Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Zdar! Skvela volba, radi ta privitame. Co sa tyka LPG, radsej by som volil prerabku lokalne, predsalen servis poruke je poruke. H6 ma povest neznicitelneho motora, akurat je ich pomenej. Niektorym 2.5L chuti olej, nie je to nic zle ale treba na to myslet. Jazdim 2.0L Lego 2006 na LPG a uplne to postacuje, v nr/zm som skoro stale. Info v profile.

01.10.2010 21:44

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Zdravim vsetkych, chystam sa presedlat z Toyoty na Subaru. Rad by som sa stal stastnym majitelom Legacy 3.0 Wagon alebo Outback, 2004-2007. Kedze nemam so Subaru skusenosti, rad by som ziskal par uzitocnych rad. Okrem toho sa chcem opytat, ci mi vie niekto preverit auto podla VIN alebo SPZ. Dakujem za pomoc, Boris.

05.10.2010 11:36

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

nasdar boris

ja sa radim k spokojnym majitelom legacy H6 (MY2009) , ktory je totozny s tym co by si chcel (2004-2007) takmer vo vsetkom (okrem palubovky, zadnych svetiel - vsetko ostatne je rovnake). H6-ka je absolutne bezporuchovy motor - navyse kombinovany s AT. stlae tvrdim,ze nepoznam auto s H6 a AT,ktore by malo nejake zavazne problemy. aj vdaka retazovemu rozvodu a hydrodynamickemu menicu je to auto jednoducho drziak. takmer vsetky pripadne problemy sa daju rychlo najst pocas skusobnej jazdy (ak nemas absolutne ziadne skusenosti,zavolaj si niekoho z nas - urcite ti radi pomozeme).

samozrejme, legacy/outback H6 su primerane tazke auta - navyse jazdime na SK - s toho vyplyva,ze sa moze vyskytnut nejaka drobna nedokonalost na podvozku ako napr. vybite gulove capy. to je ale par eurova zalezitost. inak su tieto auta (podla mna) doterajsim vrcholom subaru - co sa tyka estetiky/spolahlivosti/vykonu/prevadzkovych nakladov .<br> mozem len a len doporucit

smilesmile

05.10.2010 12:09

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

budes pokojny smile

inak skus toto ja ked som hladal auto tak to dost pomohlo lebo dost aut uz ma KO hlavne tie na predaj smile

http://www.ko.sk/Home.aspx?Menu=id:Uvod&lng=SK

mozes si kuknut hrubku laku a nejake zakladne udaje o aute

05.10.2010 12:13

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Dakujem za prve info. Mam moznost kupit Legacy 3.0 s manualom, je to 2005 rocnik s nejakymi 75tis. km po prvom vlastnikovi. Cena je 13tis+DPH. Podla foto vyzera auto vonavo a vcera s nim boli aj na STK - mam aj protokol. Akurat za svet neviem po technikovi precitat VIN a to co som precital mi nevie najstsmile . Myslite si, ze je automat lepsi? B.

05.10.2010 12:32

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

automat je v prvom rade silno navykovy. ja som bol absolutnym zastancom MT. ale potom prislo legacy s AT a jednoducho....no treba povedat,ze kazdy clovek ma tendenciu spohodlniet. navyse tem motor ma aj s AT dostatocnu dynamiku na jazdenie. udrzba je minimalna atd. atd. zavysi to aj od toho,ako jazdis,kde jazdis bla bla bla... musis zhodnotit sam za seba pre a proti. ale v kazdom pripade, k takemu autu akym je legacy H6 asi patri ten automat viac ,ako MT

05.10.2010 12:41

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Ja to vidim podobne. Doteraz som jazdil len s manualom, ale je pravda, ze to bolo ine auto, kde by sa automat ani nehodil. Vies mi pomoct s precitanim VIN?

05.10.2010 12:46

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Este mozno jedna otazocka - rozdiel medzi Spec.B, Executive a R?

05.10.2010 12:55

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

ahoj, gratulujem ku volbe auta, lepsie si si ani vybrat nemohol smile ja mam uz vyse mesiaca H6ku otasa MY04 a na forestri som najazdil za ten cas dokopy 15km smile

ten automat je naozaj neuveritelne navykovy a ti, ktori dristaju, ze neni sofer s automatom a ze ja len a len na manual atd. tak su vodici, ktori toho s tymto automatom moc nenajazdili/alebo jazdili stare automaty z minuleho tisicrocia, kedy to fakt bola tragedy.

este co sa tyka volby lego/otas ... ja by som na nase cesty celkovo volil radsej otasa, myslim, ze ma pouzite ine/odolnejsie prvky na naprave a este urcite aj nejake ine pikosky, nielen zdvihnuty podvozok

co sa tyka VIN, tak pokial viem, tak u subaru ti auto podla VIN overi iba servis, kde subo bolo servisovane - aspon take info som ja ziskal ked som patral po svojom, nakoniec som volal do prahy ku freyovi a pekne si vypocul, ze auto podla vinka vsetko absolvovalo a nic mu nie je smile - ja som sa na to konkretne pytal v subaru ruzomberok - JRT - a to bol vysledok (napr. myslim ze taky Volkswagen alebo Citroen to maju poriesene celoplosne, ze v hocijakom servise si pozries historiu, ale u subaru to zevraj nefunguje) smile

jo, a co sa tyka este prevadzkovych nakladov, tak na spotrebu moc nepozeraj - ja sa ani pri kludnej jazde po meste moc pod 14-15litrov nedostanem ... a aj mimo mesta je celkom problem vliezt pod 10 ... ale to predsa vsetci subaristi vieme, ze to nie je o spotrebe smilesmilesmile

moja teoria je, ze co zaplatim veckaj na spotrebe, tak usetrim na opravach pri H6ke ... a zase ja najazdim na oboch subach tak 25-30tis rocne dokopy takze nebudem riskovat s plynom ... ak najazdis veckaj, tak potom chod aj do plynu, su tu na to odbornici - napr. DonCarnage alebo Adre

vela zdaru pri volbe

P.S. ja som kupil otasa 04 s 87tis. km pred mesiacom za 12800€ len tak pre porovnanie - ak to neberes na firmu a nie si platca dph, tak 13tis+DPH je imho za lego05 s 75tiskm trochen dost smile

05.10.2010 13:12

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Rozdiel medzi Legacy Spec B a Exclusive (2008,2007 je to Comfort) najdes tu: http://www.subaru.de/fileadmin/downloads/kundenservice/prospektarchiv/legacy/archiv-legacy07.pdf

Tu su pripadne aj ostatne specifikacie: http://www.subaru.de/kundenservice/prospektarchiv/legacy.html

Hlavny rozdiel je, ze Spec B ma sportovy podvozok Bilstein a hlinikove pedale a moze byt s manualom alebo automatom, verzia Exclusive je len s automatom smile

05.10.2010 13:16
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101