Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Hujer:

07.10.2019 12:00

Preco by si mal pred radenim P najprv zaradit N a nasledne rucna brzda? Preco nie rovno P a rucna?

Sak to pise ze preco... Aby nezatazoval prevodovku.Aby vaha auta drzala na rucnej brzde.

07.10.2019 15:10

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Pre viliama: Ja mam na cvt skoro 200tkm s jednou mojou vymenou oleja.Teraz budem riesit v poradi druhu vymenu.Ked si prejdes inzeraty tak su v ponuke aj kusky s viac ako 300tkm a uz davno som videl jednoho otasa co mal viac ako 400tkm na hrbe samozrejme ze s cvt.Akoze aby bolo jasne ze ked sa "zadari" tak aj olovena gula sa pokazi,ze? 😁

07.10.2019 15:20

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa margano:

07.10.2019 15:10

Sak to pise ze preco... Aby nezatazoval prevodovku.Aby vaha auta drzala na rucnej brzde.

Aky to ma zmysel? Ked zastavim, preradim do P, zatiahnem rucnu a potom pustim brzdovy pedal. Preco by som mal ist cez neutral? Ani na sekundu mi auto nedrzi pri parkovani prevodovka, ale brzdovy pedal a nasledne rucna brzda.

07.10.2019 15:21

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa margano:

07.10.2019 15:20

Pre viliama: Ja mam na cvt skoro 200tkm s jednou mojou vymenou oleja.Teraz budem riesit v poradi druhu vymenu.Ked si prejdes inzeraty tak su v ponuke aj kusky s viac ako 300tkm a uz davno som videl jednoho otasa co mal viac ako 400tkm na hrbe samozrejme ze s cvt.Akoze aby bolo jasne ze ked sa "zadari" tak aj olovena gula sa pokazi,ze? 😁

Máš pravdu veľmi pekne ďakujem za informáciu. Bol som trosku z toho nervózny že cvt sú tak na 90 percent nespolahlive. Dnes som aj volal do Stilcar Košice a Stilcar Prešov autorizovane predajne Subaru. Otázka bola ci sú kazive cvtcka a ci sa meni celý kus za kus. Odpoveď bola že sa ešte nestretli pokazenou cvtckou ani z 2018 ani 2012. A ci sa meni kus za kus to mi zisti. Tak to ma dosť upokojili. Len sa, treba starať co aj budem. Som rád Subaraci že sa tak delíme o informácie. Ja som ešte nováčik ale musím povedať že svoju toyotu corollu r.v 1996 som dával svojmu bratovi bez jedinej chybičky naozaj a na, STK prešla ako nič za 25 minút a Žiaden problém nebol. Cawte a ďakujem

07.10.2019 16:30

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Jasné, že sa mení kus za kus. V ktorom autorizovanom servise (nielen na SK, ale aj inde) sa ti budú srať s rozoberaním, analytikou, riešením a skladaním prevodovky? . Jedinou výhodou EÚ je, že sa to tu vozí z Japonska a tak je celková kvalita Subaru áut oveľa lepšia ako v prípade Amerického kontinentu, kde si to Amíci kazia samy. Polovica chýb je spôsobená nekvalitnou výrobou a polovica zlým návrhom od Subaru. Aj Lineartronic mal problémy s tesneniami, ložiskom, hydraulikou. U nás sa o tom nedočítaš, lebo je tu tých áut málo a ľudia to neriešia tak, ako Američania, ktorí cudzím firmám nič nedarujú.

08.10.2019 14:22

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Viliam_outback:

06.10.2019 13:30

a smiem sa spytat kolko kilometrov mas najazdenych? Ja mam 12 000 a to za 5 mesiacov. niekto hovori ze vela ale co nebudem na auto pozerat na to je aby jazdilo. dopredu dakujem za odpoved. Nerobil som to pri parkovani ako si napisal ale dava to logiku a urcite to tak zacnem.

To máš riadny nájazd za 5 mesiacov! Ja robím ročne 15-18000 km na súkromné účely. Na outbacku mam 113000 km a je to 2014.

14.10.2019 21:27

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Hujer:

07.10.2019 15:21

Aky to ma zmysel? Ked zastavim, preradim do P, zatiahnem rucnu a potom pustim brzdovy pedal. Preco by som mal ist cez neutral? Ani na sekundu mi auto nedrzi pri parkovani prevodovka, ale brzdovy pedal a nasledne rucna brzda.

Úprimne je mi jedno kto si co a kedy zaradí... Nestalo sa ti niekedy ze ti išlo ťažšie vyradiť z P??? Možno si ešte nemal to šťastie... Tak skus zaparkovať v lepšom kopci a urobiť to po svojom...zaradis P potom ručná a pustíš brzdu a Auto sa ti potom kúsok posunie. Keď ti potom pôjde ťažšie preradiť z P tak si mal auto zaťažené na prevodovke co nie je pre ňu kto vie co...ale každý nech si robí ako chce...

To radšej ani nebudem spomínat aké som dostal inštrukcie od importéra keď som prvá krát v živote sadal do auta s automatom (cvt)

14.10.2019 21:53

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa b@jo:

14.10.2019 21:53

Úprimne je mi jedno kto si co a kedy zaradí... Nestalo sa ti niekedy ze ti išlo ťažšie vyradiť z P??? Možno si ešte nemal to šťastie... Tak skus zaparkovať v lepšom kopci a urobiť to po svojom...zaradis P potom ručná a pustíš brzdu a Auto sa ti potom kúsok posunie. Keď ti potom pôjde ťažšie preradiť z P tak si mal auto zaťažené na prevodovke co nie je pre ňu kto vie co...ale každý nech si robí ako chce...

To radšej ani nebudem spomínat aké som dostal inštrukcie od importéra keď som prvá krát v živote sadal do auta s automatom (cvt)

Ja tomu nerozumiem (co neznamena, ze nemas pravdu smile. Ako sa ti moze posunut auto po zaradeni P, ked mas zatiahnutu rucnu? Je to mozne ked je zabrzene?

Mne sa zatial nic take nestalo (tazsie vyradenie z P), predajca mi nepovedal nic o tom co som sa tu dozvedel, patral som po internete ale nikde ani zmienka o radeni neutralu, rucnej a az potom do P. Ale OK, beriem to tak, ze je to istota, ze sa prevodovke nic nestane.

15.10.2019 16:12

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ručná brzda má väčšiu vôlu ako klasické brzdy ovládané pedálom, kde zablokuješ všetky 4 kolesá a pri ručnej len dve.

Stačí si to vyskúšať na svahu, zastav normálne pedálom, zatiahni ručnú daj iba do "N" - nie do "P" a povol pedál brzdy či sa auto kúsok nezhúpne. Zhúpne sa, tomu ver a ani nezáleží či to je AT alebo MT, preto sa "P" radí až potom ako sa v "N" zatiahne ručná a povolí nohou pedál brzdy, znovú stlačíš pedal brzdy aby si preradil do "P" a vypínaš zapalovanie

Pri novom aute to ešte nemusí byťč cítiť že by šlo ťažšie vyradiť z "P", ale ked to človek bude nechávať visieť na kolíku čo blokuje prevodovku, tak to potom pôjde tuhšie

Ono ked chceš tak ručnú u AT vôbec nezaťahuj, ale poptom prídu dôsledky

15.10.2019 18:56

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

15.10.2019 18:56

Ručná brzda má väčšiu vôlu ako klasické brzdy ovládané pedálom, kde zablokuješ všetky 4 kolesá a pri ručnej len dve.

Stačí si to vyskúšať na svahu, zastav normálne pedálom, zatiahni ručnú daj iba do "N" - nie do "P" a povol pedál brzdy či sa auto kúsok nezhúpne. Zhúpne sa, tomu ver a ani nezáleží či to je AT alebo MT, preto sa "P" radí až potom ako sa v "N" zatiahne ručná a povolí nohou pedál brzdy, znovú stlačíš pedal brzdy aby si preradil do "P" a vypínaš zapalovanie

Pri novom aute to ešte nemusí byťč cítiť že by šlo ťažšie vyradiť z "P", ale ked to človek bude nechávať visieť na kolíku čo blokuje prevodovku, tak to potom pôjde tuhšie

Ono ked chceš tak ručnú u AT vôbec nezaťahuj, ale poptom prídu dôsledky

OK,

pekne vysvetlené. Toto som zatiaľ nikde na internete nedočítal, nenašiel. Super, ďakujem za info aj rady, budem sa toho držať.

16.10.2019 10:51
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101