Diskusné fórum

Brzdy na H6 Legacy

Autor Správy

Re: Brzdy na H6 Legacy

Neviete mi poradit niekto ake strmene 4-6 piestikove dat na Legacy H6 v rozumnej cene a ako na instalaciu? Tie seriove su na zaplakanie. Nasiel som tieto maju dobru cenu ale myslim ,ze na to budem potrebovat neijaky medzi kus a neviem ci mi to doda ta firma alebo to musim nehat niekde vyrobit? Mate s tym skusenosti chlapiny?

http://www.carpoint.sk/racing-shop/p/227-willwood-midilite-4p/ http://www.mk-racing.cz/download/tarox_catalogue-racing.pdf

BF34 -6piestiky Tarox 4 piestik Wilwood

30.10.2010 22:45
555
avatar

Re: Brzdy na H6 Legacy

Tie Will su max do 310mm a cim je vacsi priemer, tym vacsia paka a tym lepsie to brzdi. Ked idem do detailov, ma tam vplyv aj pracovna plocha piestikov a ich pocet, ale to je pre auto na civilnych gumach s ABS a ESP nie tak dolezity udaj. Riesi to to, ako moc citi vodic, ze uz to bude flekovat a ako sa to da regulovat. Taroxy ma uzasne reklamacie, mam osobnu skusenost, ked mi po 8000km metakeramicke kotuce popraskali vyreklamoval som velke H a konsky K a este mi tie svine ani nevratili dosky, z ktorych chybalo asi 10%. Co nie je moj postreh, no je zo sireho sveta, ich strmene moc nelubia stedro solene cesty. A do tretice, D2 je kopia taroxov. Napriek tomu vsetkemu dnes pouzivam vence kotucov tejto znacky a su ok, aj ked neviem preco si ten sudruh majitel mysli, ze su hodne ceny Alcon a AP, ale nemal som na vyber, oni to, co som potreboval nerobili. V tom katalogu su to tie dvojdielne, cize nemaju homologizaciu na cesty, su len na zavodne ucely. Mozno preto funguju :)))))) Sudiac podla toho, na co sa pozeras, je rozumna cena 1500-2000€?

30.10.2010 23:16

Re: Brzdy na H6 Legacy

Cital som tvoj prispevok na CZ foresmile tiez by som bol nasrany takym pristupom. No super takze kaslem asi na Tarox strmene a pojdem do Willwood a kotuc dam brembo aj platnicky alebo mozno DS2500 . Cenu chcem max do 1000e co aj vychadza 500e strmene a 500 kotuce s platnickami to mi bude uplne stacit si myslim oproti tym seriovym 1-piestikovym strmenom a seriovymimy kotucmi to bude urcite rozdiel smile o okrem toho zasa nepotrebujem nejaky extrem.. priemer kotuca mam 266mm. No len ja skorej potrebujem radu ako to nahodit co na to budem potrebovat ked vymenim seriovy strmen za ten willwood?

31.10.2010 01:29

Re: Brzdy na H6 Legacy

Pozri sa tu, idem ich v stredu montovat.

http://www.ksport.co.uk/order.asp?id=336&loc=2

tak se pak podelim o zkusenost. Navic to posielaju z UK, coz je EU tim padem bez tahanic na colnici.

Tomas

31.10.2010 18:49
555
avatar

Re: Brzdy na H6 Legacy

Pani, urcite by som nebral DS2500. Nie tak davno som si definitivne vlastnou hlupostou potvrdil, ze prvy meter brzdy nebrzdia za studena a zlahka natukol Outback pred sebou. Chybalo asi 15cm a stalo to veeeela penazi, nehovoriac o stresovani dnes uz stastnych rodicov z uvodnej stranky...

K sport propaguje aj Performance Friction, to si velmi pochvaluju, asi by som to skusil. Fabrikou dodavane dosky nie su nic extra, ako to uz byva u azijzkych brzd.

Spat ko povodnej teme, ten priemer brzd mi silne pripomina S Forester kamosa. On isiel cestou EBC zlatych kotucov a zelenych dosiek a celkom rozumne to funguje. Sice ja mam v hlave inu kombinaciu, ale jednak si to chcem vyskusat na svojom a okrem toho usilovne pracujem na vlastnej firme a tam to v ponuke mienim mat. Asi od januara realne a aj s klubovou zlavou

smile

31.10.2010 20:01

Re: Brzdy na H6 Legacy

chcel by som vas poprosit o radu.mam lego 3.0 spec.b.mal som problem s pravou prednou brzdou,lebo raz za cas zostala po zabrzdeni zaseknuta a cele sa to prehrievalo.dal som to pozriet mechanikovy a zistil,ze v brzdovych piestikoch bola korozia.tak som dal obidve strany zrepasovat a mam na to 2 roky zaruku. vsetko bolo asi tyzden ok,ale dnes sa to znova zopakovalo.prava predna strana ako predtym.strmen aj cely disk boli horuce a odrazilo sa to aj na spotrebe.lava strana v pohode a zadne tiez.neviete v com by mohol byt problem,ak strmen a piesty su pravdepodobne v poriadku? diky za kazdu radu.

17.06.2012 20:35

Re: Brzdy na H6 Legacy

No ...ja myslim ze prave piesty v poriadku nebudu hladal by som problem tam... ja osbne by to vymenil a dal 4piestky..k

17.06.2012 21:30
555
avatar

Re: Brzdy na H6 Legacy

Plavajuce dvojpiesty su ulozene vo vodiacich oskach. Tie maju gumenu manzetu a ked prestane tesnit, dostane sa tam voda a skoroduje to. Nasledne strmen strati schopnost sa vycentrovat a to vie sposobit, ze aj ked su piestiky nove, stale bude sikmo a drat dosku na jednej strane. Druha alternativa je, ze piesty boli skorodovane a nedoslo k ich vymene, iba sa vymenili tesnenia a dali nove dosky, cim sa zacali zatlacat dnu az po tu skorodovanu cast, co sposobuje ich pridieranie.

18.06.2012 07:21

Re: Brzdy na H6 Legacy

dik chalani za vase prispevky.telefonoval som s ludmi co mi robili tie brzdy a povedali,ze je to v zaruke,takze to urobia tak,aby to bolo v poriadku.jedine,ze by bol problem v brzdovom valci a to uz bude o niecom inom.tak som zvedavy ako to nakoniec cele dopadne.o mesiac by som chcel ist na slovensko a dalsie investicie mi moc radost neurobiasmile. ak mam pravdu povedat,tak som aj trochu prekvapeny,ze po 45000 milach odchadzaju brzdy na takom povestnom ,,drziaku".ale tak co uz, zivot ide dalejsmile

19.06.2012 22:00

Re: Brzdy na H6 Legacy

brzdy som reklamoval a zatial funguje vsetko ako ma,tak si to uzivam.dufam,ze vydrzia este nejaky ten ,,kilometer". smile

15.07.2012 23:08
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101