiestneny stitok(cislo)na zadnom diferaku.Minule som to hladal...z bokov,zozadu...no fakt som nic nezbadal.Malo by to byt v manuale,kde je,ale ten nemam,aspon nie cely. Vlastne doteraz neviem,ci mam LSD,alebo nie!smile Diiik!

04.10.2010 19:30

Re: Cislo diffu

podla manualu na moje legacy sa tento stitok nachadza na vrchu diferencialu v strednej casti je tam taka vystuz a na jej boku to je ale ci to uvidis bez demontaze ta tazko

05.10.2010 09:11
555
avatar

Re: Cislo diffu

Ak ti ide o zistenie, ci mas LSD a je funkcny, staci cuvnut do blata a pozriet sa, ci sa pretocili obe kolesa, alebo iba jedno. Vyzaduje to idealne dvoch pozorovatelov, inak hrozi, ze si zabehas za autom :) Druha moznost je dat ho na zdvihak, vyradit, skusit tocit kolesom a ak sa druhe toci rovnakym smerom, je to ono. Tretia je postavit ho na prekazke tak, ze jedno kolo je vo vzduchu a ak pojde sila aj do druheho, opat to je.

05.10.2010 12:25

Re: Cislo diffu

Dik za tipy,chalani. Sokyno,tak to vyzera,ze to cislo musi byt zhora niekde. 555:to s tym tocenim naprazdno na zdvihaku vraj vobec nieje take jednoznacne.Uz sa to preberalo viackrat na ceskych forach a niekto to prezentoval aj presne naopak,tj,ze sa musia tocit naopak.Vraj zalezi na rychlosti otacok(?)Aj preto som s toho pako.XT by LSD malo mat,ale mne sa tocia kolesa naopak. Dalsia vec,co neviem,nikde som sa nedozvedel,je,ako vlastne funguje casovo.T.j,kolko mu trva,kym sa nahreje a zacne fungovat a naopak,ako rychlo vychladne.Malo by to byt rychle,lebo na ceste(na co je vlastne stavany),pri prejazde zakruty pri presmyku vela casu nema...

05.10.2010 13:51
555
avatar

Re: Cislo diffu

V tom mas pravdu, visco neroztlaca klietku a reakcna doba je dlhsia, pripadne pri pomalom toceni sa nic neudeje. Preto som uviedol prakticke skusky. Este v sekcii Impreza /tusim/ som pridaval zoznam prevodoviek, ten kod najdes lahsie a s prevodovkami je spravidla sparovany aj zadny difak, mozno podla toho najdes aj svoje setup.

05.10.2010 17:31

Re: Cislo diffu

Fajn,ale moju prevodovku TY755VN3AA som tam nenasiel...Viem len,ze diffy,ktore maju LSD maju v kode HP, JP alebo CF. Uz len najst ten DaVinciho kod smile

05.10.2010 21:28
555
avatar

Re: Cislo diffu

'02, January — '05, May WAGON 2.0L EMPI DOHC TURBO FULLTIME 4WD Manual transmission 2.0XT Normal suspension Left-hand drive, na turba sa vzdy pre EU davali zadne LSD.

05.10.2010 22:20

Re: Cislo diffu

Tripetky,ty si jasnovidec!Dik moc.smile Aj pokusy urobim,lebo ma to zacalo viac zaujimat.Chcem sa zoznamit blizsie s detailami okolo LSD.Detto viskozka.Na otcovom forestri je uz chytena,treba ju menit,alebo repasovat.To si vacsina ludi mysli,ze sa neda,ale nechapem preco.O jednom servise vsak viem,ze to robia.Mam k dispozicii 3 starsie...tak s toho jednu predsa poskladam,nie?Aj toho tekuteho sajrajtu sa predsa z troch nazbiera,si myslimsmile

06.10.2010 09:02

Re: Cislo diffu

visco spojka medzinapravova sa repasovat neda ak niekto chce moze skusať ludi co to tvrdia ze sa to da ale neda sa to urobit tak aby to bolo potom normalne funkcne

06.10.2010 09:10
555
avatar

Re: Cislo diffu

Ten specialny silikonovy olej sa da zohnat, ale puzdra su vyrabane ako nerozoberatelne, pozri si niekde 27020AA050 co je pre zadny LSD s visco pre 5kvalty. Je to pozvarane dokopy. Podobny je aj predny otvoreny dif, dokonca ani ten helical sa neda porovnat opracovanim s napr. Quaife :) Ak by si ho mal v haji, tak pri cene toho dielu by som sa na to vytoto a zobral napr Cusco jednosmerny, alebo ten stelovatelny na 1,5 a 2 ak mas chut na veselsi zadok /baha 2 smerny je fakt vesely, takm ta rozhodi aj ked prudsie uberies plyn, ci brzdis s kvaltom/. Medzinapravak pre DCCD je konstrukcne vlastne lamelak uzatvarany elektromagneticky, ktory je spinany v pulzoch /preto z neho vedu tenke kabliky a staci par A poistka/, takze ten sa ako tak da rozobrat a spavit, ale tie visco, ee. Okrem toho je to velmi citlive na spinu, kdze je to sustava jemnych lamiel.

06.10.2010 10:54
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101