Diskusné fórum

Outback z US

Autor Správy

Re: Outback z US

Zdravim Uz dlhsiu dobu zijem v US a pred par mesiacmy som po rokoch flirtovania zo Subaru konecne zakupil Outbacka. Je to 2011 2.5 Premium, CVT. Do konca roka sa velmi pravdepodobne chistame natrvalo domov a naozaj by som ocenil akekolvek rady a poznatky ohladom kompatibility US modelov s tymi co sa predavaju u nas a pripadneho nacrtnutia moznych problemov s ktorymi by som sa mohol pri servise na SVK stretnut.... Podla mojho doterajsieho prieskumu sa to pod kapotou nijako nelisi a az na par detailov tykajucich sa mensieho obmedzenia vybavy interieru na tomto US modely oproti tym, ktore sa kupuju u nas (neautomaticka klima, ine sedacky....) postradanie ostrekovacov prednych svetiel a zabudovanych stresnych nosicov, ktore ma naopak navyse, by to malo byt o tom istom.... Ale kedze informacii na tuto temu je naozaj velmi malo (alebo iba mozno neviem kde mam hladat...)nie som si isty co toho nie je aj o dost viac.... Do tohto auta sma sa za tie 4 mesiace co ho mame s manzelkou doslova zalubili a naozaj by sme sa s nim nechceli rozlucit...preto len dufame, ze nenatrafime na niaku zavaznu okolnost, ktora by nam racionalne zabranila ho priviest... Za akekolvek prinosne reakcie vopred dakujem

09.03.2011 07:53
555
avatar

Re: Outback z US

Pokial viem, stale plati, ze ked dlhodobo pracujes v zahranici a tam si v ramci svojho pobytu nadobudol auto, mozes si ho zobrat k nam a prihlasia ho. Jeden chalan na tuningklube takto prisiel z Kanady aj s US Focusom. Co ta mozu potahovat su jedine svetla. US norma ma iny vyzarovaci kuzel pre predne, ako je predpisany v EU a mozno budu trvat na zltej smerovke v zadnych skupinovych. Palivo mame sice trosku ine, ale US auta tu jazdia roky a funguju.

09.03.2011 11:52

Re: Outback z US

Dik za info... O tom od cla oslobodeneho dovezenia v zahranici dlhodobejsie vlastneneho auta viem a tiez o tom, ze by nemal byt problem ziskat od zastupcov Subaru na Slovensku papier, ktorym potvrdia zlucitelnost modelu s normamy EU a tym padom sa da vyhnut drahej homogeniazacii v Prahe, alebo Budapesti. Za inych okolnosti tento papier nevystavuju, ale ak sa jedna o pripad prevozu dlhsiu dobu vlastneneho auta v zahranici tak s tym zastupcovia automobiliek vacsinou nerobia problem. Nemam informacie ako je to pri Subaru, ale viem, ze viacerym ludom uz pri dovoze inych aut takyto papier bez problemov vystavili. Myslim, ze to prestelovanie svetiel by urcite nemalo byt velkou prekazkou... skor ma trochu odradza prva cast tohto clanku http://www.subaru-stilcar.sk/poradenstvo/preco-nekupovat-subaru-z-ameriky/ len neviem ci sa jedna o realne informacie, alebo len o snahu odradit ludi kupovat z US.... Hlavne ta nekompatibilita diagnostickych pristrojov sa mi zda divna .... ale, ak by to bola predsa pravda stale by sa to dalo poriesit niecim takymto: http://www.amazon.com/Black-Decker-AD925-Automotive-Diagnostic/dp/B001KVQQAG Mal tu niekto s niecim podobnym niekedy skusenost? Je tu vlastne niekto kto uz doviezol Subaru z US? Tento Outback je nasim prvym autom, ktore sme zakupili uplne nove ...a po 1969 Skode 100 smile, 1988 Buick Park Avenue, 1997 Ford Crown Victorii, 2001 Honde Accord a 2001 VW Passat Wagon je to naozaj splneny sen, preto by racionalna realita nezobrat ho zo sebou musela byt naozaj velmi silna ...co zatial urcite nie je ....

09.03.2011 23:31

Re: Outback z US

ahoj Yozef

pokial nemas problem s legislativnou strankou veci, tak potom je to OK. ja uz som videl par aut s USA a ani jedno nemalo nikdy ziaden problem s diagnostikou. povedat, ze sa neda vykonat diagnostika auta ,kedze je auto s ineho regionu je zjavne scestne. mozno by toto tvrdenie bolo platne pred 10 rokmi,ale nie teraz. existuje X roznych diagnostickych nastrojov (nie len OEM subaru samozrejme) , ktorym je uplne jedno s kade bolo auto kupene. existuje X roznych dodavatelov nahradnych dielov, ktory robia OEM a aj aftermarket vyrobky worldwide. teraz sa da objednat cokolvek s kadekolvek.

ako som povedal, videl som dovoz s USA VW,Audi,Toyota...a ani jeden s nich nemal problem s diagnostikou ci nakupom nahradneho dielca. tu sa musim trochu pousmiat, kedze na subaru legacy H6 kupene ako nove na slovensku mi dodavali na 3krat predne brzdove kotuce... preto vravim, ak nemas problem s legislativou , tak potom vsetko ostatne su obycajne banality...

smile

10.03.2011 09:05
555
avatar

Re: Outback z US

Priam biblicka drama sa tu odohrava, kde Boh dal americke Subaru europskemu Jobovi smile.

Niektore diely su ine, zasadny problem moze byt v hrubke plechov, ale nie je to neriesitelne. VIN pre vyhladavanie je .. domysli si skaredy vyraz. Je to odraz neochoty pouzit sedu koru pri vyhladavani. Mam JPN verziu, prestavanu na lavu stranu a koli pokoju na dusi mam VIN z vozidla ktore bolo priamo urcene pre nas trh, pripadne rovno dam kody dielov, ktore sa daju v drvivej vacsine vyhladat na internete.

Subaru pre USA market robi niektore odlisnosti, spravidla brzdy v USA su mensie a prevzate z ineho modelu. Napr USA WRX malo brzdy z GT do r.98 a nie 4+2 piesty, ako EU verzia.

Diagnostika je OBDII a nie je problem najst taku, ktora sa nerozplace nad USA verziou. Minimalne zakladne chybove kody oznami a zaludnosti sa aj tak hladaju pomocou osciloskopu, pripadne sa zvoli pre servis viac financne zaujimavy postup vymienania dielu za dielom, az sa najde riesenie.

Zaruka ano, ta sa uplatnuje na danom kontinente.

10.03.2011 09:39

Re: Outback z US

Ja len k tej homologizacii. Ja som dotiahol forester z ruska. Uplne identicke auto ako predavane u nas. A musel som s nim do Prahy na homogozaciu. To bolo pred pol rokom a neviem ci sa nieco zmenilo. len koly tomu ze na stitku VIN chyba ecko. Tvoj outback ho urcite nema tiez takze asi aj teba tam poslu ak sa odvtedy nahodou nieco nezmenilo(((.

10.03.2011 19:52

Re: Outback z US

Mám Legacy US verziu, ja som ju síce kúpil v CZ, ale rovnako nemá "E" a jediné z čím som mal problém boli emisie pre vadnú lambda sondu. S diagnostikou komunikuje normálne. Prihlásenie na úrade dopravy mám zahájené, v stredu som to tam dal, a v piatok si idem preto a rovno aj pre značky... Celý proces prihlásenia sa dá zmáknúť do 5 prac. dní, keby na úradoch vybavovali aj utorok + štvrtok tak aj skôr.

Neviem prečo kolegu nadomnou poslali na homologizáciu do Prahy, ked v dnešnej dobe sa dá prihlásiť všetko bez ohladu či to má "E" alebo nie

10.03.2011 20:34

Re: Outback z US

Takze je jasné ze to taký problém nieje...zaujímalo by ma ale kolko by stálo prihlasnie USAsubaru na SK značky? bez dovozu keby už bolo fyzicku na SK....

10.03.2011 22:07

Re: Outback z US

Dik za info, dobre vediet, ze diagnosticka nekompatibilita je len zavadzajuca informacia... Na tu homologizaciu bol podla mna ten Forester z Ruska poslany preto, lebo bol zakupeny mimo EU zatial co Legacy z Ciech uz ju absolvovalo pri prvom majitelovy ... Homologizacii sa da vyhnut vystavenim papiera od oficialneho distributora, kde je uvedene, ze auto je v suvislosti EU normamy zhodne s modelmy predavanymi u nas... Znamemu pri Land Roveri nerobili ziadne komplikacie a ani nemusel na homologizaciu i ked auto bolo z US.... stacil ten papier... Tento papier vsak vystavuju len v pripade ak bolo auto minimalne pol roka registrovane v zahranici a taketo auto potom nie je mozne na zaklade zakona po dobu jedneho roka predat. Prihlasenie na SVK znacky je potom podla mna asi uz len takou formalitou ako prihlasenie auta cojaviem z Rakuska, alebo Ciech...

11.03.2011 06:01

Re: Outback z US

Prihlásenie akéhokolvek auta, je jedno či je to US alebo EU, či má alebo nemá "E", stojí: KO cca 100€, STK + EK 55€, Recyklačný fond 66,39€ (šek), zahájenie prihlasovania 100+6€ (kolky), pridelenie EČ 66€ (kolky). V niektorých prípadoch sa môže vyžadovať nejaké tlačivo od oficialného importéra, odomna nikto nič nechcel.

11.03.2011 06:48
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101