Diskusné fórum

3,0 H6 Kompresor

Autor Správy

Re: 3,0 H6 Kompresor

Zdravím .... na webe som nasiel tuto lakocinku ...RAPTOR (chod galeria/ tribeca H6 raptor) co som pochopil tak je to kompresor napojený na remenicu odmotra..cize klasika ma to upravený výfuk vstreky a samozrejme ECU ... je mi jasné ze toto zivotnost mora nepodporí no pokial by sa jednalo len o nejaký slabsí tlak nemuselo by to byt hned odsudenia hodné... skor ma zaujíma ako sa u takéhoto niecoho reguluje tlak a co nato povedia seriové piesty ci iné mozné riziká... cez leto pojdem k svagrovi a od tial to mám len 120km tak by som sa tam siel aspon pozriet smile a popítas sa detajly nasiel som aj v usa ci v austrálii takéto firmy ale predsalen EU je blissie

Poprosim zdrzanie sa komentárov ako preba predat H6 /kupit sti smile

20.03.2011 16:46
MZ
avatar

Re: 3,0 H6 Kompresor

Super zvuk,jako stíhačka před forsáží! Já bych ty kované věci viděl jako nutnost, protože s lehkým nárůstem se určitě nespokojíš a když, tak už dělat věci pořádně. Nevím kolik stojí kompresor, ale počítám investice do celé úpravy tak okolo 80 - 100tkč. Byl bys frajer, tohle každý nemá smile

20.03.2011 20:36
555
avatar

Re: 3,0 H6 Kompresor

Ma tam ceny 4500 a 5200€. Ak tam neupravil kompresny pomer, tak mu drzim palce, nech to aspon par km vydrzi. H6 bez problemov detonuje aj na seriovej mape.

20.03.2011 22:15

Re: 3,0 H6 Kompresor

Kompresor je urcite jednoduchsie riesenie,ako montaz turba (do H6ky) , ale rad by som videl spatnu vazbu majitelov takto vytuneneho motora - aspon 10 ludi keby povedalo, aka je zivotnost takeho pokusu...nech si vieme spravit nazor

kompressor je dobra vec v chladnickach,ale do aut sa moc nehodi - to vie uz mercedes a VW tiez ukoncuju vyroby toho ich "zazracneho" downsize TSI motora (a nie je to len otazka vyrobnych nakladov). a to sa bavime o motoroch, ktore maju kompresor v genoch.

fakt by som rad videl nejake data ohladne priamo od uzivatelov. lebo takto to vyzera celkom dobre, ale vysledok operacie moze byt diskutabilny

21.03.2011 09:55

Re: 3,0 H6 Kompresor

samozrejme ties mi napdallo kopec veci co a ako riesili pretoze celý kit nieje vobec nijako drahý (cca 3600€)otazka je teda ako napr upravit kompresný pomer a ostatné veci a co by stálo kompletné zladenie ...(no nic ja tam sprce napisem a skusim dohladat ludí co to maju nahodené ...)

21.03.2011 15:29

Re: 3,0 H6 Kompresor

este mi tak napadlo co napr. v prípade automatu? ten sa z narstu vykonu asi nepotesí..da sa to nejako upravit ekutecom?

21.03.2011 15:53
555
avatar

Re: 3,0 H6 Kompresor

Kompresor ma zmysel pri vacsich motoroch, davat ho do nejakeho 3litra je tak na spodnej hranici. Vynimkou je Lancia S4, no to je trochu ina era a mala tam aj turbo. Tolko k VW a ich malemu oneskoreniu o par dekad, ktore aj tak skoncilo neslavne koli komplikovanosti a vyrobnych nakladoch. Kompresor nie je ziveny stratovym vykonom, ale priamo vytvara stratu na kluke. Preto treba velky motor, aby ho nedusil.

Zaujimava je cena kompresoru, ostatne veci su len hranie sa. Vymysliet a nahodit a doladit nie je taky velky problem. CO ma na tom kite irituje je neutichajuci zvuk bazmegu. Na zaciatku je to fajn, ale ked by som to mal pocuvat cely cas, tak .... tak zlate komare, ktore v noci vletia do izby smile

21.03.2011 15:56

Re: 3,0 H6 Kompresor

TU je taká komplet zostava ..aj ked na celkom iný šestvalec...je aspon vidno co vsetko vtom je inak ten zvuk ..no mne sa tak isto ako marekovi velmi páči a čo som čital reakcie na webe (aj ked z iných aut že to po cca 1000-1500km dost stíchne)a nehovoriac otom ze kazde seriove subaru s H6 je odhlucnené vnutri trochu inak ako impreza zvlášt tá tvoja smile

21.03.2011 17:32
555
avatar

Re: 3,0 H6 Kompresor

To nie je nove ale jazdene. Co ti ja viem? Kompresory vrestia furt rovnako, ak sa neopotrebuje ten snek /ako sa to povie slovensky?/. Moje odhlucnenie do toho neplet, ja ziadne od motora nemam smile.

21.03.2011 18:11
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101