Diskusné fórum

Brzdy

Autor Správy

Re: Brzdy

Vymenil som brzdové platné a kotúče za EBC ultimax +red stuff. Všetko bolo ok,ale tak po 8000 začali triast a veľmi to cítiť v riadení. Krivé by nemali byť bo som si pri zabiehani dával fakt pozor. Ked to vycistim,je chvíľku pokoj,ale potom je to rovnaké. Nevie ktosi poradiť? Nemôže byť problém v riadení bo mám v nom vôľu? Vdaka

25.08.2011 17:50

Re: Brzdy

nasdar

na to,aby ti triaslo napravou ti staci aj jemne posunuta geometria. samozrejme, moze to sposobovat aj uvolneny gulovy cap (co byva u nas asi najcastejsim problemom - vdaka naozaj "luxusnym" cestam). neviem ,ci tie vibracie citis len pri brzdeni (alebo aj pocas vyssej rychlosti) , v kazdom pripade to mozu sposobovat aj kotuce ,ci dokonca spinavy disk. moze to byt cokolvek ,co sposobuje nerovnovahu hmotnosti/sil pri otacani kolesa.

ak ti kolesom trasie len pri brzdeni, tak to ale nemusi mat z brdzami vobec nic - len pri brzdeni za menia smery sil, ktore posobia na koleso a tym padom aj mensia odchylka v geometrii, ci jemne uvolneny gulovy cap vie narobit neprijemnosti.

odstranenie takehoto problemu nie je zlozitou zalezitostou , zlozita je len jeho identifikacia .

26.08.2011 10:01

Re: Brzdy

Tak nakoniec to boli predsa len kotuce. Hodil som tam volake obyc kotuce/origo Subaru platne a pohodicka. Uvidim ako pochodim s reklamaciousmile

19.09.2011 11:49

Re: Brzdy

dobrý večer všetkým! Keď už tu o tých brzdách, neviete čím to môže byť??? Parkujem na malom kopčeku a vždy pri zliezaní z neho a následnom brzdení (keď dlhšie auto stojí 2-3dni), mi niečo pekne škrabne v brzdovom pedály, taký zvláštny praskot. Udeje sa to len vtedy a potom už je všetko ok smile Je to 2,5i 2004. Díky

26.09.2011 20:43

Re: Brzdy

Nie je to náhodou zvuk "zakusnutej" ručnej brzdy, ktorá sa povolí až pri pohnutí autom a nie povolením ručnej ?

26.09.2011 22:29

Re: Brzdy

mohlo by byť, ale ručnú nedávom, takže toto odpadásmile ale ďakujem za snahusmile

27.09.2011 12:28

Re: Brzdy

ak tomu spravne chapem - citis vibracie v pedali a sucasne pocujes aj kovovo/chrastivy zvuk od brzd? no ja ten zvuk pocujem tiez len vtedy,ked auto mi stoji viac ako par dni - jednoducho dosky a aj disky su trochu "zavadle" od korozie a treba ich vybrzdit. ale potom to ide OK.

co sa tyka vibracii ktore pocas toho zvuku idu z brzdoveho pedala, je to citit,ale len velmi velmi jemne. hned,ako sa brzdy zacistia ,je to oukej a fsetko funguje tak ako ma.

27.09.2011 13:16

Re: Brzdy

Takze omyl! Rovnaky problem zacal aj pri obycajnych kotucoch. Nebolo to take citlive ako pri drazkovanych, ale predsa. Vcera som bol v JRT a co nezistili?! Cele trasenie bolo na 99% sposobene vybuchanymi silentblokmi na ramenach (secky dokopy asi 80E). Vymenili a je kludsmile Dnes idem na dlhsiu cestu, tak to este ceknem, ale ked som sa vracal do ZA, bolo to super.

22.10.2011 08:12

Re: Brzdy

Na Spaca a mna cakaju nove strmene a samozrejme EBC HCD disky und EBC yellow platnesmile

11.04.2013 20:08

Re: Brzdy

Potrebujem brzdove dosticky, napadla ma znacka EBC, vo vyhladavani pre moje auto mi naslo najlacnejsie BlackStuff, je to dobra volba? Diky smile

18.11.2013 15:25
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100