Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

03.02.2021 22:02

No ked si to zrátaš, tak si to auto môžeš kúpiť rovno na SK. Tam je 2600€ a ja čo mám do CZ 15km by to bolo k tomu Forestru cca 1100km, niečo stojí cesta, prevozky, prihlásenie a si na sume 1000€, takže to auto by bolo za 3600€ Na SK je ponuka chudobnejšia ako v DE, ale osobne by som vyčkal a nájde sa dobrý kus, či už ten Forester alebo Legacy, prípadne Outback, kde je jednoduchá 2.5i 121kW, ale tam treba počítať že bude žrať olej

No asi teda budem čakať , a tie 2,5 121kw prečo zvyknú zrat olej čo tam odchádza ? Potom ak by som zvažoval aj nad automatom treba sa dacomu vyvarovať alebo sú to schopne automaty ?

04.02.2021 11:20

Reakcia na príspevok od používateľa ondro28:

04.02.2021 11:20

No asi teda budem čakať , a tie 2,5 121kw prečo zvyknú zrat olej čo tam odchádza ? Potom ak by som zvažoval aj nad automatom treba sa dacomu vyvarovať alebo sú to schopne automaty ?

Pri spotrebe oleja sú zapečené piestne krúžky, jediné riešenie otvoriť motor a očistiť, dať napríklad aj nové. Ale to už dačo stojí Mne žere tiež olej a ked som mal dolu hlavy - slzili tesnenia pod hlavami, tak valce takmer bez opotrebenia, kedže bolo vidieť stále honovanie.

Čo sa AT týka, tak pri MT máš vždy redukovanú prevodovku, pri AT nie. Problém s AT som doteraz žiaden nemal a to som pridal cez 170tkm a vlastním auto 10 rokov. Menil som iba olej. Ked sa ale pokazí tak oprava je drahá, alebo druhú AT. Pri trhovej cene tých áut už asi ani poctivý repas nemá zmysel. Takže ostáva asi jazdenú s rizikom

04.02.2021 15:23

Ahojte, rozhodol som sa kupit Forestra, prvu generaciu. Mozete sa niekto podivat na toto auto? Vypada to k svetu? Potrebujem ho na mieste jazdenie v dedine, obcas na pole nazbierat ovocie, odviezt kvas.. https://www.facebook.com/marketplace/item/745952776306695/?ref=search&referral_code=undefined Vdaka predom.

05.02.2021 16:56

ahojte, bol niekto pozriet toto auto? https://www.autobazar.eu/subaru-forester-20i-comfort-cvt-id18319276.html

ako je to so spolahlivostou tychto subarackych benzinovych 2.0L DOHC? odvozi ma to aspon do 200000km?

05.02.2021 22:22

Čo poviete na tento Forester ?

Fotester 130kw bazos

11.02.2021 18:54

Ahojte čo poviete na tento forester ?

Forester XT 2.0 130kw

18.04.2021 08:03

Že z fotiek vyzerá mimoriadne zachovalo, problém bývajú zadné lemy, a tiež sedačka vodiča, ktorá býva riadne popraskaná

18.04.2021 09:14

18.04.2021 09:14

Že z fotiek vyzerá mimoriadne zachovalo, problém bývajú zadné lemy, a tiež sedačka vodiča, ktorá býva riadne popraskaná

Ešte medzi tým som objavil aj toto lego Legacy zbadal som ho tu v klube na inzercii pre mna výhoda že nemusím sa trepať do CZ ale stále som v rozpoložení Forester/Lego/Outback

18.04.2021 11:32

Kúpením na SK vieš ušetriť cca 700€, lebo tolko stojí prihlásenie s poplatkami + náklady na cestu, prevoznú značku... A ešte v tejto covidovej dobe neviem ako by si sa úradne vybavil v CZ

Forester vs Legacy (Outback) Záleží od využitia, ale Legacy je jednoducho vyšší level auta, lepší komfort, viac priestoru. Outback je to isté s vyšším podvozkom

To Legacy na SK, kedže píše že 4 miestne, tak to je nie M1 ale N1, povedzme že 4 miesta stačia, viac ludí sa aj tak komfortne neodvezie, ale to dobastlené radio by som nerozdýchal. Na druhú stranu cena za auto je aká je - asi zodpovedá stavu, druhé radio kúpiš za 100€

Každopádne porovnávaš motoricky rozdielne autá, ten Forester bol aj predfacelift a s oturbeným dvojlitrom, ktorý ide svižnejšie, ale aj si dačo vypýta čo sa spotreby týka Legacy je obyčajný dvoliter s LPG, teda vozba za lacno a nie až taká dynamická ako v prípade Forestra. V oboch prípadoch je nastavenie ventilov celkom drahý špás (preto možno taká cena na to Legacy - možno sa to blíži) No a ešte k tomu si zamiešal automat s manuálom. Všetky Subaru s MT prevodovkou tých generácii, ktoré riešiš majú redukovanú prevodovku ak sa jedná o Forester (ale nie turbo verzia), alebo o kombík Impreza, Legacy Outback Modely s AT redukovanú prevodovku nemajú.

Ja osobne som za AT, kto má dnes chuť kvaltovať? Mestá byvajú plné a ja netúžim prejazdom cez mesto 100x vymačknúť spojku, lebo zapcha, lebo prechod, lebo križovatka, lebo semafor

18.04.2021 21:46

18.04.2021 21:46

Kúpením na SK vieš ušetriť cca 700€, lebo tolko stojí prihlásenie s poplatkami + náklady na cestu, prevoznú značku... A ešte v tejto covidovej dobe neviem ako by si sa úradne vybavil v CZ

Forester vs Legacy (Outback) Záleží od využitia, ale Legacy je jednoducho vyšší level auta, lepší komfort, viac priestoru. Outback je to isté s vyšším podvozkom

To Legacy na SK, kedže píše že 4 miestne, tak to je nie M1 ale N1, povedzme že 4 miesta stačia, viac ludí sa aj tak komfortne neodvezie, ale to dobastlené radio by som nerozdýchal. Na druhú stranu cena za auto je aká je - asi zodpovedá stavu, druhé radio kúpiš za 100€

Každopádne porovnávaš motoricky rozdielne autá, ten Forester bol aj predfacelift a s oturbeným dvojlitrom, ktorý ide svižnejšie, ale aj si dačo vypýta čo sa spotreby týka Legacy je obyčajný dvoliter s LPG, teda vozba za lacno a nie až taká dynamická ako v prípade Forestra. V oboch prípadoch je nastavenie ventilov celkom drahý špás (preto možno taká cena na to Legacy - možno sa to blíži) No a ešte k tomu si zamiešal automat s manuálom. Všetky Subaru s MT prevodovkou tých generácii, ktoré riešiš majú redukovanú prevodovku ak sa jedná o Forester (ale nie turbo verzia), alebo o kombík Impreza, Legacy Outback Modely s AT redukovanú prevodovku nemajú.

Ja osobne som za AT, kto má dnes chuť kvaltovať? Mestá byvajú plné a ja netúžim prejazdom cez mesto 100x vymačknúť spojku, lebo zapcha, lebo prechod, lebo križovatka, lebo semafor

smile to radio aj mne zabilo do očí , ako ten forester sa mi viac páči len tá cena sa jemne odtrháva od rozpočtu ked sa to donesie a prihlasi a dalsia vec aj troska vyzsia spotreba k tomu rozbity dom a este jedno auto nepredane doma by sa to tazko rozdychalo smile

18.04.2021 22:16
Posledné príspevky
Re: XV s redukčnou prevodovkou 06.05.2021  fotograf
Re: XV s redukčnou prevodovkou 04.05.2021  Ivanko
Re: XV s redukčnou prevodovkou 03.05.2021  fotograf
Re: XV s redukčnou prevodovkou 03.05.2021  Ivanko

Posledné články

• Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2020 na našich tátošoch

Autor: hybco
    Dátum: 30.12.2019

• História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

Autor: miloxko