Diskusné fórum

Brzdy Forester

Autor Správy

Re: Brzdy Forester

cafte, chodim sem menej ako by som chcel, lebo proste nestiham a tak nemam prehlad ci sa to uz niekde preberalo. Preto ak uz podobna tema existuje poprosim dzordza o presun na to spravne miesto. Ide o to ze onedlho ma caka nielen STK/EMI ale aj bezny servis kde bude asi potrebne vymenit okrem ineho aj brzdy.

Nepotrebujem ultra vykonne okruhove, ktore brzdia ako cert ale az ked sa topia, ale tie origo subo mi prijdu take nejake vlacne. Preto moja otazka je, ze ci ma niekto tip,alebo lepsie skusenosti s brzdami, ktore by vyhovovali takemu razantnemu-civilnemu alebo civilne dravemu sposobu jazdy, pricom by nemali o sebe davat prilis vediet nejakymi nadmernymi zvukmi, toboz nie trasenim a podobne. Alebo je ozaj lepsie tam dat opat origo subo brzdy, na ktorych mi najviac vadi relativne dlhy nastup a podla mna su na 2.5 Forestra mierne poddimenzovane.

Dakujem vsetkym skusenym brzdicom za ich nazor

Jack

07.02.2011 21:58
555
avatar

Re: Brzdy Forester

Zelene EBC dosky a ich zlate kotuce. Ziadny zazrak ala WRC, ale su lepsie, nez seriovky a su tiche. Pracujem na jednej velmi slubnej alternative, ale kym to neodskusam, tak to nemozem odporucit.

07.02.2011 22:06

Re: Brzdy Forester

no a to je ich obchodne meno ? alebo inac, ake mas s nimi k´skusenosti a kde sa daju zohnat ?

07.02.2011 22:08
555
avatar

Re: Brzdy Forester

EBC green stuff su dosky a kotuce u nas volaju EBC turbo http://www.ebcbrzdy.sk/brzdove-kotuce ak by sa moc lisili od tvojich cenovych predstav, tak skusim cez kamosa v USA nieco poriesit.

07.02.2011 23:07

Re: Brzdy Forester

Jack, trafil si spravne, zatial tu nemame takuto temu, takze urcite sa tu nestrati smile

Erik - raz tato otazka caka aj mna, tak som kukol tu stranku a naslo to mojho Festera v zozname smile<br> Iba tak informativne sa zatial spytam - co by si povedal na kombinaciu tych Standard kotucov a zelenych dosiek? Co sa tyka mojho stylu jazdy - velmi zriedka brzdim naozaj ostro, vacsinou iba standardne civilne, jemne dobrzdovanie do krizovatiek, atd.<br> Mozno by mi stacili aj tie cierne dosky, co su v poradi este pred zelenymi.<br> Da sa povedat, kolko km asi tak vydrzia tie zelene dosky pri normalnom civilnom pouzivani?

08.02.2011 11:23

Re: Brzdy Forester

Nasdar Stano

k tej tvojej prvej vete sa nebudem ani vyjadrovat radsej. mas napisane tazke absencie (pozor, cervenou ceruzkou) . mozes ma obmakcit jedine tym,ze prides na zimny zraz v Zdiari . smile

a teraz k teme. Ja si celkom pochvalujem kombinaciu kotucov Brembo s TRW doskami.ano ano, plebejske TRW - to je ta firma,ktora robi OEM pre iste nam nemile automobilky smile no v kazdom pripadeto brzdi velmi dobre (urcite to nebude sposobene tymi dierami v kotucoch hehe) , urcite lepsie,ako OEM kombinacia.

ono chcel som skusit kombinaciu Brembo kotucov a Jurid dosiek (jurid je OEM pre subaru) ,ale akosi som nemohol zohnat v tom case dosky. takze som riskol TRW a som velmi spokojny.

08.02.2011 11:35

Re: Brzdy Forester

EBC GREENSTUFFy sú lepšie ako OEM a na bežné jazdenie stačia. Osobne ich mám odskúšané na 3 autách, ale na Imprezu som kúpil už iné. Ale myslím si, ze kvalitné obyč BREMBO kotúče a EBC GREENSTUFF dosky sú tiež dobrá dvojica. Alebo aj ich kotúče, či už TURBO GROOVED, alebo ULTIMAXy.

08.02.2011 13:17
555
avatar

Re: Brzdy Forester

Mam otestovanu iba tu jednu kombinaciu. Ta je dobra za studena a ani prudke a intenzivne brzdenie ich nerozhodi.

Moj osobny problem s Brembo je, ze bezne, dobre a lacne u nich dohromady neviem spojit. Aj tie Maxx serie sa daju krasne zvlnit. Pre mna su rozumnou volbou Nkove kotuce, pripadne fabricke SUBA, alebo potom uz cosi ako DBA4000 a tie zlate EBC. Znesitelne su aj Tarox s tymi mnohymi drazkami, uz neviem ako sa volaju, ale zniesli dost.

08.02.2011 14:16

Re: Brzdy Forester

555: zvlnenie kotucov zavisi od pomeru hmotnosti auta voci velkosti a hrubke kotuca. Ja ked som mal na 106 GTi vpredu BREMBO MAX + EBC GREENSTUFF a vzadu obyc BREMBO + EBC GREENSTUFF, tak to bolo na tu vahu dokonale. Brzdilo to uzasne.

Ale upiect sa daju akekolvek brzdy a ja som zvlnil DBA 4000 326mm na okruhu uplne nadherne smile Posledne dve kola mi to pri brzdeni trhalo volant z ruky. Ked vychladli, tak boli OK. Ale ked im teraz viac nakladam, tak zacinaju triast skor...

08.02.2011 16:07
555
avatar

Re: Brzdy Forester

Semtex, ked si das oblozenie, ktore jazdia aj vo WRC a kotuce, ktore sluzia takemu teamu na to, aby mali cim zatazit stlpiky na stane, tak sa necuduj, ze ti nahrali na ne pesnicky Orechova Poton moja milovana a remix Beach boys Good vibrations.

08.02.2011 16:23
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101