Diskusné fórum

ISC ventil

Autor Správy

Re: ISC ventil

Na mojom Legacy 1996 mi piše chibu 24 čo je ISC ventil a problem je stom že netušim čo to je načo to služi a ani gde to je prosim poradte, na motore sa neprejavuje nič zvláštne ale najakí problem stym bude tak teda čo?

07.12.2010 17:20

Re: ISC ventil

Neviem co je ISC ale ja mam pod chybou 24 krokovy motorcek v preklade malo ovlada to obtok vzduchu do motora v pripade ze vzduchova klapka je zavreta mozno by to trebalo skusit vicistit nejakym cisticom ktory nezanechava povlak a potom resetovat RJ tu je obrazok kde a ako to vyzera http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b11/type_22/intake_and_supply_system_turbocharger/intake_manifold/illustration_3/ smile

07.12.2010 17:42

Re: ISC ventil

vidiš to ma nenapadlo som hladal v googl a furt mi to ukazalo vše to okolo šktiacej klapki ale itak mi neni jasné prečo to hlasi chybu ja som ho čistil ket som kupil bmu a čtylom že som ho rozobral a drzo tú hlinikovú zaklapku oškrabal od karbonu vtedy mi to zdochinalo keť som zo zaťaži dal nohu splinu a vytlačil spojku vieščo neviem prečo ale mam takí dojem že by sme mali mať vrukach to isté niesom ja ktovie akí anglinar tak som sa spolahol na prekladač a vyšlo sneho toto tak skusme že či mame to isté

1 motor rýchlostného signálu obvode<br> 11 kľukového hriadeľa snímač polohy<br> 12 Štartér signálu<br> 13 vačkového hriadeľa snímač polohy<br> 14 vstrekovačov paliva č 1 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 15 vstrekovačov paliva č 2 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 16 vstrekovačov paliva č 3 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 17 vstrekovačov paliva č 4 (Legacy, Impreza, SVX)<br> 18 vstrekovačov paliva č 5 (SVX)<br> 19 vstrekovačov paliva č 6 (SVX)<br> 21 Teplota chladiacej kvapaliny motora senzor<br> 22 Knock senzor<br> 23 prúdenie vzduchu senzor obvode<br> 24 Idle ovládanie zlyhania systému<br> 24 ISC ventil (Stick)<br> 24 Open / Krátke v ISC ventil okruh<br> 26 teplota nasávaného vzduchu, čidlá<br> 27 ATF Teplotný senzor obvode<br> 28 Knock senzor # 2<br> 29 kľukového hriadeľa Pozícia sondy 2<br> 31 snímač polohy klapky obvode<br> 32 A / F senzor # 1 systém<br> 32 A / F # 2 Senzor systému<br> 32 kyslíkovej sondy<br> 33 vozidiel snímač otáčok<br> 35 CPC systém<br> 36 turbína rýchlostného signálu<br> 37 Zadné O2 senzor obvodov / A / F senzor Obvod závady<br> 38 Krútiaci moment riadiaceho signálu # 1<br> 38 Krútiaci moment riadiaceho signálu # 2<br> 38 riadenie momentu signalizácie<br> 38 Krútiaci moment oprávnenie signálu<br> 39 Traction Control systém<br> 41 vzduch / palivo Adaptívne riadenie<br> 42 Idle Prepnúť<br> 43 Plynový pedál spínač<br> 44 Preplňovanie tlaku riadiaceho signálu<br> 45 Senzor tlaku<br> 46 Neutrálny alebo parkovisko Switch alebo obvodný<br> 47 vstrekovačov paliva<br> 48 Lean Burn systému<br> 49 CO rezistor<br> 51 Neutrálny prepínače<br> 52 Parkovacia brzda Switch (Exc. Justy)<br> 53 Antenna<br> 53 Anti-Quick operácie režimu<br> 53 Chyba komunikácie (Time Over)<br> 53 EGI ovládanie modulu EEPROM<br> 53 IMM obvodu zlyhania (s výnimkou Antenna Circuit)<br> 53 IMM ovládanie modulu EEPROM<br> 53 Kľúčové zlyhanie komunikácie<br> 53 Referenčný kód Nekompatibilita<br> 53 Použitie Neregistrovaní Key<br> 54 vzduchu Systém nasávania<br> 55 EGR zdvihu ventilov čidlá<br> 56 EGR systému<br> 57 kanister riadiaci systém<br> 58 vzduchu kontrolný systém<br> 61 sania vzduchu pre kontrolu elektromagnetický ventil<br> 62 výfukové potrubie ventil podtlaku kontrola Solenoid<br> 64 ventil pre kontrolu elektromagnetický ventil 1<br> 64 ventil pre kontrolu elektromagnetický ventil 2<br> 65 Čidlo tlakovej diferencie<br> 66 Twin turbodúchadla System (H)<br> 66 Twin turbodúchadla System (S)<br> 66 Twin turbodúchadla System (T)<br> 66 dvojfázové Twin turbodúchadla systému<br> 67 výfukové potrubie ventil pretlaku kontrola Solenoid<br> 68 Preplňovanie Tlakové regulačný výstup signálu # 2<br> 71 Shift elektromagnetický ventil<br> 72 Shift Solenoid # 2 obvode<br> 73 Nízke Clutch Načasovanie Solenoid obvode<br> 74 Brzdové Clutch časovanie Solenoid obvod závady<br> 75 tlaku v potrubí Duty Solenoid obvode<br> 76 Brzdové Clutch Tlak Duty Solenoid obvod závady<br> 77 zámok-Up Duty Solenoid obvode<br> 78 Tiptronic Solenoid systému<br> 79 Transfer Clutch Duty Solenoid obvode<br> 81 Krútiaci moment až ventil<br> 85 nabíjačka okruhu závady<br> 86 CAN (komunikačný systém)<br> 87 Variabilné Indukčné elektromagnetický ventil okruh závady<br> 88 palivového čerpadla obvod závady<br> 89 VVT systémy (L)<br> 89 VVT Systems ®<br> 91 TCS ventil<br> 92 Elektrický riadiaci signál obvode závady<br> 93 vozidiel Snímač rýchlosti # 1 okruh<br> 94 Bočné G signálu zo snímača obvod závady

An engine speed signal circuit<br> 11 crankshaft position sensor<br> 12 Starter Signal<br> 13 Camshaft position sensor<br> 14 Fuel Injector No. 1 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 15 Fuel Injector No. 2 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 16 Fuel Injector No. 3 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 17 Fuel Injector No. 4 (Legacy, Impreza, SVX)<br> 18 Fuel Injector No. 5 (SVX)<br> 19 Fuel Injector No. 6 (SVX)<br> 21 engine coolant temperature sensor<br> 22 Knock Sensor<br> 23 airflow sensor circuit<br> 24 Idle control system failure<br> 24 ISC Valve (Stick)<br> 24 Open / Short in ISC valve circuit<br> 26 intake air temperature, sensors<br> 27 ATF Temperature Sensor circuit<br> 28 Knock Sensor # 2<br> 29 crankshaft position sensor 2<br> 31 Throttle Position Sensor circuit<br> 32 A / F Sensor # 1 System<br> 32 A / F Sensor # 2 System<br> 32 oxygen probe<br> 33 Vehicle speed sensor<br> 35 CPC system<br> 36 turbine speed signal<br> 37 Rear O2 sensor circuit / A / F sensor circuit malfunction<br> 38 Torque control signal # 1<br> 38 Torque control signal # 2<br> 38 torque control signaling<br> 38 Torque authorization signal<br> 39 Traction Control System<br> 41 air / fuel Adaptive management<br> 42 Idle Switch<br> 43 Accelerator pedal switch<br> 44 Supercharging pressure control signal<br> 45 pressure sensor<br> 46 Neutral or Parking Switch or Circuit<br> 47 fuel injectors<br> 48 Lean Burn System<br> 49 CO resistor<br> 51 Neutral switch<br> 52 Parking Brake Switch (Exc. Justy)<br> 53 Antenna<br> 53 Anti-Quick operation mode<br> 53 Communication Error (Time Over)<br> 53 EGI Control Module EEPROM<br> 53 IMM circuit failure (with the exception of Antenna Circuit)<br> 53 IMM Control Module EEPROM<br> 53 Key communication failure<br> 53 Reference Code Incompatibility<br> 53 Use of Unregistered Key<br> 54 air intake system<br> 55 EGR valve lift sensors<br> 56 EGR System<br> 57 canister control system<br> 58 air control system<br> 61 for intake air control solenoid valve<br> 62 exhaust pipe valve vacuum control solenoid<br> 64 Control valve solenoid valve 1<br> 64 Control valve solenoid valve 2<br> 65 differential pressure sensor<br> 66 Twin Turbocharger System (H)<br> 66 Twin Turbocharger System (S)<br> 66 Twin Turbocharger System (T)<br> 66 Twin turbo two-phase system<br> 67 exhaust manifold pressure control solenoid valve<br> 68 Supercharging pressure control output signal # 2<br> 71 Shift solenoid valve<br> 72 Shift Solenoid # 2 circuit<br> 73 Low Clutch Timing Solenoid circuit<br> 74 Brake Clutch Timing Solenoid circuit malfunction<br> 75 line pressure duty solenoid circuit<br> 76 Brake Clutch Pressure Duty Solenoid circuit malfunction<br> 77 Lock-Up Duty Solenoid circuit<br> 78 Tiptronic Solenoid System<br> 79 Transfer Clutch Duty Solenoid circuit<br> Torque to 81 valve<br> 85 charger circuit fault<br> 86 CAN (Communication System)<br> 87 Variable Induction solenoid valve circuit malfunction<br> 88 Fuel Pump circuit failure<br> 89 VVT Systems (L)<br> 89 VVT Systems ®<br> TCS 91 Valve<br> 92 electrical control signal circuit malfunction<br> 93 Vehicle speed sensor # 1 circuit<br> 94 Lateral G signal from the sensor circuit malfunction

07.12.2010 18:17

Re: ISC ventil

no sakra krasne to dalo do riatkou

07.12.2010 18:18

Re: ISC ventil

Opravil som ti to formatovaniesmile

07.12.2010 21:54

Re: ISC ventil

ano je to to iste cize problem je v tej klapke a mam dojem ze aj vtom ze si ju drzo oskrabal su to velmi citlive veci ak tam je nejaky ulomok stoho karbonu a niekde sa spriecil medzi pohybujucimi sa castami tak to hlasi chybu. Skusal si vyresetovat RJ??? nechat aspon na 30 minut bez baterie zapnut klucik do druhej polohy a zapnut ventilator alebo mackat brzdu. Neposkodil si pri cisteni tesnenie alebo dosadacie plochy??? Najlepsie bude to vystriekat nejakym cisticom vziat palicku do usi a poriadne vycistit hlavne ho nerozoberaj len vystiekat a vycistit kde sa dasmile

08.12.2010 07:59

Re: ISC ventil

george36 dikes smile to budeš asi admin. smile

no to som čistil cca 10mesiacau dozadu tak keby tam aj niečo bolo tak by sa to prejavilo skôr a zase môžem bovedať že som to nerobil štykom priboroví nožik s jedalenskej sady smile odmastnenie teplaky od starej mami a tesnenie poradne vymrzutý sopeľ smile a nie RJ som ešte nenuloval furt mi tu prší tak sa mi ani velmi nechce ale skusim to vičistiť mozno je to zase zanesené ale uš to bude stačiť čističom ako ty vraviš lebo ak tam bude toho zase na mm tak sa hodím zmosta ale itak dikes moja otaska bola zodpovedaná smile zase som o niečo mudrejší smile takimto štýlom o 20rokou možno budem niečo vedieť

08.12.2010 12:37

Re: ISC ventil

smilesmilesmile

ak si RJ nevymazal od vtedy co si to cistil tak tam potom ostala ta chybova hlaska

08.12.2010 13:30

Re: ISC ventil

nie nie to od vtedy som uš XY krat nuloval ja sa ftom rad vrtam vieš to nie a dokonca vtedy keť som mal problem s volnobehom som ani netušil že to má samodiagnostyku to len potom som nato nato prišiel

08.12.2010 16:08
555
avatar

Re: ISC ventil

Nedovreta skrtiaca klapka prudko zvysuje vonobezne otacky. Na mojom prvom aute som objavil taku malicku dierku, mozno 0,8mm mala a zrealizoval som tuning vrtacka na 2,5mm, reku pojde lepsie do otacok. Este aj po vyse 15r si pamatam, ako to zmenilo volnobeh na 3400 a potom som dakoval Fordu, ze bola z mosadze a vedel som to cinom spravit.

Takto nejak budu reagovat vsetky mechanicke klapky s volnobeznym ventilom a 96ka iste nie je fly by wire.

08.12.2010 16:57
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100