Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Z mojho pohladu si banziny v subaru az prilis velkoobjenove :) obycajny Wv group nechcem. Preto obzeram a premyslam nad boxer diesel

25.07.2017 13:38

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Najlepšie spravíš, keď si nejaký ten Subaru diesel z tejto generácie vyskúšaš sám. Legacy aj Outbackov v diesli je všade habadej. 110kW motor v ťažkom aute nie je žiadny šprintér. Benzín v nízkych otáčkach, a diesel zase vo vyšších. Diesel treba aj v nízkych točiť viac ako u konkurencie, aby sa rozgulal. Kultivovanost supluje odhlucnenie a aj pocitovo je ťažší. Z pohľadu zákazníka, na trhu sú aj lepšie možnosti na výber, ale z pohľadu vývoja je to celkom úspešný produkt.

25.07.2017 15:46

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa robcco:

25.07.2017 13:38

Z mojho pohladu si banziny v subaru az prilis velkoobjenove :) obycajny Wv group nechcem. Preto obzeram a premyslam nad boxer diesel

Môžeš si kúpiť vozidlo s LPG, alebo dať domontovať. Ja verím že by to bol menší stres ako kachle pod kapotou. Ono je to také pekné chcieť jazdiť za lacno, ale minca má vždy dve strany.

Za dalšie som teraz čítal článok o novej Impreze, o tom že prepracovali 1,6T a tak nejak sa tam zmienovali o diesly že sa žiadna informácia od japoncov nie je - z čoho predpokladajú koniec diesla.

Ono už sa to už chvílu šepká všeobecne, že chcú dieslom zakázať vjazd do velkých miest a podobne. Nebude to za rok ani za 5 ale myslím že dieslom v osobáku už začína odzvánať

Inak tie benzínaky nie sú vôbec velkoobjemové, sú to také adekvátne objemy / výkony k danému autu. To len tu v EU sme zblbnutý že bežný benzín je 1.4/1.6i a nejaký 2.0i už je niečo nadštandardné. A za druhé slovenské platy - keby ludia zarábali v čistom tak ako sa patrí tak by nikto nepozeral na spotrebu. Kto nechce zdochlinu čo má pri obsadení 4 osobami problém obehnúť linkový autobus na okreske, ten potrebuje pod kapotou výkon a na +-1500kg ho treba dosť. Ani tých 121kW 2.0R či 2.5i nie je žiadna raketa na ceste, ešte tak 20kW by som prijal

25.07.2017 22:51

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

U mna ani nejde o tu spotrebu, ale som myslel ze ten diesel bude dobre auto. Kamos mal imprezu s tym motorom a celkom to slapalo. Ja osobne neuznavam 1.4 resp 1.6 motory ale ked pozreite uz aj levorg ma tento typ motora sa mi zda. Vseobecne hladam nieco od 1.8 benzin vyssie a 2.o diesel vyssie.

Mna sko zaujimala infromacia o spolahlivosti auta a motora.

26.07.2017 08:44

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Zdravim vas motoristi-subaristi. Tak konecne cca po pol rocnom hladani som nasiel nasiel konecne pekny kusok. Jedna sa outback 2008, 2,5L. Auto vyzera pekne az na par skrabancekou co sa da spravit (clovek nekupuje nove auto), motor ide pekne nic nebucha, podvozok ok. Narazil som len na jediny problem na aute su pneu 215/55/R17 na diskoch 7Jx17 a v TP su zapisane 215/60/R16 na diskoch 6.5Jx16. Predavajuci tvrdi ze stk robil normalne bez problemov a ze s prislusnikmi PZ tiez nebol problem. No ja by som chcel dat veci doporiadku aky je postup? Staci ist niekde do subaru a vypitat papier a ten odniest na PZ alebo na obvodny urad dopravy?

30.07.2017 07:53

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ak mam byt uprimny na outback jedine rozmer 60 kvoli pohodliu auta... ja uz ine ako 215/60 r16 by som nedal ale da sa to samozrejme dodatocne dopisat... to nie je problem importer nech Ti da papier a sup s nim na obvdony :)

30.07.2017 14:04

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa robcco:

26.07.2017 08:44

U mna ani nejde o tu spotrebu, ale som myslel ze ten diesel bude dobre auto. Kamos mal imprezu s tym motorom a celkom to slapalo. Ja osobne neuznavam 1.4 resp 1.6 motory ale ked pozreite uz aj levorg ma tento typ motora sa mi zda. Vseobecne hladam nieco od 1.8 benzin vyssie a 2.o diesel vyssie.

Mna sko zaujimala infromacia o spolahlivosti auta a motora.

Ale Levorg nemá motor 1.6i ale 1.6T 125kW a to už celkom ide. Do dieslového Subaru by som určite nešiel, jedine nové aby mal človek aspon záruku, lebo údržba moderných dieslov zrovna lacná nebýva a ty by si kúpil od niekoho auto čo má to "bezproblémové" obdobie za sebou a jednoducho to začne už aj pýtať udržbu.

Ked už si spomenul benzín 1.8i a viac, tak to zrovna môžeš kúpiť Legacy 2.0i.

Ono si to svoje vypýta tak či tak , lebo hmotnosť + pohon nepustí a ver že či je to 2.0i alebo 2.5i tak velký rozdiel v spotrebe nie je. Ten väčší motor má prevodovku kludne o niečo natiahnutú a tým pádom točí mierne nižšie otáčky.

30.07.2017 15:12

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ok do buducna mozno budem zhanat 215/60/R16, ked vravite ze je to pohldnejsie, ale teraz ma auto obute relativne nove gumy 215/55/R17 a v cene su aj zimne cca este na 50% ktore niesu na diskoch. Takze ine disky zatial nemam....

30.07.2017 16:20

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ja mám 215/55 R17 leto aj zima a nemyslím si, že je to nepohodlné. outback je sám osebe celkom pohodlné auto. R16 by som dal jedine ak by som jazdil do lesa či na chatu, podľa mňa sú R16 zbytočné balóny. a keď idem občas mimo cestu, tak mi to na týchto gumách vôbec nevadí.

215/55R17 sú originál rozmery od subaru. ja mám v papieroch okrem 215/55R17 aj 215/60E16 a 215/65R15 ale neviem, či by som také vôbec dal na auto.

skús ísť do subaru nech ti ten rozmer zapíšu, určite to je lacnejšie, než kupovať druhé/iné disky a plášte. jedine, že by si mal naozaj dobrú cenu na disky aj s pneumatikami.

30.07.2017 20:56

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

30.07.2017 15:12

Ale Levorg nemá motor 1.6i ale 1.6T 125kW a to už celkom ide. Do dieslového Subaru by som určite nešiel, jedine nové aby mal človek aspon záruku, lebo údržba moderných dieslov zrovna lacná nebýva a ty by si kúpil od niekoho auto čo má to "bezproblémové" obdobie za sebou a jednoducho to začne už aj pýtať udržbu.

Ked už si spomenul benzín 1.8i a viac, tak to zrovna môžeš kúpiť Legacy 2.0i.

Ono si to svoje vypýta tak či tak , lebo hmotnosť + pohon nepustí a ver že či je to 2.0i alebo 2.5i tak velký rozdiel v spotrebe nie je. Ten väčší motor má prevodovku kludne o niečo natiahnutú a tým pádom točí mierne nižšie otáčky.

Dakujem ze rekciu a odporucanie ohladom motorov, s tym levergom som myslel 1.6T samozrejme nie 1.6i :) Zrejme na 90 percent ostanem pri svojej terajses znacke srdce nepusit :) aj ked na slovenske cesty by to chcelo nieco ine

31.07.2017 08:43
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101