Diskusné fórum

Tribeca - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Nazdar. Pavlix: tak ako uz pisal Hybco, treba si uvedomit, ze Tribeca je v uplne inej hmotnostnej kategorii. Ta H6 250 koni sa v tom aute vyslovene trapi. Nedajboze by si chcel jazdit sviznejsie, tak musis ten motor tocit a teda ide vysoko nad spotrebu Otas H6 a oproti tej 2,5 CVT ani nevravim. Dynamicky bude Otas 2,5 a Tribeca H6 3.0 pravdepodobne velmi porovnatelny. Ak by si chcel prerabat auto na LPG, tak do Tribecy sa zmesti podstatne mensia nadrz, ako do Otasa a teda by si musel tankovat kazdych mozno 300 km, co je naozaj otravne. Ja mam otasa predoslu generaciu a zmesti sa mi tam 72 litrova nadrz (tankuje sa do 80% objemu nadrze)a dojazd mam cca. 500 km na LPG. Predpokladam, ze do noveho Otasa sa zmest minimalne rovnaka. S 2,5-kou bude ta spotreba este nizsia a teda dojazd mozno 550-600 km. Ak porovnavas priestor novy Otas/Tribeca, tak si myslim, ze je tam minimalny rozdiel. A ak sa mam pozriet aj na zostatkovu hodnotu, tak Tribeca straca omnoho rychlejsie, ako Tribeca. Takze ak ides nato s rozumom, tak ten Otas 2,5. Ak ides to, co sa ti paci a neriesis dynamiku a spotrebu (celkove naklady), tak pokojne Tribeca.. Kazdopadne ti drzim Palce. Inak spotreby po jednotlivych modeloch si mozes pozriet na: http://www.spritmonitor.de/

18.09.2012 11:30

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

2DonCarnage - dakujem za názor, rozhodne zrejme to, ze outback menej straca hodnotu a taktiez ze je novy, narozdiel od 6 rocnej tribecy. Na LPG to davat nebudem a spotrebu nejako prilis neriesim, ide mi najmä o priestor pre celu rodinu (3deti). Dnes tu tribecu a outback zmeram (zadne sedacky a kufor) a uvidim. Len ma mrzi ze moj budget uz nepostacuje na novy outback 3,6 :(

18.09.2012 11:45

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Suhlas s Cukrovicom. Pokial chce clovek vyslovene rodinne auto, nie je u Subaru velmi o com. Rozdiel v interieri Outback vs. Tribeca bude maly, no Tribeca je skor pre amikov ako pre nas. Skor by som uvazoval napr. o Toyote Sienna AWD, ktora je rodinne auto bez kompromisov. Je velke a prakticke, no nie je to ziadna lemra a je stvorkolka. Zavisi od rozpoctu, ale za tie prachy sa lepsie auto kupit neda.

18.09.2012 11:58

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Skusim znovu len moj subjektivny pohlad.Prva vec ktoru by som neriesil, je nakup uplne noveho auta. Pokial mas k autam vztah, nerob to. Doma sme kupovali nove auto, kompromis kvoli budgetu, ale hlavne ze nove. Moja skusenost je, ze auto pre rodinu, ak ho neberies ako spotrebak, tak nie nove. Bavime sa o obmedzenom rozpocte. Druha vec je ist z touranu do outbacku. Koncern vw nemusim, subaru je srdcovka ktorej odpustim takmer cokolvek, napriek tomu je to hlupost. Z vyslovene rodinneho auta ist do rodinneho kompromisu. Rozhodne podporujem myslienku rodinneho 4x4!Ale ked tak pozeram cennik, tak vidim ten outback s cenovkou skoro 40tis. euro, tak som si isty ze to nie je dobre rozhodnutie. To co pise bcjr, je aj podla mna dobry smer. Skus sa previezt v LR discovery 3,4, mercedese R, Jeepe Commander. Ten pocit z auta je aspon podla mna diametralne odlisny. Takze aby som to zhrnul, je to iba moj osobny nazor na zaklade skusenosti z blizkeho okolia,ak chces auto pre rodinu, mysli na rodinu, jej pohodlie, bezpecnost, vyhni sa kompromisom. Ak chces subaru, podla mna kup jazdene auto pre rodinu pri dodrzani vsetkych kriterii ako priestor,4x4,spolahlivost na dlhe cesty, komfort kazdodenneho pouzivania. A potom sa popozeraj po nejakej utesenej Impreze GT na vikendsmile

18.09.2012 14:06

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Za dobrú cenu je aj Fiat Freemont, a z tých exotických ako tu bola spomenutá Toyota Sienna tak mne sa velmi páči Toyota Venza, jedna behá s TN značkami, pekné robustné SUV, taktiež som v Zlíne počas Barumky uvidel jedného krásneho Forda, a vygooglil som že to je Ford EDGE, kedy u nás budú predávať takéto autá, a nie tie atrapy typu "KAŠKAJ"

18.09.2012 15:04

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Venza je pekna, len to by asi moc neriesilo, v porovnani s Outbackom. Tu Siennu by si musel vidiet. Bracho ju ma a je to luxusna zalezitost.

18.09.2012 15:10

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Ak chce 7miestne tak Venza + Edge idú z hry von, inak som pozrel cenník Fiatu a za 30k€ je funglovica s 3.6i V6 . Šéf firmy kde som predtým pracoval má zasa Chrysler Grand Voyager 3.6i AWD nie som si istý s tým objemom, ale dal to prerobiť na LPG a je spokojný, už sa nemienil zožierať s Citroenom C8 2.2HDi

18.09.2012 15:24

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Fiat a Chrysler su mimo mna. To by som asi ani neuvazoval.

18.09.2012 16:59

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Tak ja sa vrátim zo skúšobnej jazdy s outbackom 3.6 (2.5 nemajú na testovanie) úplne nadšený a viac menej rozhodnuty a čítam tu, že to nie je úplne ono :) Tribecu som zavrhol po obhliadke, 6 rokov sa na tejto konkrétnej podpísalo viac ako dost. Ale späť k téme. Ďakujem pani za návrhy a odporúčania, vážim si úprimnosť, ze sa na tomto fore dokážete na vec pozerať s nadhladom. Prešiel som si vaše odporúčania a okrem outbacku ma zaujal ten v6 freemont. Pôjdem ho pozriet, ale trochu sa obávam že Fiat tak ako @bcjr i ked cena v plnej výbave je skutočne neuveritelna, zrejme vsak museli mexicania niekde šetriť na kvalite. No neviem. Edge, Sienna, Venza a pod. sú pekne, ale napriek súhlasu s @cukrovic ohľadne nového auta idem z určitých dôvodov do nového, vysvetlím na zraze :) Zaujíma má však @cukrovic -ov názor na tému outback a rodina, bezpečnosť a pohodlie, prechod z touran na outback. Mám pocit že pri tejto zmene prichádzam "len" cca 170 litrov kufra, vnútorný priestor v širke má outback mierne lepší v dĺžke podstatne, v bezpečnosti myslím že určite a v zábave z jazdy tak na 100%. Ďakujem

18.09.2012 18:17

Re: Tribeca - otazky a rady pred kupou

Ahoj mam novy outback a pre rodinu je dostacujuci. Mam 1 manzelku 2 deti a 3 psov. Lyzujeme,stanujeme a zatial velkostne postacuje. A to moja malickost ma 196cm. Na lyzovacku samozrejme mam aj stresny nosic. Namiesto 3 dietata vecsinou vozim s nami babku. 3 rada v tribeke je podla mna len do poctu. Zmestia sa tam max male deti alebo niekto za trest. Takze ked pride 3 dieta tak Bibka ide dopredu zena dozadu po vzore Hybcasmile

18.09.2012 20:53
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101