Diskusné fórum

vôľa v riadení - WRX 03

Autor Správy
WRX
avatar

Re: vôľa v riadení - WRX 03

zdravim, chcel by som sa poradit. Mal som na Imprezke velku volu v riadeni, mal som taky pocit ako keby mi behala naprava/plavala/ a vo vysokej rychlosti som nemal vobec istotu + mi nevracalo volant spät rovno, teda som siel do pravotocivej zakruty, a volant mi ostal natoceny o stvrt otacky do prava, isiel som do lavej tak do lava aj ked som siel potom rovno. Takze som siel do servisu kde sme vsetko presli - disky, pneu, vsetko vyvazene, pneu spravne nahustene, vymenili sme tycky a capy riadenia lebo mali volu + nova geometria. vysledok = riadenie je presnejsie, ale vracaniu volantu to pomohlo iba trochu a plavajucej naprave tiez, ale stale to nie je podla mna 100%(sice niekto vravi ze to je uz oka). moze to sposobovat nastavenie odklonov na prednej naprave? pripadne co by som mal este pozriet, vymenit? dakujem za kazdu radu...

01.05.2011 16:38
555
avatar

Re: vôľa v riadení - WRX 03

Odklon nema vplyv na samocentrovanie volantu, to robi zaklon a s tym si nepohol, ak nemas sfericke horne ulozenie, alebo napravu a tlmice z WRC, co nemas, lebo by si musel mat posunuty motor a tym padom aj dalsie komponenty smile.

Druha moznost je vymedzenie vole na pastorku samotneho riadenia. Ma sa to robit, ked je riadene demontovane, ale chce to maly momentak a zvycajne sa to nerobi vobec, alebo max pokus/omyl priamo na aute. Prilis znamena, ze sa ti to nevrati a zacne to obrusovat zuslachteny povrch a malo znamena, ze je vola na riadeni.

Ak sa to deje iba na jednej strane, tak by som asi skusil na hreben riadenia najskor dat cerstve mazivo a az potom uvazoval, co dalej.

01.05.2011 16:46
WRX
avatar

Re: vôľa v riadení - WRX 03

este som nasiel tuto vec:

http://www.meteor.sk/noviny/0903p.pdf

na tretej strane o tom pisu. musim si to vytlacit aj to co si mi napisal a dat auto do servisu. budu mat radost :)

este sa opytam, nemoze to byt aj "vekom" auta?

01.05.2011 21:59
555
avatar

Re: vôľa v riadení - WRX 03

Nemoze. Moje je kasna z roku 98, vnutornosti z 00, 2x rozbity zadok, 1x tuknuty predok, raz lavy zadobok pretlaceny kamionom, nasledkom coho teraz tecie tlmic a pojde na repas, geometriu som naposledy robil v roku 2008? este pred prerabkou, odvtedy som tam mal 3 sady roznych podvozkov a je nastavena podla oka, lebo je to auto na experimenty, ci demo car /volaj to ako chces/ a stale to centruje. Vek je len otazka investicie do auta.

So servismi som to vyriesil jednoducho. Co nezvladnem sam, to s kamosom a akurat som si na web pisal, ze spolu mame vyse 30r skusenosti s tuningom, co nie je zle, na to, ze som vystudoval nieco uplne ine smile

01.05.2011 22:19
WRX
avatar

Re: vôľa v riadení - WRX 03

potreboval by som ludia nejakeho schopneho mechanika, lebo pridem do servisu a chlapci tam krcia plecia a nechce sa im nic skusit! akurat geometriu by stale robili :)

05.05.2011 09:57
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101