Diskusné fórum

Subaru a hybrid

Autor Správy

Re: Subaru a hybrid

ahojte, vsetci su hotovi z chrochtaveho boxer dizla, ale ja by som skusil z ineho konca. Ako odporcu nafty ma zaujima situacia povedzme tak za 5-6 rokov, ako na tom budu nove H6 motory, kedze predpokladam, ze EU dovtedy zdvihne emisne normy tak, ze budu prakticky nesplnitelne pre taketo typy motorov.

Viem, ze niektore luxusne automobilky to riesia hybridmi, cize auto na emisiach na stolici si pomocou elektromotora krasne znizi vysledky aby sa pomestilo do limitu. Kedze toyota je vlastnikom subaru a aj lexusu, kde je hybrid dotiahnuty do pomerne pokrocileho stadia, nevie niekto nejake famy o tom, ci neplanuju nieco take aj u subaru? smile

Uprimne neverim, ze sa H6 motor zrusi, ale co budu s nim robit o par rokov, tak to by ma sakramentsky zaujimalo smile

09.11.2010 12:39

Re: Subaru a hybrid

Noooo, pokial viem, tak Subaru vyvija vlastne elektrovozitko. A pokial viem, tak aj hybrid. Ma to byt rovnako 4x4. Podrobnosti neviem, ale zachytil som nieco take niekde v motoristickej relacii a v mediach..

09.11.2010 13:23

Re: Subaru a hybrid

Uz sa to tu tusim kedysi objavilo... ale koncept hybridu uz predstavili...

A ak dobre viem, tak v Japonsku uz maju v ponuke aj cisto elektricke vozitka

09.11.2010 14:21
555
avatar

Re: Subaru a hybrid

Nove STi sa uz pripravuje prechodne s boxerdiesel a potom obmena za maly turbobenal, co by moholo znamenat aj to, ze znovu pojdu sutazit.

H6 podla mna stoji pred koncom. Dnes je Lambo jediny vyrobca velkobojemakov, ktory sa snazi riesit emisky bez turba a znizovanie objemu. Amikov nepocitam, oni sa nesnazia nic riesit :)

Cista elektrika je dnes hlupost. Vezmime si, co narobia klimatizacie pocas leta so sucanou kapacitou elektrani. Co by spravili auta na elektriku, ktore maju nasobkami vacsie poziadavky? Pojde sa cestou hybridov a tie znamenaju male spalovacie motory.

09.11.2010 17:18

Re: Subaru a hybrid

Proti elektrike nic nemam, len by sa mohlo Subaru uberat takymto smerom: http://www.jaguarcars.sk/O-znacke-Jaguar/Tlacove-spravy/2009/JAGUARXJPRVAJAZDA.htm

09.11.2010 17:59

Re: Subaru a hybrid

Miho, urobil som z tvojho odkazu aktivny link, kedze ten odkaz system nerozpoznal kvoli chybajucej medzere smile

09.11.2010 18:39

Re: Subaru a hybrid

Ten jaguar, to akoze smile, takuto techniku, dizajn, radosť čitať, že aspoň niekto ide takouto cestou smilesmile

09.11.2010 20:54

Re: Subaru a hybrid

JA ked vydim tieto utopistické paskvily je mi stoho na grc.. a stoho jaguára duplom viete ze dokáze ist 220ciatkov 8 minut? to je ČO? sak toho ofuknem z Ivecom za dalsie 2 minuty smile TOTO je akurát typický príklad aako sa automobilky stali obetou sebou samích..jedna zacala imbecilné šialenskvo a ostatne saproste musia pripojit... CO bude dalej dobíjacie stanice? uz vydím ako sa na túto "ekologickú" euforiu tahajú pre automobilky dotácie smilesmile to im bude hej...a mi potom budmeme dotovat drahú ekologicku energiu z veterných solárnych turbonátorov...... H6 ties typujem koniec..ale len v EU... a pchat elektromotrík k 3,6l motru mi príde zvrátenéje to ozaj len také birokratické odfajknutie mne osobne by sa také auto hnusilo... s princípu.... stací sa pozriet na reláne výsledky v praxi áut ako je prius 80 vynovenej generácie ci hondy Insight atd atd ....

09.11.2010 22:59

Re: Subaru a hybrid

ja sa k tomuto radsej ani nechcem moc vyjadrovat...ale jednoznacne suhlasim s tym,co napisal marek. jednu nedokonalost idu nasobit dalsou nedokonalostou... tudy cesta nevede ...

10.11.2010 08:27

Re: Subaru a hybrid

marek a to uz je len konina co pises smile, v takom lexuse LS600hL by si sa dogrcal akurat z toho, ako by ta ten elektromotor povozil ... urcite nepovazujem alternativu, ze davat elektromotor do H6 za zvratenu, prave by to hodne poriesilo napr. po takych mestach, aj so spotrebou, aj emisiami ... a mimo mesta si jazdis na benzin smile tak ako doteraz

takto som v anglicku sferoval hybridne RXko a povim ti, ze toto by bola lepsia cesta pre subaru, ako chrochtave kachle smile

10.11.2010 08:28
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101