Diskusné fórum

je ci nieje permanentna stvorkolka?

Autor Správy

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

nazdar,

chystam sa na kompletnu prestavbu forestera s turbo 99 roku, mam dve totozne rocniky, jedno s turbo a jeden hladky benzin

zarazila ma ale jedna vec v tom hladkom benzine a to nejaka dalsia paka vedla rucnej brzdy, je to uzavierka pohonu? az dodnes som zil v predstave ze vsetky forestery su pevne 4x4

http://pics.autobazar.eu/225/751413_3.jpg

vdaka a nemajte ma za uplneho blazna... :)

05.04.2011 10:37

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

to packa je podla mna redukcia

05.04.2011 10:42

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

JE to redukciasmile...doteraz si to akoze vobec nepouzil?

05.04.2011 10:49

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

ahoj Jacoblrl, aj nadalej mozes zit v tej predstave, pretoze mas pravdu, vsetky forestre su permanentne 4x4, tak ako kazde subo (teda okrem justy a neviem ci uz urobili tu novu imprezu bez pohodnu 4x4 - kazdopadne vypinatelny ten pohon nie je, takze ked subo nie je predokolka, tak je permanentna)

co sa tyka tej packy, tak ano, je to redukcia a uprimne, ked som pred 2,5 rokom kupil festera, tiez mi spociatku nebol uplne jasny vyznam a vyuzitie a luskal som sa cez rozne fora a otravoval skusenejsich subaristov s vysvetlenim. Kedze som uz teraz mudry ako radiosmile tak tot moje vysvetlenie:

Redukcia ti redukuje prevod, je to nieco ako medzistupen medzi 5 rychlostami, takze de facto ich mas 10 (aj ked spravanie napr. 4ky a redukovanej 5ky je velmi podobne). Tento redukovany prevod je velmi vhodny v terene alebo pri rozbiehani sa, setris spojku a nekape ti motor. V praxi si vyskusaj festera velmi jednoducho, chod v smyklavom kopci do vrchu povedzme na 2ke a zistis, ze ked uz ides relativne pomaly, tak ti zacne kapat motor a strati tah ... pri strmom kopci sa ti to kludne moze stat aj na 1ke ... vtedy ked si pri vytlacenej spojke zaradis redukciu, tak ti stupnu otacky pri tej istej zaradenej rychlosti a ziskas omnoho lepsi tah ... laicky povedane, pravdepodobnost, ze sa vyhrabes z akehokolvek blata je vyrazne vyssia smile

nove dizle uz redukciu nemaju, lebo krutak pri dizli je vyssi ako pri benzine, ktory potrebuje vyssie otacky ... aj tak si ale osobne myslim, ze benzin s redukciou dokaze v terene viacej ako dizel bez nej

toz verim, ze ti moje laicke vysvetlenie pomohlo, popripade nech ma upresni niekto viacej fundovany smile

P.S: este doplnim, ze turbo forestre redukciu nemaju takisto prave vdaka vyssiemu krutiacemu momentu

05.04.2011 11:15

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

vdaka Hybco za rozsiahlu odpoved...

drabka: nie, doteraz som to nepouzil, pretoze som doteraz jazdil forester s turbo bez tej redukcie, irska pravostranna verzia...

doviezol som ju domov na slovensko kde som kupil este jeden hladky benzin, nepojazdny, na prestavbu a papiere

ten hladky ma aj tu redukciu tak som nato vyplasene cumel a nechapal co to je...

subaru jazdim ani nie rok tak ospravedlnte moju nevedomost...

a vdaka za vysvetlene...

05.04.2011 12:01

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Jacoblrl

sme tu od toho, aby sme poradili zaciatocnikom. takze kedykolvek budes mat nejaky problem (technicky,alebo akykolvek iny) tak kludne napis a pytaj sa.

nepochopil som to ale uplne, ides robit prestavbu auta v zmysle,že do hladkej atmosfery ides dat turbo?

smile

06.04.2011 10:28

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Obávam sa ale toho že u nás nejde legálne zmeniť číslo karoserie, prehadzovať všetko z turba na atmosferu, bude pekná zábava, a to nehovorím o tom že další problém môže nastať na STK, alebo trebárs pri bežnej policajnej kontrole

06.04.2011 11:51

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Brano:

v hladkom benzine ostane v podstate len karoseria a znacky... vsetko ostatne bude premontovane z irskeho pravostranneho forestera s turba... motor, prevodovka, brzdy, ramena, tlmice, kolesa, vyfukova sustava, interier atd...

06.04.2011 15:32

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

ouu , tak to bude nanajvys zaujmavy projekt. osobne nepoznam auto, ktore by bolo takto prehadzane. samozrejme, videl som X aut typu prerabka impreza GT/STI z PS na LS riadenie. ale taketo nieco nie. hlavne nas informuj o priebehu , znie to velmi zaujmavo !!

smile

07.04.2011 08:58

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

urcite bude fotodokumentacia celeho projektu...

prv som chcel prerobit len PS na Lavu stranu, to by ale nepreslo cez kontrolu originality... ale kedze bude karoseria s winkom registrovanym ako lavostranne auto prerabka nebude problem, motor prevodovka tlmice a brzdy su vsetko vpodstate nahradne diely...

07.04.2011 12:04
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100