Diskusné fórum

Impreza - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

V podstate ak by sa nikto iny nenasiel, tak to mozem s tebou zbehnut pozret aj ja. Ale to ci bolo burane ti ja osobne asi ani nezistim, pokial to nebude nejak evidentne na stave volne viditelne okom. Ak by sa nasiel niekto iny, este povolanejsi mozno by si urobil este lepsie ak by si zobral jeho, predsalen moja skusenost s kupou subaru presne spociva v kupe len 4ks, ale zatial kazde bolo OK... P.S. Ktomu ci radsej nezobrat 2.0 sa vyjadrovat nebudem, lebo som v zivote v 1.5ke nesedel... (ale isto bude ten 2.0 zivsi smile ) Inak neviem kolko zere 1.5ka, ale s 2.0 92kw v impreze si myslim ze do 9L sa uplne v pohodicke zmestis... smile

P.S.2. To sa mi iba zda, alebo ani ta hlavica rychlostnej paky nieje origo?

28.11.2010 19:07

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

A 1,5 nemá predné hmlovky na to som zabudol ešte, ale zas nechcem odrádzať od kúpi, ak ti stačí tolko kW a auto bude technicky v poriadku .

28.11.2010 19:13

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Dakujem vám všetkým za reakcie, aj za ponuku na pomoc pri testovaní - ak nebude zajtra v BA na ceste sneh, tak to pôjdem vyskúšať - je na letných gumáchsmile

Dám vedieť ako to dopadlo. Sa majte dobre.smile

28.11.2010 22:08

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

mne sa zda ze tato reza bola na predaj ked ja som hladal svoju rezu a to uz su 4 mesiace urcite

tak neviem 4*4 a este ktomu zilana a okolie kde take auto ma svoj potencial sa nevie predat tak tam daco bude

29.11.2010 15:50

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Tak už je mi to jasné smile - bol som sa dnes previezť.

Naozaj som nečakal že to bude také lenivé. Ten motor sa s váhou auta a pohonom 4x4 trápi a to som jazdil po rovnej ceste - ani si neviem predstaviť ako by to vyzeralo v kopcoch smile

Bol som s tým aj v servise kde ho prezreli a jediné čo má menené je nový katalyzátor, ináč nenašli žiadne stopy po búraní.

Tiež doporučili 2liter, tak som si miesto auta kúpil 2L colu smile

29.11.2010 23:57

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Do tejto temy davajte svoje otazky na co si davat pozor pri kupe ojazdenej Imprezy pripadne linky na konkretne auta, na ktore vas zaujima nazor ostatnych uzivatelov. Taktiez sem budu presunute doterajsie diskusie na tuto temusmile

12.12.2010 23:17
MKo
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Zdravim vsetkych.

Chystam sa kupit nove auto a zvazujem nasledujucimi medzi dvoma moznostami:

  • Subaru Impreza 2.0D Sport
  • VW Golf VI 2.0 TDI 4motion

Obe auta maju svoje pre a aj proti. Starsi Golf momentalne jazdim a viem ze kupou VI generacie neslapnem vedla. Subo oproti tomu je moj 'detsky' sen. A myslim si ze prisiel cas ho mozno naplnit. Potrebujem auto, na ktore sa da spolahnut. Do prace jazdim denne 2x50km po okreskach a cestach I.triedy za kazdeho pocasia. Rocne nalietam nieco cez 30kkm.

Preliezol som toto forum ako ja tie v CR, ale aj tak by som bol rad ak by ste sa mohli podelit s Vasimi nazormi na:

Predajci v SR.

Zatial som obehol 4 predajne (JRT - RK, Novy Svet - BB, Mikonu v BA a Eurotip - TN). Chapem, ze Subaru ako take si nie je o velkych presklenych showroom-och, ale v porovnani s koncernovymi predajnami som bol prekvapeny. Ake su Vase skusenosti s jednotlivymi predajcami? Ktory servis z uvedenych by ste (ne)doporucili? Na ktorych je spolahnutie?

Nakup v SR ci radsej niekde von

Od okamihu mojho vazneho zaujmu o Imprezu jej cena stale rastie. Zacalo to niekde na 23500, teraz je 24990 a podla sprav z BA jej cena po novom roku moze ist hore. Napriek rastu ceny z vybavy ubudaju zaujimave prvky ako napriklad bezklucovy pristup. A aby som nekrivdil pribudol USB vstup. S jej cenou u predajcu sa moc hybat neda, ale ked tie ceny porovnam (http://goo.gl/aoY4j) s cenami novych aut v GER ci LUX(http://goo.gl/u7qyP http://goo.gl/I6wgv), tak som z toho zmateny. Ma niekto z Vas skusenosti so zarucnycm servisom u nas na nove auto zakupene v zahranici? Ake uskalia by ste v tom videli.

vdaka MKo

17.12.2010 22:30

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ja tiež nie som dlho Subarista, ale dieslu v Subaru by som sa zatial vyhol, chce to čas na vychytanie chorôb, tam vedie VW, čo sa týka pohonu tak zasa 4Motion bude pozadu a v podvozku úplne bez debaty, Subaru znesie aj trošku tvrdšie zaobchádzanie, Golf je len obyčajný osobák s pohonom oboch náprav. Osobne by som v dnešnej dobe nešiel vôbec do diesla, CR motory sú tak nákladné na údržbu/opravu že to poriadne pocíti na svojej penaženke aj lepšie zarábajúci človek. Skôr by som volil variantu s LPG a rovno od Subaru (bi-fuel)

17.12.2010 23:48
555
avatar

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Ivanko, koncern am sakra velke problemy s CR a nielen v pripade novych modelov Skoda. Akurat sa to nezverejnuje, no detske chyby su tam tiez. WV ma lepsie riadenie, viac sa kradne a jeho haldex staci na posnezeny asfalt. Suba taha az po obmedzovac, vyzera hrozne, nekradne sa a podla mna to auto treba viac soferovat. Tych 180-190Ps/400Nm co sa z toho da dostat je uz zaujimavy udaj, akurat fabrika moze pindat na zaruku.

Ak ma eurozaruku, tak je jedno v ktorom servise sa uplatnuje a kludne moze byt aj dovoz. Prinajhorsom sa pojde do CR, oni patria pod nem. distibutora tejto znacky.

17.12.2010 23:57

Re: Impreza - otazky a rady pred kupou

Jasné že aj VW má problémi s motormi, len že tieto nové 2.0TDI by mali byť v poriadku voči tým ktoré sa dávali 5 rokov dozadu a sám VW ich stiahol... Inak som totálny odporca celého koncernu, nikdy v živote. Tak ako som napísal vyššie, mne žiaden moderný diesel nepôjde do chalupy, nemienim celý mesiac piť vodu z točky, len preto že musím dať urobiť repas vstrekovačov, alebo doplniť a zregenerovať FAP, atd...

Čo sa týka pohonu tak koncern (4-Motion či Quattro) v niektorých porovnaniach vypadá ako "párodia" na pohon 4x4, zvlášť video , kde testovali novú Q5, ktorá dopadla suverejne najhoršie, lepšie boli dokonca Peugeot či FORD... A že náskok vdaka technike... smile smile Nehovorím že na zasneženú cestu to nestačí, ale ked pohon 4x4 tak taký čo len tak nesklame, haldex tiež nepatrí medzi bezporuchové systémy

18.12.2010 00:28
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101