Diskusné fórum

Tribeca - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Do tejto temy davajte svoje otazky na co si davat pozor pri kupe ojazdenej Tribecy pripadne linky na konkretne auta, na ktore vas zaujima nazor ostatnych uzivatelov. Taktiez sem budu presunute doterajsie diskusie na tuto temusmile

12.12.2010 23:23

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

http://406.nolimit.cz/ když tak se ptejte-rád odpovím co budu vědět subitomo@seznam.cz www.subitomo.cz

12.08.2012 20:23

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Pozdravujem všetkých subaristov, stojím pred rozhodnutím, či outback alebo tribeca? v tejto súvislosti by má zaujímala reálna spotreba pri H6 3.0 tribece. Prešiel som cz, sk, eu a USA stránky a v údajoch je dostatočne veľký rozptyl. je mi jasne, že závisí od štýlu jazdy, ale aj tak by som ocenil info napríklad spotreba: mesto, semafor, zriedka zapcha mierne nad hranicou povolenej rychlosti, zivsia jazda a druhý údaj: plne nalozeny 2 dospeli a 3 deti, dialnica tak 150-160.

Ďakujem

16.09.2012 20:57

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Cau Pavlix,

Nie je tu vela registrovanych majitelov Tribeci, ale taka, aku mas vyhliadnutu stoji na Radlinskeho pred Chem-Tech fakultou s EVC BA-FRED. Ale aby som napisla nieco aj rozune... Predchadzajuci majitel mojho Outbacku (tiez H6) ho puzival presne za takych podienok, ako opisujes. Vtedy ukazoval palubny pocitac dlhodobu spotrebu 11,4 l/100km. Vzhladom na to, ze Tribeca je tazsia a ma vacsi aerodynamicky odpor vzduchu, tak na tvojom miete by som pocital s 13 l/100km.

16.09.2012 22:37

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

pavlix: co ta vedie ku kupe tribecy?

je to dost zasadna otazka, ja som totizto po kupe otasa vzdy sem tam poskuloval ockom aj po tribece, ale hlavne kvoli moznosti mat 7miest (mam tri deti a niekedy pri presunoch ked chce ist s nami nejaky clen rodiny, tak uz musime ist dvomi autami)

kazdopadne ked som si to preratal na drobne, tak tato jedina vyhoda nevyvazila ostatne same nevyhody oproti otasovi

  • spotreba bude o dost vyssia kvoli vahe a odporu (ja mam mimo mesta cca 9-10, na tribeke rataj 11-12, po meste mam problem aj s lahkou nohou vojst do 13, v tribeke rataj min 15-16)

  • dynamika - su tam identicke motory (ci uz 3.0 alebo 3.6) a teda vzhladom na vahu ta dynamika u tribecy bude vyrazne nizsia a aj napriek tomu, ze mas ccs 250koni, tak ti to moze pri plne nalozenom afte natriet taka koktafka tdi smile

  • priestor - ked obsadim aj tretiu radu v tribeke, tak uz nemam kde dat batozinu pre celu rodinu, takze radsej kupim na otasa truhlu a mam priestor vyrieseny

  • naklady na prevadzku, predpokladam, ze aj taky detail ako gumy a poistka su pri tribece vyssie ako pri otasovi

  • dizajn - neviem ako ty, ale pre mna je srdcovka bezramove okna a obrovsky siber ... to co robia teraz - male vysuvne poje...e okienko a ramy, tak s tym prisla prave ako prva tribeca

proste pre mna zratane a podskrtnute tribeca proti otasovi nemala akrem 7miest ziadnu vyhodu a preto nespekulujem a som rad, ze mam to co mam smile

17.09.2012 09:34

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Ak by som kupoval Tribecu, tak kvoli interieru, ktory je fakt uzasny. Inak s tou vahou ma Hybco pravdu. Tot nedavno ma vyskolil jeden s VW GTIsmile

17.09.2012 09:55

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Ďakujem za info i Vaše názory chlapi. Teraz upresnenie z mojej strany. Presne, mám tri deti t.j. tri autosedacky. Obcas je potrebne zobrat este niekoho a preto Tribeca. Šiesty pasažier však nie je nejaká nevyhnutnosť len bonus, dokážem bez toho vydržať. Outback som tiež otestoval so sedackami a ide to i ked menej komfortne. Zároveň je pre mna dôležitý kufor a outback popravde nic moc, thule mám tak riešenie by bolo, ale stále to vlácit so sebou sa mi prilis nechce. To len tak na dovysvetlovanie. A teraz jedna konkretna otázka, na ktorú zatiaľ nepoznám odpoved, i ked tusim. Mám dve dobre ponuky, novy outback 2,5 lineartronic(bohužiaľ nie 3,6 to uz je mimo môj budget)alebo 6 rocnu Tribecu 3.0, najazdenych 60 tis, servisovana, garazovana, vyzerá bezchybne, ktorá je skoro za polovicnu cenu ako outback. Tak čo s tým? Outback?

PS otázka na @hybco: ako je na tom starší outback a tri deti?

Sorry za preklepy píšem z mobilu

17.09.2012 18:03

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

2pavlix, takze pekne po poradi

  • do otasa sa 3 sedacky (teda momentalne 2 sedacky a vajko) namontovat daju, ale spotil som sa pritom uz parkrat poriadne smile takze to riesim tak, ze jedna sedacka je vpredu na mieste spolujazdca (podla statistik uz davno neplati, ze to sedadlo je sedadlom smrti) a tym padom druha sedacka ide dozadu, vajko do stredu a maminka na druhu stranu vedla vajka - pokial zvolis spravne poradie smile tak to aj elegantne a rychlo bez trapenia zapnes "najprv sedacka za spolujazdcom, potom vajko a nakoniec manzelka" ... keby si najprv zapol vajko, tak budes mat problem zapnut sedacku - odporucam vyskusat)

  • dalej co sa tyka tribecy ... sice som tam sedacky zapinat neskusal, ale nemam pocit ze by bola nejako dramaticky sirsia od otasa ... treba asi pozriet technicke parametre (kazdopadne sme isli stanovat s kamaratom a 3 chalanmi v sedackach na jeho mercedese GL a chalanisko sa tiez celkom vytrapil s tromi sedackami vzadu - a to GL je uz riadne monstrum co sa tyka velkosti)

  • no a posledny postreh, ked sa bavime o novom otasovi, tak ten je proporcne zase niekde inde ako moj otas, dokonca by som sa neskriepil, kebyze je v nom viac miesta ako v tribece starsej, takze pokial ti to budget dovoli a nie si ortodoxne zaujaty bezramovymi oknami a modelom, ktory je podla mna najkrajsi co subaru vyrobilo, tak chod kludne do toho noveho otasa smile

17.09.2012 22:22

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

cauko no podla toho co pises, mas na mysli tribecu z trstennej? Skus napisat viac o tom, ake ulohy ma to auto plnit, ci to ma byt jedine auto v rodine a podobne. Ja osobne si myslim, neukamenujte ma prosim, ze sa pre teba mozno s troma deturencami da najst aj lepsia alternativa nez ponuka subaru. Ale to je moj pohlad, len ty vies ake su aspekty ovplyvnujuce vyber auta.(napriklad ze nechces prilis velke auto kedze nim budes jazdit dennodenne tam a tam, proste chces subaru lebo je to subaru a podobne.. :)

18.09.2012 10:15

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

to hybco - dakujem za info, aj u mna (zatial len jemne) vedie outback, idem dnes pozriet este raz tu tribecu a dufam, ze sa uz nejak rozhodnem to cukrovic - nie, nie je to Tribeca z Trstenej, momentalne nebyvam v SR. Teraz jazdim Touran, co je pre tri deti viac menej ok, velky kufor a vcelku pohodlne zapinanie troch sedaciek. Dlhodobo som uvazoval nad S-maxom, ale akosi sa mi do toho nechce, je to sice fajn auto (aj 7 miest)...ale ako hovoris, subaru je subaru :) navyse sa mi 4X4 vcelku hodi, no a co sa týka dalsej otázky tak ano bude to rodinna 1, cize kazdy den skola/skolka po meste, cez vikend tak 250km dialnica a raz mesacne tak 1000 dialnica.

18.09.2012 10:23
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101