Diskusné fórum

forester z USA

Autor Správy

Re: forester z USA

ahojte,

prepacte ak sa tu uz nieco podobne riesilo. mal by som par otazok na forestra. uz dlhsiu dobu uvazujem o dovoze z USA. prv by ma zaujimali technicke veci. niekde som zapocul, ze americke verzie forestra maju niektore diely ine ako europske. moja prva otazka je co vsetko treba menit po dovoze do europy.? vsimol som si ze su tam 2.5 benziny co mi nevadi, ale pre pripad ze by som sa casom rozhodol pre LPG tak lepsia volba bude asi nie XT. este som zabudol povedat ze mam vyhlliadnuty forester 2009-2010. posledna vec na ktoru sa chcem opytat je, co si myslite o dovoze z USA z hladiska financneho ale aj z hladiska papierovaciek. popripade vie mi niekto poradit co vsetko mi treba. musim priznat ze papierovackami ohladom dovozu som sa zaoberal zatial len okrajovo. dakujem za rady.

17.05.2011 19:56

Re: forester z USA

Zdrarek Tiež nie som nejaky odbornik...ale myslim ze v USA nemusia plnit normu EURO V, takze ta 2,5 bude na emisiach mozno problem, pokial viem tak aj subaru čechy ho minuly rok mali...ale akonahle zacala platit EURO V, tak ho uz nemaju. Ale novy FB20 motor 2,0 je myslim porovnatelny s 2,5.smile

17.05.2011 21:19

Re: forester z USA

diki za odpoved. no s tou 2.0 je to mozne ze je to porovnatelne ale tie 2.5 v usa idu za dost zaujimave ceny. pri 2.0 by to znamenalo kupu noveho tatosa a to je nie moc dobra investice z mojho pohladu.

17.05.2011 21:48

Re: forester z USA

Ahoj PanKlobuk,

mozes prezradit, kolko stoji Fester v USA? Je to novy voz?

Nickto

17.05.2011 23:14

Re: forester z USA

ahoj. pozeral som zamerne po mierne poskodenych autach. a pozeral som aj po aukciach. este stale sa v tom len poriadne zorientovavam, ale povedzme 2009 2.5 l predaný za cca 5000-6000 dolacov nie je spatna cena myslim, najazdenych tusim 17-18 000 mil.a to boli aj lacnejsie. skoda bola nejaky mierny tukes do blatnika. opravu si viem zabezpecit za celkom dobru cenu tak preto ma lakaju aj poskodene auta, samozrejme nie brutalne rozbite. nemam ale dobre zmapovane kolko vyjde preprava, ale ratam ze kontajner bude aspon 1500 e. ostatne veci na SR su mi dost nezname tak mozno keby sa vedel niekto vyjadrit k tomu celemu procesu ,bol by som rad.

diki

PanKlobouk

18.05.2011 11:44

Re: forester z USA

Ja mám US verziu Legacy, rozdiely sú vo svetlách ale to je asi logicke a potom v napríklad vo výfukovom systéme, všetko sa dá nájsť na opposedforces.com, trebárs ja stále čakám na prednú lambdu, ktorú v EU skrátka neviem zohnať, v origo servise som sa pýtať nebol , lebo pre EU verziu stojí predná cca 300€, je možné že by som ju mohol použiť ale US modely majú iné normy ako bolo vyššie spomenuté, trebárs je rozdiel aj v USA pre Californiu a zvyšok... Možno by to robilo problém možno nie. Ohladom prihlásenia ti celkom poradiť neviem pretože ja mám auto dovozené z CZ kde bolo predtým registrované. Ale rozhodne oproti EU Impreze ktorú máme jej chýba druhý štítok, na štítku sa nenachádza homologizačná norma , ale to by problém byť nemal, ankolko je možno prihlásiť čokolvek aj bez normy. Ja myslím že dôležité je aby ti svetlá svietili tak ako majú a aby si prešiel cez emisnú. Jediným znakom ktorý ostane budú budíky a ovládanie kúrenia, ktoré budú len v US jednotkách, aspon u Legacy nie je možnosť prepnúť na EU jednotky.

Preprava je najlacnejšia cez PL, v bývalom zamestnaní si dal šefov syn doviesť z USA najskôr na skúšku Jaguar XKE v ubohejšom stave a ked to došlo tak ako malo tak si kúpil poriadne XKE, viem že vtedy hovoril za dopravu cca 50000,-

Čo sa týka procesu prihlasovania tak to stojí cca 450€

18.05.2011 16:43

Re: forester z USA

Zkus se podívat sem www.denker.cz Nedělají nic jiného než že vozí auta z USA a nejen odsud. Je přes ně možný i dovoz individuálně vybraného vozu. Zajišťují i ND. Reference mají velmi dobré.

18.05.2011 17:15

Re: forester z USA

dakujem za info.

18.05.2011 21:52

Re: forester z USA

pozri MSM TRANSIT na www.lacneauta.sk ,s Denker nemam dobru skusenost,naopak s Jozkom Jancisinom ano

18.05.2011 22:44

Re: forester z USA

ja som nejakým náhodným hladaním našiel tento web http://usacars.net.pl/ , majú stanovené podmienky, človek si to vie zhruba prečítať, sú to síce poliaci ale myslím že vždy budú menej nenažraný ako ostatný, cez ten ich web sa dá dostať na kopec zaujímavých stránok

18.05.2011 22:55
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101