Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Tiez sa trochu obavam toho ze ten plyn tam uz je radsej by som si ho tam dal sam ale.... Volal som na ten inzerat zajtra to idem kuknut. Typek mi cez telefon nevedel povedat o aku znacku splybovaca sa jedna. Chcem vas poprosit mare vecsie skusenosti, ktore znacky nieje problem servisovat (oplati sa kupit) v LC a okolie? Citam ze sa tu doporucuje HATIAR v ZV alebo SELIG v PP. Som z LC do ZV to mam 50km, alebo naopak ktorym znackam sa vyhnut? Dakujem

17.03.2017 08:54

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Si moc nevyberieš, lebo to čo sa montuje v cudzine je väčšinou kvalitnejší a drahší systém a ten tu na SK nemá zastupenie v každej dielni. My sme kúpili za pár šupov starého Renaulta a na servis som bol v BA čo mám 100km alebo do ZV čo je daleko viac. Na druhú stranu tam človek nepotrebuje jazdiť každý mesiac a ked náhodou nefunguje LPG tak to ide stále na benzín, čiže to nie je niečo prečo mi auto ostane visieť

17.03.2017 12:06

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Pisal som do HATIAR vo ZV, objasnil som panovi celu situaciu no nevedel mi napisat zoznam znaciek ktore su dobre a ktore nie, lebo ze to nieje take jednoduche. Napisal mi 3 znacky ktore urcite nie! Ale ochotne mi povedal ze ked budem pri tom aute ze mu mam zavolat a telefinici ma bude navigovat a ja mu opisem situaciu a.... Uvidime zajtra.

17.03.2017 16:58

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Tak, bol som dnes kuknut inzerat z Turcianskych Teplic. Predavajuci mi o aute nevedel povedat nic, len to co vycital z technickeho a dalsich papierov (typicke dovezene auto na kseft). Auticko je inak krasne ako obrazkok, po vizualnej stranke mu nieje co vytknut ci uz z vonka alebo z vnutra, snad len ze jeden svetlomet je trochu do hneda.

Ale po nastartovani a skusobnej jazde som prisiel na od rychlosti cca 50km/h fuka cez bezramove okna, vravim si to sa da urcite poriesit.

Dalej som ale prisiel na to ze auto vobec netaha, posledny tyzden som jazdil na 1.3, 50kw Felicii a ta taha lepsie ako tento Forester. Zacal som patrat po probleme. Po opatovnom nastartovani som prisiel na to ze motor ma krasny zvuk, az kym neprepne na plyn, zmeni sa zvuk motora ako keby mal len polovicny vykon. Vravim si, OK, mozno to bude len nejaky filter na LPG, spravime este jednu testovaciu jazdu cisto na benzin a ak auto pojde beriem ho. No ale auto sme nevedeli prepnut na beznzin, prepinac je zrejme pokazeny. Potom predavajuci zacal tvrdit ze to preto sa zmenil zvuk, lebo sa zapla klima (nech mi nik nevravy ze dvojlitrovy benzin ma problem utiahnut klimakompresor). Zacal som byt obozretny.

Nasledne po telefonockej konzultacii s panom Hatiarom, ktory mi potvrdil ze to sice moze byt len filter za par €, ale aj nieco vaznejsie ze bez toho aby videl auto osobe sa mi k tomu nevie uplne jednoznacne vyjadrit. Ja vseobecne niesom moc technicky typ a moja skusenost s LPG motormy je nulova, k tomu skusenost s boxer motormy je tiez nulova. K tomu splynovac od znacky ICOM ITALY, ktory sa na slovensku udajne zle servisuje som sa tejto ponuky zlakol a nesiel som do toho.

Mozno pre niekto s vecsimi skusenostami s boxerom a LPG, kto bude vediet odhalit pricinu slabeho vykonu bude tato ponuka zaujimava a za autom sa len zaprasi.

To su moje postrehy, mozno to niekomu pomoze.....

18.03.2017 17:04

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Mali sme doma Imprezu 2.0i 92kW a rovno poviem že to nie je trhač. Forester je na tom ešte horšie, lebo má viac krabicovitý tvar a za dalšie pár "kW" zhltne aj pohon 4x4 voči inému autu kde je len 2WD.

Keby som to mal ohodnotiť tak to je taká vozba pre nenáročného vodiča. Pravda v tom konkrétnom prípade čo si bol pozrieť mohlo byť podochnutých dalších pár "kW" kvôli možnej závade

18.03.2017 18:19

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Pred tyzdnom som bol pozriet ineho forestera (ten co stal 6000€ a mal nabehane 260 000km), a ten isiel. Samozrejme ze som citil ze mi chyba krutiaci moment (som zvyknuty na Octaviu 1,9 TDi 81KW, 230NM), ale nebolo to nejak tragicke. Ale ta co som bol pozriet dnes, tam urcite nieco bolo. Neexistuje ze auto pri zaradenom 3 prevodovom stupni pri cca 60km/h po sliapnuti plynu na podlahu nieje ochotne akcelerovat. A aj ked som sa pohynal na polnej ceste 1 plny kotol trochu hrabalo, ale citil som ze 4x4 zabera, zaradil som 2 plny kotol a pri cca 2000ot. diera, strata vykonu a potom az cca od 2300ot. zacalo zas tahat, ale zdaleka nie tak ako by som ocakaval.

Som si vedomy toho ze forester je krabica, ze z vykonu zhltne aj to ze motor taka 3 deferencialy, ale aj tak 92kw forester auto nemoze tahat slabsie ako 50kw felicia. A to neprehanam, ten forester vobec nesiel do vykonu.

Nejaky zadrhel tam urcite je, ale ja s mojimi skusenostami neviem posudit aky.

18.03.2017 18:33

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Nedá sa pozerať čisto na výkon, Felda má síce iba 50kW lenže tak isto má hmotnosť pod 1000kg!!!, kdežto Forester váži cez 1300kg!!! Papierovo má Forester síce 42kW naviac, ale velkú čast zmaže tých cca 350kg naviac a dalšiu časť zmaže pohon 4x4 voči pohonu 2WD

Preto som aj vyššie napísal že od 92kW verzie človek nemôže očakávať zázraky, je to naozaj pre skromného vodiča čo to auto bude využívať viacmenej na "prácu"

To sa potom naozaj obzri po Legacy/Outback, nie sú ovela ťažšie od Forestra a s 2.5i to aj trochu ide, bárs ani to nie je žiadna raketa. Ale tak tam už tých cca 30kW naviac voči Forestru cítiť je

18.03.2017 21:41

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Pokukujem aj po Outbacku paci sa mi jeden v Podbrezovej, pojdem ho asi niekedy kuknut. No este musim nacitat forum o Outbacku, to nemam tak zmaknute ako to o Foresterismile

A taktiez kukam aj po foresterovi s turbom. V kazdom pripade nechcem kupu uponahlat, to som urobil pri kupe prveho auta.

PS: Skoda ze Forestera nerobili (reps. robili len pre americky trh) s 2.5 bez turba, to by bola pre mna idealna motorizacia.

18.03.2017 23:38

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Ahojte Subaristi. Luskal som forum, no nieje mi uplne jasne, ci motor 2.0XT (1994cm3) MY 2004 je SOHC, alebo DOHC? Ak som tomu dobre pochopil z motora 2.0X 92kw SOHC bolo pridanim turba (a veci s tym spojenych) dosiahnuty vykon 130kW a stale je SOHC.

A poface motory 2.0X (1997cm3) MY 2006 116kW bol pridanim turba vyladeny tiez na 130kw a je DOHC?

Alebo ako to teda je?

20.03.2017 17:47

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Nie 2.0XT je DOHC, po facelifte u Forestra je zasa 2.0R (116kW) a 2.5XT = oba DOHC.

Motor SOHC má jednu vačku na hlavu, DOHC má dve vačky na hlavu

20.03.2017 19:14
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101