Diskusné fórum

AT a otočka o 360°

Autor Správy

Re: AT a otočka o 360°

Moja najobľúbenejšia manželka sa rozhodla, že chce ísť na školu šmyku a kedže som jej naobľúbenejší manžel, tak som jej ho zaplatil. Peknú sobotu sme zažili, ona jazdila, ja som točil a fotil. No a kto bol, tak vie, kto nebol tak vie tiež, je tam jedna akcia, kde sa skúšajú reakcie pri otočke auta o 360°.

Rozbeh, vytlačiť spojku, brzda na doraz, potiahnutie ručnej, otočka, pustenie ručnej, v spravnej chvíli aj brzdy a spojky a šup ho tam plyn. No a ujo inštruktor nepustil na túto akciu Zuzku s forestrom, vraj sa boji, že to automat neprežije. Čo ma jemne ročúlilo, prišlo mi to ako pekna hujovina. Šak skočím na brzdu, ručná, otočka, pušťam ručnú aj brzdu a šup ho tam plyn.

Čo sa tam može pri tom pokakať? Žeby to automat neprežil? smile

25.10.2010 09:38
555
avatar

Re: AT a otočka o 360°

Zaujimave tvrdenie, ako potom americania desiatky rokov tocia vsetky tie akcne filmy? Nerozumiem tomu plne brzdy + rucna, ked raz brzdim za hranicou smyku, tak rucna je pouzitelna nanjvys ako opierka na ruku.

25.10.2010 10:17

Re: AT a otočka o 360°

Este dodam, ze sa to robi tak, ze polovicou auta si na smyklavej ploche, druhou na suchej (pravou alebo lavou stranou). Preto ta ručna, ktorá auto odtrhne do otočky.

25.10.2010 10:28
555
avatar

Re: AT a otočka o 360°

Aha, chapem... zabudam, ze dnes ma uz skoro kazdy abs, ak si ho nevymontoval smile. Mne tam staci riadne pridat, alebo dupnut po brzde a uz som spoteny...

25.10.2010 10:33

Re: AT a otočka o 360°

a neni to prave o tej rucke lebo neviem ako to ma automat ale v manuale sa moc neodporuca tahat rucku lebo to cez tu vyskozu medzinapravovu brzdi aj predok alebo lepsie povedane odpaluje to pomaly a isto tu vyskospojku v strede automatu by sa nemalo nic stat teda aspon myslimsmile

25.10.2010 11:21

Re: AT a otočka o 360°

ivan

mozno ze instruktora mierne podrazdil fakt, ze tam prisla nejaka zena s turbo forestrom-navyse AT. a mozno mal len zlu skusenost - niekedy niekdo v minulosti prisiel s AT na skolu smyku a o par dni prisiel za nim zo ziadostou o nahradu skody - ma pokazeny AT a za to vsetko moze prave skola smyku .

ludia su ludia a casto robia absolutne nelogicke veci... uz som videl vela zvlastnosti .naposledy v sobotu som videl typka, ktory kupil dvojrocnu audinu A8 4,2 FSI. krasny osemvalec. co som ale neocakaval bolo to,ze to cele sprznil montazou LPG...smilesmilesmilesmile (kua vraj velka spotreba hehe)

takze spat k teme - podla mna sa pocas takehoto zatazenia AT ( skola smyku) stane s prevodovkou velke prd . smile

25.10.2010 11:33

Re: AT a otočka o 360°

Ja som zhodou okolností tiež bol pre týždňom na "Škole šmyku" a robili sme tam toto isté. V našej skupine nebol žiaden automat, tak sa neviem vyjadriť, čo to urobí AT prevodovke, ale myslím si, že by sa s tým automat mal nejako sám vysporiadať a keď nie, tak... neviem smile Ale zaujímalo by ma, pokiaľ niekto vie, čo by sa mohlo stať. Počkáme na ďalšie príspevky.

25.10.2010 12:46

Re: AT a otočka o 360°

no ja som jazdil cca pred 3 rokmi na matador okruhu s legacy H6 AT.samozrejme dostavala jemne na zadok pri cviceni smykov. a kedze sa jendalo o akciu podporovanu priamo mikonou tak...tak je to priame potvrdenie,ze AT na skole smyku nic nehrozi. smile

25.10.2010 13:25
555
avatar

Re: AT a otočka o 360°

Za predpokladu, ze je stlacena spojka sa s difakmi neudeje nic, nevznika tam rozdiel tociveho momentu medzi vstupom a vystupom. Detto AT, ak nie je sucasne stlaceny plyn a brzda.

25.10.2010 13:42

Re: AT a otočka o 360°

Noooo, neviem, ci dam teraz dobre prirovnanie, ale podla toho, co povedal ten chlapik na skole smyku, by sme nemohli blbnut ani v zime. Kuuurna a to ja moc raaaad smile a zatial mi to radi pohodovo smile

25.10.2010 15:51
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101