Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy
msc

Re: Outback - otazky a rady pred kupou

Ahojte.

Uvazujem o kupe Subaru, chcel som si dat doviezt nejake z DE a nasiel som toto https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Subaru-Outback-2.5i-Lineartronic-ACTIVE-NAVI/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:23500_13_,frn:2015,ful:petrol/pg:vipcar/269867095.html

Bol som vsak upozorneny, ze je to US verzia, hoci vraj ako nove dovezene sem a ma nemecke papiere. Cakam na technicak, tak uvidime.

Ale zaujma ma vas nazor na US verziu.

Uz som tu cital par nazorov, jedni su proti, jedni hovoria, ze nevadi, ze je US. Ale teda rad by som pocul nazor na toto konkretne auto.

Dakujem

06.04.2019 12:16

Načo voziť nový US model do EU? To by bolo ako nosiť drevo do hory. Jasné vozia sa aj nové autá, ale skôr také ktoré sa tu v EU nepredávajú.

US verzia má iné pätice na žiarovky, xenon možno sedí, ale dlhé už nemusia. Ja mám na US verzii EU svetlá. Potom rádio - neviem či už v US používajú RDS (ja nemám a další problém je že radio mne ladí iba nepárne frekvencie = nenaladíš 100,2 ale iba 100,1 a 100,3 - neviem možno to poriešili)

Tak isto nejde prepnúť kúrenie na stupne celzia...

Ja som pred 8 rokmi kúpil rv2005 za 4150€ a vtedy šli bežne po 8000€, ale v tvojom prípade cena nie je nijak výhodná + náklady na dovoz + prihlásenie budú 1000€ alebo aj viac bez mihnutia oka

07.04.2019 21:24

Ahote chcem sa len spytat ake mate skusenosti s CVTeckami su dobre? alebo zle? ako sa o nich starat? na co si davat pozor? mam noveho Outbacka 2019. Nikdy predtym som nejazdil s automatickou prevodovkou a cvt toboz nie. dakujem za vsetky odpovede.

04.10.2019 22:37

Reakcia na príspevok od používateľa Viliam_outback:

04.10.2019 22:37

Ahote chcem sa len spytat ake mate skusenosti s CVTeckami su dobre? alebo zle? ako sa o nich starat? na co si davat pozor? mam noveho Outbacka 2019. Nikdy predtym som nejazdil s automatickou prevodovkou a cvt toboz nie. dakujem za vsetky odpovede.

Ja som zatiaľ spokojný s CVT, zatiaľ všetko funguje a slape ako ma. Ja som tiež nemal predtým žiadnu skúsenosť s automtom. Pravidlo číslo 1: používaj ručnú brzdu!!! (pri zaparkovaní si zarad N, potom ručná brzda a pusti brzdový pedál aby sa auto zatazilo na ručnú a nie prevodovku a potom zarad P.

Pravidlo číslo 2: olej v cvt meniť po 45000km a najlepšie s preplachom!!! ale to na SK nerobí žiaden autorizak Subaru. V CZ to robia v Prahe a Liberci.

Určite ešte niečo ďalší doplnia

06.10.2019 11:32

Reakcia na príspevok od používateľa b@jo:

Ja som zatiaľ spokojný s CVT, zatiaľ všetko funguje a slape ako ma. Ja som tiež nemal predtým žiadnu skúsenosť s automtom. Pravidlo číslo 1: používaj ručnú brzdu!!! (pri zaparkovaní si zarad N, potom ručná brzda a pusti brzdový pedál aby sa auto zatazilo na ručnú a nie prevodovku a potom zarad P.

Pravidlo číslo 2: olej v cvt meniť po 45000km a najlepšie s preplachom!!! ale to na SK nerobí žiaden autorizak Subaru. V CZ to robia v Prahe a Liberci.

Super Dakujem velmi pekne za radu subaru je naj auto.Teraz som s nim v alpach a po snehu co dokaze robit je nieco neskutocne proste je to klud za volantom ziadny stres ze to asi neda. A Inak keby mi napriklad odislo nieco v prevodovke tak sa meni cela alebo sa da menit aj suciastka v nej? smilesmile

06.10.2019 13:25

a smiem sa spytat kolko kilometrov mas najazdenych? Ja mam 12 000 a to za 5 mesiacov. niekto hovori ze vela ale co nebudem na auto pozerat na to je aby jazdilo. dopredu dakujem za odpoved. Nerobil som to pri parkovani ako si napisal ale dava to logiku a urcite to tak zacnem.

06.10.2019 13:30

Preco by si mal pred radenim P najprv zaradit N a nasledne rucna brzda? Preco nie rovno P a rucna?

07.10.2019 12:00

Reakcia na príspevok od používateľa Hujer:

07.10.2019 12:00

Preco by si mal pred radenim P najprv zaradit N a nasledne rucna brzda? Preco nie rovno P a rucna?

Sak to pise ze preco... Aby nezatazoval prevodovku.Aby vaha auta drzala na rucnej brzde.

07.10.2019 15:10

Pre viliama: Ja mam na cvt skoro 200tkm s jednou mojou vymenou oleja.Teraz budem riesit v poradi druhu vymenu.Ked si prejdes inzeraty tak su v ponuke aj kusky s viac ako 300tkm a uz davno som videl jednoho otasa co mal viac ako 400tkm na hrbe samozrejme ze s cvt.Akoze aby bolo jasne ze ked sa "zadari" tak aj olovena gula sa pokazi,ze? 😁

07.10.2019 15:20

Reakcia na príspevok od používateľa margano:

07.10.2019 15:10

Sak to pise ze preco... Aby nezatazoval prevodovku.Aby vaha auta drzala na rucnej brzde.

Aky to ma zmysel? Ked zastavim, preradim do P, zatiahnem rucnu a potom pustim brzdovy pedal. Preco by som mal ist cez neutral? Ani na sekundu mi auto nedrzi pri parkovani prevodovka, ale brzdovy pedal a nasledne rucna brzda.

07.10.2019 15:21
Online sú
gtturbo 17:51
Posledné príspevky
Re: brzdovy spinac 20.02.2020  gtturbo
Re: brzdovy spinac 19.02.2020  dirky
Re: Problem s otvaranim kufra na Forestri (SH) 18.02.2020  taxi
Re: chladiaca kvapalina 17.02.2020  vlastne

Posledné články

• Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2020 na našich tátošoch

Autor: hybco
    Dátum: 30.12.2019