Diskusné fórum

Kolesá na Forestra

Autor Správy

Re: Kolesá na Forestra

Ahojte chlapi , pred tyzdnom som kupil svoje prvé Subaru , konkretne model Forester 2,0 GL , rocnik 98. Povodne som chcel Turbo , no potom ako som zistil ze tie motory trosku trpia na ojnice , tak som to neriskoval a isiel do základu. Ale k veci , chcem sa spýtať - mam na Forestri plechace , s matkami. Kebyze chcem elektrony ako sa to riesi ? Treba kupit matky s konusom ? Alebo aky je to system ? Ďakujem.Rado.

19.09.2011 20:38

Re: Kolesá na Forestra

Podla mna stačí použiť tie matice ktoré tam máš, skôr je problém zohanť disky s potrebným ET

19.09.2011 22:22

Re: Kolesá na Forestra

Konus matice musí sediet na dany disk tak bacha nieje to velka sranda ked vas obehne koleso smile

20.09.2011 07:51

Re: Kolesá na Forestra

salut, V prvom rade je otazka ake disky chces davat. Ak nove tak k nim kupis/dostanes matice/skrutky v pohode. Ak dake pouzite z forestra, tak urcite sa najde dakto co ma doma zvysne z buracky

20.09.2011 08:24

Re: Kolesá na Forestra

... ja som zatial videl iba skrutky/matice s kuželovou hlavou alebo s polgulatou, ale súhlasím s názorom, ak sa použije rozdielna kombinácia, kolesa sa povolujú !!! Na polgulaté sedlá diskov nemožno použiť kuželové matice či skrutky a opačne

20.09.2011 15:03

Re: Kolesá na Forestra

za moju skusenost mozem potvrdit ze vyrobcovia diskov pouzivaju rozne stupania kuzela/radiusy na skrutkach/maticiach, z toho dôvodu byvaju ku novym diskom tieto drobnosti pribalene ako prislusenstvo a tiez sa daju kupit samostatne, a ku kazdemu modelu disku su vedene pod samostatnym katalogovym cislom i ked môzu byt zhodne na 90% diskov bezne dostupnych na trhu.

Taktiez nespravne utiahnutie kolesa môze spôsobovat vibracie, preto je odporucane pouzivat momentovy kluc, ale v praxi sa s takymto spravnym spôsobom utahovania stretneme tak v 2och z 10tich

20.09.2011 15:59

Re: Kolesá na Forestra

S tým príslušenstvom k diskom by som si taký istý nebol, Dufo ty asi poznáš firmu "Jakub" v NM, kamoš si tam kúpil fungel elektrony a strediace krúžky, ktoré by mali byť samozrejmosť, mu jednak chceli predať extra a za dalšie ich ani nemali a to sa jednalo o štandartný GOLF...

Také niečo ako skrutky/matice zadarmo k diskom , tomu moc neverím, tiež som kedysi zhánal poistné skrutky u "Jakuba" a tetula v pokladni pneuservisu mi silou mocou chcela predať skrutky ktoré boli o 10mm dlhšie smile na ktorých bola navyše cenovka s ktorej som sa skoro smile (29,90€) , tak som si ich potom objednal cez autoomegu v rozmere aký som potreboval za polovičnú sumu...

20.09.2011 16:16

Re: Kolesá na Forestra

ivo, <br> Poznam, pre porovnanie http://www.automalek.sk - predajna v myjave pri kupe diskov AEZ, DEZENT, DOTZ, ENZO dava skrutky/matice, strediace kruzky/ak sa musia pouzit/ a certifikat na zapis do tp zdarma, takze je to zavisle od znacky vozidla a modelu disku co kto ponuka, ci uz na strane vyrobcu alebo predajcu.

p.s. ak niekomu pomoze http://automalek.sk/index.php?page=konfigurator da sa tu nahodit auto s diskom a v technickych info vypise rozmery pneu ktore sa daju na disk obut pri zachovani obvodu kolesa v tolerancii

21.09.2011 04:54

Re: Kolesá na Forestra

Na disky musí být odpovídající matice. Pokud dáte na liťáky origo matice na plecháče, bude to blbě držet a soustavným dotahováním ničíte jak disk tak matici. V každým slušným pneuservise nebo v autodílech se dají objednat matice dle typu auta na origo kola, nebo se dají objednat podle typu kol. Matice mají různé délky a konusy, ale je jich jen pár druhů. V Brně jsem kupoval matice za 1 Euro kus.

21.09.2011 12:11

Re: Kolesá na Forestra

Díki za rady chlapi , ak budem nejake elektrony riesit tak skorej asi pouzite. Cize ako som dobre pochopil , treba riesit individualne rozne matice v zavislosti od elektronu . Neprehadzuje sa to nijakym sposobom na sroby. Este sa spytam , aky je idealny rozmer na 15ku a na 16ku disk ? Guma ani nie cestna , skorej nejaky allterrain.Ďakujem za rady :)

21.09.2011 20:40
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100