Diskusné fórum

Prehrievanie motora

Autor Správy

Re: Prehrievanie motora

Este pred tym ako zhodim hlavy chcem sa poradit ci sa niekto nestretol s problemom ... nastartujem vozim sa nic, vybehnem na dialnicu rozbehnem aspon na 130 a nic ale ked schadzam z dialnice zastavym na stopke a zacne ist teplota hore skoro az do cerveneho. Vetraky zapne ale nestiha. Cez kompenzacnu nadrzku mi vytlaci vodu a vlastne preto vyskoci teplota. Chladic cisty zvnutra aj z vonku aj klimovy, skusal som to aj bez termostatu a to iste, vymenil som aj uzavery chladica a nadrzky na motore a to iste.Ked sa jazdi po meste pomaly v malych otackach tak nic az ked tlaci turbo zrejme trosicka podfukuje hlavu. Inac je to Forester 2,5 XT AT rok 2 6 a najazdene 75tis co je malo na to aby som tie hlavy daval dole no nie? Ale asi pojdu buduci tyzden.

14.02.2011 21:02
555
avatar

Re: Prehrievanie motora

Podla coho si myslis, ze podfukuje hlavu? Mas olej v nadrzke na vodu? Vodnu pumpu si kontroloval, ci pracuje?

14.02.2011 21:08

Re: Prehrievanie motora

ja mam sice 2.5 atmosferu ale pociatocne priznaky boli rovnake, s velkou davkou opatrnosti a dennym kontrolovanim vody som este par mesiacov jazdil, no nakoniec so i tak tesnenia vymenil. Odvtedy mam pokoj cca 6000km. Dalsi priznak bol ze vytlacalo vodu do expanzky ale nestiahlo po vychladnuti naspät. Postupne hladina stupala, semtam neco ukaplo a v chladici hladina klesala, az sa motor zacal prehrievat. Na BA zraze to bolo pekne vidiet, dolial som vodu na zaciatku, dakujem jurovi a marekovi za pomoc, a cely zraz vratane cesty domov v pohode. Olej sa vo vode taktiez neukazoval.

15.02.2011 06:48

Re: Prehrievanie motora

olej vo vode neni a vodna pumpa? Rozvodovy je nasponovany a ked som ho povolil tak som tocil s vodnou pumpou v pohode ale vybratu som ju nemal ale keby bol preblem v nej tak sa mi to hreje aj pri stati.A s vodnou pumpou som u subaru nemal dodnes problem.Vsetky tesnenia su objednane.

16.02.2011 10:56

Re: Prehrievanie motora

Takze zhodil som hlavy a desatinu som musel zbrusit aby boli rovne.Prerovnal som aj bloky.Dnes som to bol skusat a dobre. Vsetko ok.Kto by to bol povedal co dokaze jedna desatina.smile

10.03.2011 20:30
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100