Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: forester 98-01

chcel by som kupovať Forestra v ročníku 98-01 s plynom, vie mi niekto poradiť na čo si dávať pozor pri kúpe hlavne aké najčastejšie vady sa tam vyskytujú hlavne keď to chcem riešiť dovozom. Či už kúpiť s plynom alebo ho dať radšej dodatočne namontovať.

22.04.2010 11:18

Re: forester 98-01

ahoj, daj si pozor na zadné tlmiče, ak budú nivelizačné (samonastaviteľná výška) ... opotrebené spoznáš podľa sadnutého zadku. No a taká výmena nepoteší, keďže originál tlmič nový stojí jeden nejakých 17tis ešte na Sk. Inak ma nenapadajú žiadne ďalšie špeci veci okrem klasických ako u ostatných značiek keď kupuješ z bazáru Na plyn sú tu iní odborníci takže veľa zdaru pri kúpe smile

22.04.2010 11:56

Re: forester 98-01

no co sa tyka plynu teda LPG ,treba sa nan pozerat z dvoch stran :

  1. legislativna : pokial dovezes auto a das ho na svk znacky , a budes potom chciet namontovat LPG zariadenie zistis ze legalne je mozne namontovat na svk do festera , len 1 znacku zaradienia TELEFLEX ( BRC nema tusim schvalenie pre starsie modeli festra). Cena takej prestavby je okolo 1500 €. Ztoho dovodu je lepsie doviez auto, ktore ma LPG zapisane v papieroch.

  2. technicka : v zasade plati zistit co najviac kedy bolo lpg namotovane , znacka , kolko km je najzdenych na LPG... V kazdom pripade kupovat len auto so modernym sekvencnym vstrekovanim LPG , pozerat sa na znacku ze ci to budem mat kde servisovat medzi najznamejsie vyrobcovia BRC, LOVATO, AUTOGAS, TARTARINI, PRINS a iny. Ide hlavne o zivotnost nadrz podla zakona ma zivnost 10 rokov , vstrekovace maju tiez urcitu zivotnost potom ich treba repasovat vymenit. Inac to bude v aute kde system ma 50 000 km na lpg inac 200 000 km, takze zistovat ci boli mene vstreky , filtre ako casto . Moderne systemy maju samostanu riadiacu jednotku, auto moze byt ale aj nemusi vybavene Flashlubom (mazanie ventilov) . Takze dost bude zalezat ako dlho a kolko km sa uz na lpg najazdilo. Na zapade je LPG hojne rozvinute , kvalita plynu je lepsia , pokial sa kupi auto na ktorom bezi tak isto nebude problem.

Tak ako kazde jazdene auto je kus od kusu zalezi ako sa o to majitel staral.

22.04.2010 13:59

Re: forester 98-01

Co sa tyka stavu auta mimo plynu /tomu ja vobec nerozumiem/ je najlepsie mat zo sebou nejakeho skuseneho automechanika ak nie tak aspon sa tomu trosku rozumiet vyhni sa burackam ako takym, skontroluj ci na aute vsetko funguje myslim vypinace okna central airbagy a klimu a proste vsetko co sa da v aute stlacit, prevez sa az nakoniec do auta nesadaj kym neuvidis v akom je stave skontroluj tesnosti prevodovky motora diferencialov opotrebenie brzd tlmice ci netecu, popocuvaj motor ci neklepe boxer si musi krasne brumkat potom sa chod previezt vsimaj si ako pracuje spojka u subarka ide trosku tuhsie to plati aj o rychlostiach, sleduj riadenie a jeho volu, auto by malo bezat za tepla na volnobeh okolo 750otacok nemalo by sa triast a nemalo by skubat. a uz ma nic nenapada smilesmile

22.04.2010 15:18

Re: forester 98-01

tak mozno by som skontroloval volu poloosii na rovnej zemi pri neutrale a odbrzdene by nemali mat ziadnu volu. ale treba to ak je auto na zemi. a dalej homokineticke klby - na asfalte vytocis na plno a zlahka pridas plyn. nesmie sa ozvat lupkanie.

22.04.2010 15:32
MM
avatar

Re: forester 98-01

ja doporucujem previest ho rychlejsie trebars po dialnici ,aby si sa nezlakol ako ja, ked som ho kupene viezol domou a zacali my fucat obe okna a brutalne piskat celne sklo,mam to doteraz a nie je to moc prijemne .oprava 200e material + robota to fucanie a piskot som zatial neidentifikoval.Este by som ked uz bude riadne zahrite otestoval vizko spojku plny rajt a dokola ,ak bude auto trhat tak prirataj 1200 esmile ja uz setrim smile stastny vybersmile

22.04.2010 19:40

Re: forester 98-01

Ďakujem moc za vaše príspevky smile, myslím že to dosť pomohlo. Inak ešte na margo toho LPG, v subaru v žiline mi skôr doporučoval bez sekvenčného vstrekovania kvôli servisu, že vraj je s tým na SK dosť problém a tak isto že si to potrpí na kvalitný plyn s čím je u nás problém. Že vraj aj klasický starý systém LPG nerobí problém a je to aj lacnejšie na údržbu. Tak teraz neviem... v každom prípade sa chystám forestra kupovať až o pár mesiacov smile tak dovtedy ešte čosi pozisťujem...

23.04.2010 18:00

Re: forester 98-01

To ze ti tvrdili, ze nie sekvecne . Je jasna znamka o tom ze absolutne namaju sajnu o LPG. V rychlosti som nasiel take zakladne rozdelenie zariadeni www.autogascoubal.cz/cz.php?txt=prestavby-lpg&det=vyber , take aj s obrazkami. Sekvecne vstrekovanie znamena ze kazdy vstrek je samostane riadeny a davkuje LPG podla riadiacej jednotky . U 98-01 forestra je 0 sanca ze by tam bolo namontovane kvapalne vstrekovanie, ale moze sa stat ze tam bude plynne vstrekovanie "starsieho" typu , ktore ma oproti sekvencnemu o nieco horsie. Vsetky nove LPG zariadenia ktore sa teraz vsade montuju, do novych aut a do aut s riadiacou jednotkou ( prose MPI bezinove motori) su len a len sekvencne vstrekovania.

24.04.2010 10:01
MM
avatar

Re: forester 98-01

ten ZA servis moc nezer smilea radsej skus popitat /aj/ inde bo ja ho mam od domu 1km a chodim servisovat do ineho sub servisusmile

25.04.2010 17:48
MM
avatar

Re: forester 98-01

09.05.2010 13:49
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101