Diskusné fórum

Keramicka spojka

Autor Správy

Re: Keramicka spojka

no a co je zle na keramike? tak skoro sa neprehreje

12.01.2010 16:20

Re: Keramicka spojka

nejde absolutne o keramiku. som si isty,ze funguje spravne a ze je vynikajuca.ale treba si objasnit jednu vec. jedna sa o princip slabeho miesta. spojka je jednoznacne slabym miestom v smere prenosu vykonu motora do naprav. smile nie je to nahoda,ale je to zamer. zamer ,ktory chrani prevodovku od velkych razov pochadzajucich s krutiaceho momentu. taky raz dokaze na treti pokus "oskalpovat" ozubenie prevodovych kolies v prevodovke. takze preco nie je dobre menit spojku pri navysovani vykonu (bez ostatnych uprav na prevodovke,diff. atd) ? no pretoze silna spojka okamzite prenesie slabe miesto v smere prenosu vykonu na prevodovku. takze velke razy uz nebude absorbovat spojka,ale samotna prevodovka. a vymena prevodovky je X krat drahsia,ako vymena spojkoveho kitu. smile

12.01.2010 16:37

Re: Keramicka spojka

No dnes mi otec povedal ze s toho cipu na 90% nic takze asi sa bude menit len ta spojka lebo auto mame rok a uz si to seriova spojka odniesla a ked nedame ten cip tak ta spojka moze byt ?

12.01.2010 18:48

Re: Keramicka spojka

to zralok: nevim akeho mate forestra,ale v seriovom vykone/krutiacom motore by ta keramika mala urcite napach menej zla smile potom to uz je len otazka ceny,ci sa vam oplati dat do auta relativne drahsiu spojku,ako klasicky set . ale je jasne,ze zivotnost keramiky bude vyssia.

12.01.2010 21:06

Re: Keramicka spojka

To Zralok.

Ahoj Zralok. POuzivam kovokeramicku spojku uz vyse dvoch rokov, toz mam s nou nejake skusenosti. Ide o to na co to auto pouzivate, podla toho zvazuj aj pripadne upravy.

Takze, ak sa pravidelne pohynas pri 4000tis. otackach s tlakom turba 0.5 baru prudkym pustenim spojky, ak ti pravidelne pri rozbiehani presmykuje spojka, alebo ak ti pri jazdeni na okruhu pri preradovani s plnym plynom spojka presmykuje, a ak ti nevadi ze prevodovy mechanizmus dostava riadne na prdel, tak ti kovokeramiku vrelo doporucujem. Budes milo prekvapeny jej schopnostami.

Ak auto pouzivas v meste, kde stlacis a uvolnis spojku za den asi tak 1000 krat, ak sa potrebujes v sore na semafore posuvat po troch metroch, ak pri pozdlznom parkovani potrebujes ist dopredu/dozadu atd., alebo ak potrebujes jemne davkovanie krutiaceho momentu pri zdolavani terennych nerovnosti a tak podobne, je asi 1500 inych sposobov, ako lepsie minut peniaze za kovokeramicku spojku. A to som este nespomenul zapchu na dialnici. To je morda pre auto aj pre vodica.

Posledna na zaver. Kovokeramicka spojka sice s prehladom zvlada vysoke teploty, to ale neznamena ze tieto teploty s prehladom zvlada aj seriovy zotrvacnik. A ono ta keramicka spojka vyrobi ovela viac tepla ako seriova, alebo ina organicka.

Pre bezne jazdenie by som skor doporucil, pritlacny tanier s vyssim pritlakom a nejaku organicku lamelu.

smile Zdravim. Mirko.

12.01.2010 22:52

Re: Keramicka spojka

SubeeruCustoms

heh, krasne a vystizne si to napisal :)

04.06.2010 08:21

Re: Keramicka spojka

Chlapy, ja mam v STI keramicku spojku, ako aj odlahceny zotrvacnik k tomu, a nemam s tym problem ani v meste,ani v zapche, trvalo kym som si zvykol, no da sa to. Pohynanie je pri 2000 otačkach, a krásne zabera, vôbec nekope, takze da sa to, obcas ked clovek spojku dlksie podrzi tak s autom trasie, ale inak pohoda...smile, a na pretekoch je to paráda smile

04.06.2010 09:26

Re: Keramicka spojka

ono je v tych keramikach dost rozdiel nieje kazda rovnaka to si treba uvedomit su dva zakladne typi odpruzena a neodpruzena dalej treba pozerat ci ma iba tri packy alebo 6 na odpruzenej sa jazdi skoro ako na organike s tou neodpruzenou je to uz dost na tvrdo ak niekto potrebuje mam v ponuke oba typi od americke firmy F1 racing

04.06.2010 11:00
555
avatar

Re: Keramicka spojka

Som zastancom nazoru Brana a Mirka, co sa tyka problemov. V prvom rade nikto nevidi zotrvak a heatcrack nemusi hned viest ku koncu, ale ak uz niekto dava odlahceny a keramiku, mal by si na aute pozriet, ci nema nohy na jeho urovni, lebo ked sa urve, to je ako cirkularka a porozmyslat nad chranicom. Suba je v tomto celkom ok, ale take EVO... :)

Ak niekto premysla nad keramikou a 5 kvaltom, tak mu rovno odporucam, vykaslat sa na to. Pred mesiacom som vymienal jednu ozuzlanu prevodovku a to bola nova seriova spojka a stacilo to jednotke.

6kvalty su podstatne pevnejsie a ano, tie drahe kity su kvalitne, len nie kazdy ma chut vysolit 2000euro za nieco, co stoji v serii neporovnatelne menej. A potom pride na rad len lamela, neodpruzena s 3 cipmi a je veselo.

Najlepsie je, ze to ma skutocne vyznam mimo efektneho startu iba ak pouzivate ALS, kopanie do spojky s umyslom utrhnut neberiem, lebo 4x4 u nas nedriftuju sutazne.

04.06.2010 14:36
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100