Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Za mna oba kusy zaujímavé, oba s AT, s veslami pod volantom, akurát u toho drahšieho nie je vidieť či má latku, alebo kožu a či má el. sedačky

Ja by som chcel takú kombináciu v rovnako starom Legacy, ked je v ponuke 2.5i + AT, tak to je v sedane a nie kombíku a 2.0R mi vôbec nevonia

16.05.2021 09:45

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

16.05.2021 09:45

Za mna oba kusy zaujímavé, oba s AT, s veslami pod volantom, akurát u toho drahšieho nie je vidieť či má latku, alebo kožu a či má el. sedačky

Ja by som chcel takú kombináciu v rovnako starom Legacy, ked je v ponuke 2.5i + AT, tak to je v sedane a nie kombíku a 2.0R mi vôbec nevonia

Overil som km tak boli v 2012:237tis km a v 2014 164tis km , takze reálne má cca 330tis km je to v pohode na take auto ?

16.05.2021 22:46

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ja mám na svojej 2.5i nejakých 285tkm a počítam s tým že bude chcieť nové ložiská kľuky, ojníc, nové piestne krúžky, prípadne aj nové piesty. Keď som posledne robil tesnenia pod hlavami tak vo valcoch bolo stále vidieť honovanie, čiže tam problém nejakého opotrebenia nebude. Predpokladám že u oboch bude spotreba oleja a bude treba investovať, cena je zaujímavá ale kazia ju poplatky za registráciu na Slovensku.

Ale zasa to beriem ako jedny z posledných"obyčajných" áut z jednoduchou technikou. Takže ja si to svoje budem udržiavať, lebo to v podstate niet čím veľmi nahradiť.

17.05.2021 13:19

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

17.05.2021 13:19

Ja mám na svojej 2.5i nejakých 285tkm a počítam s tým že bude chcieť nové ložiská kľuky, ojníc, nové piestne krúžky, prípadne aj nové piesty. Keď som posledne robil tesnenia pod hlavami tak vo valcoch bolo stále vidieť honovanie, čiže tam problém nejakého opotrebenia nebude. Predpokladám že u oboch bude spotreba oleja a bude treba investovať, cena je zaujímavá ale kazia ju poplatky za registráciu na Slovensku.

Ale zasa to beriem ako jedny z posledných"obyčajných" áut z jednoduchou technikou. Takže ja si to svoje budem udržiavať, lebo to v podstate niet čím veľmi nahradiť.

Tak nakoniec som sa stal plnohodnotným členom klubu Subaru outback je doma 🙂 dnes to ešte dám na zdvihak a pozriem čo má čaká , cestou domov som nezbadal nič ani nezdymilo automat radil pekne vesla funkčné kus s priateľkou bude ticha domácnosť kým sa neprevezie smile . Fotku pridám do profilu . Zatiaľ diky za rady

18.05.2021 07:36

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Moje rady pre všetkých: 1, Nekupujeme auto so strešným oknom 2, Ak nie je na výber, niekoľko krát ročne kontrolujeme priechodnosť odtokových hadíc od strešného okna.

3, Neparkujeme hore kopcom počas dažďa, lebo zadné odtokové hadice sa veľmi zle kontrolujú a ak sa zapchajú, tak voda bude stekať prakticky na celý strop. 4, Parkujeme radšej dole kopcom, pretože ak sa predné hadice aj upchajú, tak voda sa najprv objaví na vrchu A stĺpika. Vtedy treba okamžite spriechodniť odtoky a skontrolovať podlahu vpredu. 5, Ak je voda už aj pod kobercom, okamžite povytierať a nechať schnúť molitan a koberec. Spodná izolácia pod pedálmi bude tiež mokrá a bude sa sušiť veľmi dlho.

19.05.2021 11:04

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa ondro28:

18.05.2021 07:36

Tak nakoniec som sa stal plnohodnotným členom klubu Subaru outback je doma 🙂 dnes to ešte dám na zdvihak a pozriem čo má čaká , cestou domov som nezbadal nič ani nezdymilo automat radil pekne vesla funkčné kus s priateľkou bude ticha domácnosť kým sa neprevezie smile . Fotku pridám do profilu . Zatiaľ diky za rady

Prečo by mala byť s priateľkou tichá domácnosť...? To akože kvôli kúpe Subaru??? Porozmýšľal by som nad výmenou priateľky... smile smile smile smile smile

20.05.2021 10:57

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa fotograf:

20.05.2021 10:57

Prečo by mala byť s priateľkou tichá domácnosť...? To akože kvôli kúpe Subaru??? Porozmýšľal by som nad výmenou priateľky... smile smile smile smile smile

smile je pred pôrodom tak to vykryla výkyvom hormónov smile , po prevezení hneď zmení názor smile . Po prihlásení si to zoberiem do dielni trosku sa mu povenovat hlavne spodok oddeklovat a zakonzervovať , s tým stresnym oknom je to naozaj take náchylné ? Mal by som aj to skontrolovať ?

20.05.2021 21:50

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Kontrola je veľmi jednoduchá a oplatí sa robiť aspoň občas lebo zatopeny interiér sa ťažko suši. Zaparkujes auto dole kopcom a nalejeme vodu do predného zlabu otvoreného okna. Ak voda vytečie z hadíc rýchlo, tak sú zrejme čisté. Preparkujes auto hore kopcom a nalejeme vodu do bočných žľabov. A potom ešte dobre vyčistiť zľaby od prachu mastnoty a bordelu. Tesnenie je tiež dobre občas natrieť nejakým silikónovými olejom.

21.05.2021 07:37

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

21.05.2021 07:37

Kontrola je veľmi jednoduchá a oplatí sa robiť aspoň občas lebo zatopeny interiér sa ťažko suši. Zaparkujes auto dole kopcom a nalejeme vodu do predného zlabu otvoreného okna. Ak voda vytečie z hadíc rýchlo, tak sú zrejme čisté. Preparkujes auto hore kopcom a nalejeme vodu do bočných žľabov. A potom ešte dobre vyčistiť zľaby od prachu mastnoty a bordelu. Tesnenie je tiež dobre občas natrieť nejakým silikónovými olejom.

Super a až by boli zapchaté tak rozobrat vrchné plato alebo jemne prefuknut ?

21.05.2021 08:22

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ideálne zobrať niečo ako elektrikárske pero na preťahovanie káblu do chráničky. Strešné okno má také mini žlaby, kadial ti má odtekať voda a tá je vedená cez hadičky ústiace pod auto. Normálne otvoríš strešné okno a vopcháš tam to pero a musí vyliezť z hadičky von Ja som to za celú dobu vlastníctva riešiť nemusel, ale možno aj preto že ten strešák vôbec nepoužívam, teda sa mi tam nedostáva bordel. Kedže som ja kupoval havarované auto a bolo treba vymeniť blatník, tak ti posielam fotku ako to vyzerá. Tá zelená hadička ide zo strešáku, dve idú cez predné stlpiky, dve cez zadné (cez každý roh jedna) a vzadu je vyustenie cez gumovú prechodku označenú červeným kruhom

22.05.2021 15:39
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101