Diskusné fórum

Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Autor Správy

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Nazdarek. Ako som tak jedneho dna pozeral na mojho Otasa zozadu a porovnal som ho so starym Otasom, tak mi pripada ten novy ako elektricka. Rozmer je 7JJ X 17 ET 55 smilesmilesmile Tie kolesa ma strasne utopene v blatnikoch. Stary Otas ich ma vyslovene vytiahnute do obrysu auta. Tak mi napadlo, ze by sa s tym malo nieco spravit. Viem, ze su vlastne dve cesty. Jedna vedie cez podlozky a ta druha cez zmenu diskov s inym ET. Ktora z ciest je lepsia? Ake su rizika jednotlivych rieseni? Aka je unosna miera rozsierenia v mm? Mate nejake odporucanie na nejakeho vyrobcu? Pri podlozkach je lepsie to riesit aj vymenou stiftov, alebo kupit podlozky so stiftami? Viem, ze pri podlozkach je x-rieseni a mozno ani nepoznam vsetky. Dik za rady a kazdy nazor. Urcite to budem riesit pri zmene na letne pneu. Zatim cafte a este raz dik za kazdu radu a nazor! smile

13.01.2010 14:10

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Na tvojom mieste by som to riesil len zmenou diskov s inym ET. Teda ja som to tak spravil na svojej reze a max spokojnost.smile Na letnych aj na zimnych mam ET 37, je to akurat na hrane a kolesa su pekne za rovno s okrajom auta. smile

13.01.2010 19:13

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Mislim ze sme sa uz raz o tom bavili...smile Ak mas dve sady diskov tak je ekonomickejsie riesit to podlozkami,urcite by som kupoval nieco znackove ako su HR alebo Powertech a pod.Pri podlozkach treba dat pozor na to ako je ana hrubka,lebo niektori vyrobcovia udavaju sirku rozsirenia napravy.Cize aj je udane 30mm tak su to 215mm podlozky.Mozes sipodlozky nechat vyrobit ak mas zaruku ze ti to urobia z kvalitneh materialu za nejaku rozumnu cenu.Od urcitej hrubky sa robia podlozky take ze ich nasrubujes na povodne stifty a do nich potom srubami montujes koleso,ale to asi nebude tvoj pripad,asi nebudes rozsirovat napravu o 10cm.Inak ten rozmer disku 717 je na 17tku dost uzky normalne sa robia aftermarketove 8*17.Takze ak budes menit disky tak to treba dobre prepocitat alebo nahodit niekde na e-shope do konfiguratora.

13.01.2010 19:16

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Pokial neplanujes menit priemer disku + pneu tak urcite podlozky... u legacy a imprez plati ze ET 37-38 je este vo vmutry blatnika a v krityckych situaciach nesucha koleso o lem... 35 by uy mohlo robit problemy... u Legacy urcite

13.01.2010 20:04

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Cosmix: myslim, ze ano. Uvazujem o tom uz nejaky mesiac. Zimne pneu mam 16-tky a letne 17-tky. A vsetko na diskoch. V zime fesi puklice smilesmilesmile Takze uvazujem o rozsireni tak o 15 mm na koleso. Kolko je este tak v pohode? Aby to nemalo vplyv napr. na ramena, alebo nieco ine konstrukcne? Predsalen sa zvacsuje paka na naprave.. Mate aj nejake weblinks na vyrobcov/predajcov? Dik.

13.01.2010 22:16

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

podla mna , paka na napravu nie je moc dolezita...je to len o pozicii tlmica ci pruziny. stale sa bavime o 15mm ,co je prt smile rotujuca hmotnost je omnoho dolezitejsia. podla mna (aj podla skusenosti) je idealne nezvysovat prilis tuto hmotnost. da sa to docielit AL podlozkami. 10-15mm je f podstate idealne na pouzitie AL podlozky. pri takomto rozsireni napravy by si nemusel nic robit -v zmysle vymeny stiftov atd...ale samozrejme je to zavysle na type diskov.

ja pouzivam AL 10mm podlozky,ale musel som menit komplet stifty (prave vdaka diskom). je to dost narocne a aj riskantne ( demontazou sa moze poskodit lozisko,ci ine citlive casti) .ale podarilo sa a musim povedat,ze auto ide ako vlak po kolajach.

musim ta vsak upozornit na to,ze je to zasah do funkcnosti auta. konstrukteri subaru navrhli takuto "zostavu" a geometriu pre nejaky dovod. mne sa napriklad stalo,ze ked som vymenil pneumatiky 215/55 R17 za 225/55 R17 , tak som tymto krokom totalne rozhodil riadenie auta. to sa stalo viac nestabilnym na cestach (hlavne v kolajach). volant som musel drzat dvoma rukami aj nadialnici... ale ked som nasadil podlozky a pneumatiky 235/50 R17 , tak sa situacia vylepsila-auto bolo dokonca lepsie/stabilnejsie ako OEM nastavenie.

preto by som radsej posurfoval na nete a hladal nejake preferencie od uzivatelov - ktore nastavenie/kombinacia diskov,pneumatik ci podloziek je optimalna . smile

13.01.2010 23:08

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

14.01.2010 13:12

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Nasiel som tento web, kde je aj cena celkom slusna web:autotuningrs aj som tam volal a v celku v pohode sa dala vybavit zlava. Ma s nimi niekto skusenost? Myslim, ze cena je tam v porovnani s inymi webmi najlepsia. Otazne je, ci na ukor kvality, alebo nie. Preto sa pytam na osobnu skusenost. Objednavat to budem okolo marca, takze ak by chcel este niekto, mozeme sa spojit a vyjednat lepsiu cenu.. smile Dalsie weby tuning-in a dalsi web pneumatiky tam som ale zatial nevolal. Mate s nejakym z nich skusenost? Dik.smilesmile

14.01.2010 14:45

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

a ako je to podlozky verzus muzici silne zeleny????

14.01.2010 16:06

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

predpokladam ze nijak. policajt nema fyzicky ako zistit sirku napravy a preto nemoze ani posudit,ci je to v ramci zakona,alebo nie. jediny problem by mohol nastat pri nehode, ktoru zavinila podlozka...v tom pripade by mohol nastat akysi problem,aj ked si nevim dostatocne predstavit ,co by sa mohlo stat ci ako by dokazali skutocnost,ze to sposobila podlozka smile

14.01.2010 16:57
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101