Diskusné fórum

regulator kúrenia

Autor Správy

Re: regulator kúrenia

Zdravim vsetkych Chcel by som vas poprosit o nejake rady nastal totiz taky problem s regulatorom intenzity kurenia uz od zaciatku to bolo velmi citlive ale dalo sa no posledne dni som spozoroval ze uz vobec nereaguje a ma len dve polohy bud min to fuka cisto studeny vzduch a ak pootocim o jeden dielik pocujem ako sa presunie klapka a fuka uz len maximalne horuci vzduch Neviem ci ste sa stakym niecim stretli ak ano skuste poradit posurfoval som co to no nic zaujimave som sa nedozvedel mam forestra r.v 2006 2,0 inac som snim velmi spokojny az na tento zadrhel viem ze ide zima tak mozem byt spokojny ze aspon kurismile ale je to dost otravne ked mate bud teplo alebo kosu zatial dakujem

23.11.2010 17:55

Re: regulator kúrenia

Zdravim vsetkych Chcel by som vas poprosit o nejake rady nastal totiz taky problem s regulatorom intenzity kurenia uz od zaciatku to bolo velmi citlive ale dalo sa no posledne dni som spozoroval ze uz vobec nereaguje a ma len dve polohy bud min to fuka cisto studeny vzduch a ak pootocim o jeden dielik pocujem ako sa presunie klapka a fuka uz len maximalne horuci vzduch Neviem ci ste sa stakym niecim stretli ak ano skuste poradit posurfoval som co to no nic zaujimave som sa nedozvedel mam forestra r.v 2006 2,0 inac som snim velmi spokojny az na tento zadrhel viem ze ide zima tak mozem byt spokojny ze aspon kuri ale je to dost otravne ked mate bud teplo alebo kosu zatial dakujem este by som chcel dodat ze takisto mi niekedy blbne ukazovatel vonkajsej teploty niekedy ide spravne ale uz ukazoval aj -28 co zatial nebolo a cez leto +45 co si myslim ze tiez nie to stymi plusovymi hodnotami by som pochopil ak sa cidlo nachadza niekde v blizkosti motora ale zeby az -28 tak to neviem

23.11.2010 19:40

Re: regulator kúrenia

V tvojom pripade bude ovladanie intenzity asi elektronicke a tam by som hladal aj problem ten ovladac bude urcity typ potenciometru a ten bude pravdepodobne v haji ak sa vtom vyznas tak by som to rozobral ak nie tak pomoze servis resp. nejaky elektrikarsmile

24.11.2010 06:07
555
avatar

Re: regulator kúrenia

Jednozancne elektricke, bowden by nedokazal toto urobit, ak by vyskocil, tak by to islo na max. Mam osobne skusenosti uprostred leta :) Servom ovladany system je regulovany jednou zenerkou /aspon tak vyzera/, ktora je v zmiesavacej sekcii v strede. Mala by byt z vodicovej strany, niekde ako je plynovy pedal. Pri blaznivom zvazovani alternativ je mozne, ze to niekto nakopol.Bud je ta v haji, alebo odislo nieco v tom paneli. Ten som zatial nerozoberal a vopred upozornujem, ze moje poznatky su zalozene na prerabke jpn kurenia z RA a mozu sa lisit, aj ked nepredpokladam, ze by EU fasovala nieco lepsie. Oni spravidla davaju az 10r stare veci mimo svoju krajinu.

24.11.2010 15:41

Re: regulator kúrenia

hmm zatial vdaka ano to je jednoznacne elektronicka vada pretoze ja ked mam na minime a pootocim regulator o jeden dielik tak pocujem ako sa klapka presuva no ona sa presunie az do maximalnej polohy a pootom je az moc teplo to555: tou zenerkou si myslel nejaku diodu na nejakom panely?

24.11.2010 16:47
555
avatar

Re: regulator kúrenia

Ano, skus sa pozriet na stredovu konzolu ako mas pedale, bud tam, alebo z druhej strany od spolujazdca by mohol ist tenky dvojzilovy kablik, ktory konci plastovym cuplikom na srobe, to je ta zenerova dioda. Snazil som sa najst to v USA STi manuale, ale tam je to popletene, raz su bowdeny, raz elektronika a v tomto pripade ten kabel vedie to panelu, kde mas ovladace.

24.11.2010 19:52
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101