Diskusné fórum

nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Autor Správy

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Ahojte. Vcera som nastartoval auto (stalo asi 2 dni) a z motora sa ozyvali sialene zvuky a klepotanie , ale zhruba po minute to uplne prestalo a motor ostal tichucky a priadol si ako vzdy predtym. Nasledne som si vsimol ze mi prestalo pocitat kilometre aj na dennom aj na celkovom pocitadle. Po prejdeni asi troch km mi to pri dojazde na parkovisko z nicoho nic skapalo. Potom som v hned v pohode nastartoval. Neskor sa mi za jazdy rozsvietil check engine a po chvili zhasol, auto fungovalo bez problemov. Vecer sa frajerke znovu rozsvietil check engine, neskor vsetky kontrolky a za jazdy jej vyplo motor (nastastie v nizkej rychlosti), vraj pri preradovani.. Dnes rano presla z Dnv do petrzalky uplne bez problemov..(akurat stale nejde pocitadlo kilometrov) Neviete poradit co stym? Dakujem

11.11.2010 11:37

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Peo ,mas nejake novinky?

12.11.2010 08:36
555
avatar

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Peo, tie sialene zvuky zneli ako ked niekto klepe kladivkom, ako ked ti hodia za hrst ocelovych guliciek do motora, ako ked ide auto na 3 valce, alebo ...? Pocitadlo km normalne vypadne iba ak sa pokazi cidlo na prevodovke.

12.11.2010 09:12

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Vcera nabehane spolu okolo 25 km a bez problemov... snazil som sa vecer skontrolovat elektriku a kable, ci nieco nepapali nejake hlodavce, ale uz bola tma a moc som toho nevidel tak cez vikend pozrem a este pojazdim a uvidim.. a buduci tyzden sa objednam na diagnostiku. Podla vsetkeho by to mohlo suvisiet s cidlom na prevodovke a to hrkotanie a klepanie v motori vraj len kvoli tomu, ze auto dlhsie stalo a bol steceny olej..

12.11.2010 09:19

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Erik, neviem to presne opisat, ale neznelo to moc prijemne. Ale postupne to tichlo...

12.11.2010 09:25
555
avatar

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Potom to neboli uplne sialene zvuky, ibaze jazdis na vazelinu. Hlodavce napadli aj mne a ako druha moznost zly regler alternatora. Tazke je byt mudry od klavesnice.

12.11.2010 09:27

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Tak pre mna to boli strasne zvuky, este som take nepocul.. a ani som nepocul ako ide auto na tri valce takze to neviem porovnat.. olej tam mam 5w-40, takze nie vazelinu. A zhodou okolnosti som ho bol v ten den menit.. tesne po tom starte. Jasne, tazko sa taketo veci riesa od pocitaca.. ja len ci sa niekto s niecim podobnym nestretol

12.11.2010 09:36
555
avatar

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Za den nemoze stiect tak, aby zaklepal. Jedina moznost v topto pripade nastava ihned po vymene, ak mechanik nezalial filter pred nasadenim a cerpadlo ho zaplnalo uz pri behu motora. Loziska to zboznuju ...

12.11.2010 09:39

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

olej bol meneny az po tom starte... a aby som upresnil, auto stalo asi dva tyzdne a v pondelok ho bracho posuval asi o meter a mal ho nastartovane asi minutu (bez problemov). Potom som ho startoval o dva dni ja a tie zvuky..

12.11.2010 09:48
555
avatar

Re: nejde pocitadlo kilometrov a check engine

Zhadne, ale pozitivne je, ze mechanicke opotrebenie sa neprejavuje stichnutim. Ak budes mat nieco nove, napis, som zvedavy, co bola pricina?

12.11.2010 10:03
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101