Diskusné fórum

Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

Autor Správy

Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

Zdravím priatelia. Dnes mi kamarát odmontoval strešné okno, aby sa mohli vyčistiť kanáliky. Po spätnom založení sa to skúsilo otvoriť a zatvoriť. Po treťom raze tam niečo precvaklo a už len priviera ale neotvára (treba mu výrazne pomôcť rukou na otvorenie, zatvorenie privre pekne). Pozerali sme, že sú tam dáke plastové pásiky, čo otočia dvoma malými páčkami na zodvihnutie. Myslíte, že sa dajú zohnať samostatne tie plastové tiahlá, ten mechanizmus? Druhé strešné pekne zasunie do strechy a späť, motorček ide všetko je OK. Jedná sa len o problém na prvom strešnom.

30.10.2010 02:11

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

ja mam sice starsi model ale ked som skusal zhanat tesnenie tak mi v Subaru povedali ze len cele stresne okno aj s tesnenim.

30.10.2010 13:21

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

Tento problem mam aj ja, a to som to okno ani nerozoberal. Vyklapacie sa neotvori vobec, tak ho po akoze otvoreni vytlacim rukov. Ked som sa na konkretny diel pytal v subaru, chceli mi predat len cely mechanizmus otvarania, tak som sa nato vykaslal... Nejak ma to ani extra netrapi, nakolko to okno pouzivam minimalne, a zas zatial este aj zvladam zdvihnut pravu ruku na jeho otvorenie...

30.10.2010 16:19

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

Narazil som na ten isty problem. Potrebujem vycistit stresny panel tak som ho dal dole a dostal sa k tomu mechanizmu, podla vsetkeho sa predne okno otvara a zatvara tahom lanka, lanko ktore prichadza k oknu zo strany vodica okno otvara a tam bude problem. motor bude v poriadku lebo to lanko je podla mna v jedinom kuse, prechadza z lavej strany predneho okna do pravej zadneho a potom z lavej zadneho do pravej predneho. Ked s tym pokyvem tak to jeden krat okno otvori a zatvori a potom ho uz otvarat nechce, iba zatvara. Skusim sa v tom este povrtat ale obavam sa ze k tomu mechanizmu sa da dostat len ked sa cely ram na ktorom je mechanizmus okien da dole.

31.07.2012 16:37

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b12/type_19/body_equipment_exterior/ tu su nejake nakresy a cisla dielov ak to niekomu pomoze smilesmile

31.07.2012 17:22

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

Chcelo by to kupit jeden havarovany Outback na taketo suciastky. Ja mam pokazeny CD prehravac (mozno len menic 6CD) a servise mi povedali, ze len komplet nove za 200 EUR. Tak pocuvam len radio...

31.07.2012 23:05

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

sokyno dik za info, servisny manual sice mam ale neviem ci jeho sucastou je aj parts katalog. zial bohu z obrazkov sa neda zistit viac ako priamo z polorozobratej strechy.. vsimol som si ze su na boku take behune ktore maju po stranach 2 valceky na spruzine a tie zapadaju do otvorov v hlinikovej vodiacej liste a na tej lavej strane su tie valceky posunute tak ze to nezapada co moze byt teoreticky pricina problemu tak to skusim rozbastlit a uvidime co dalej.

01.08.2012 10:21

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

takze problem je vyrieseny, bolo to v tych valcekoch, po naprave to chodi ako nove. Vyhoda je ze netreba nic kupovat, ta ocel z ktorej je vyrobene to perko s valcekami je sice velmi tuha ale ohybna, takze sa to dalo vyformovat do povodneho tvaru. Pofotil som to a skusim z toho spravit nejaky navod.

05.08.2012 09:19

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

za nejake fotecky by som bol povdacny lebo s tym mam aj ja problem.som spokojnejsi ked viem co caka este pred rozoberanim

06.08.2012 12:20

Re: Subaru Outback, strešné okno, mechanizmus

Do sekcie navody som umiestnil navod ako to opravit je tam aj link na galeriu kde som trochu zdokumentoval opravu.

07.08.2012 09:48
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100