Diskusné fórum

Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Autor Správy

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Don, no ja som riešil tento problém teraz s festerom. "Letne disky" 6x16 s vysokym ET 48 origo subaru vyzerali na aute ako na felicii a popravde pneu 215 na "šestke" disku tiež vyzera inac ako na 7,5. Tie mam teraz na "zimnych diskoch" (7,5x16). Zimne maju ET 38 co uz pekne licuje blatniky a pneu samotny disk. Preto som origos "letne disky" predal a kupil na leto 7,5x17 (ano, nechal som sa ukecat marekom a branom ist do 17" smile) a letne pneu budem kupovat 215/50/17. Ako to bude jazdiť v lete, uvidím smile. Takže či meniť disky alebo to riešiť podložkami, padli správne odpovede vyššie. Jedine ak chceš na zimu vymeniť tie fešné puklice za niečo iné (napr. krásne elektróny smile). A prípradne aj letné (zalezi ci sa ti pacia smile) by šli na vymenu. smile

14.01.2010 17:47

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Ked som ja riesil zimne disky,Harry mi napisal toto: Na téměř každém Subaru můžeš podložkami, nebo změnou ET zvětšit rozchod kol o 40 mm anž by jsi musel cokoliv dalšího upravovat! Takže těch 20 mm na každé straně by Ti mohlo stačit k tomu, aby jsi tam disk namontoval aniž by škrtal. Poněvadž ale Octavie s disky 5x100 mají ET 38 mm, zatímco Forester má orig. ET 48 mm, můžeš (bez problému) použít podložky pouze do 10 mm (na každou stranu)!

Cize z toho vyplyva,ze by sa malo dat ist az na ET 28.Celkom tomu verim,lebo mam teraz na zimakoch to ET 38 a zda sa,ze ten centlik by to este urcite znieslo,aby to neskrtalo blatnik.

14.01.2010 20:00

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

No neviem brano ci to je stymi zelenacmi take jednoduche tu podlozku je vydiet a je to vpodstate zasah do konstrukcie vozidla tak ktovie

15.01.2010 10:54

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Co sa tyka panov silne zelenych, vyhlaska vravi ze kolesa nesmu vytrcat z karoserie. Takze ak to tam bude napasovane vo vnutri blatnika, nikto nic nemoze. Preto sa v extreme robi prelisovanie blatnika. ;)

16.01.2010 21:11

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Este jedna prosba na znalcov. Je mozne mat dlhsie stifty a nepouzit podlozky? Konkretne letne disky mam ET55 a tie znesu 15-18mm podlozky. Zimne su vsak ET35, a to je tak-tak. Teoria je, ze na leto dame podlozky a zo zimou pojdu dole. Zatial mi to vychadza na otvorene matice. Je mozne taketo riesenie? Je tiez mozne mat viacero podloziek naraz? Povedzme 15mm a 3mm? Vdaka

16.01.2010 21:24

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

ano je mozne mat dlhsie stifty - bez pouzitia podlozky. ale musis pouzit dlhe matky. ja mam dlhe matky,ktore maju dlzku zavitu 35mm .taketo matky sa daju kupit v subaruservise (kde predaju viac ako jedno auto za rok...) . co sa tyka viacerych podloziek naraz...okrem toho,ze 3mm AL vlozka je sakra tenka,tak v tom nevidim ziaden problem. teda tie podlozky samozrejme musia mat vhodny tvar,aby na seba dosadli. v pripade mensej kvality resp. ohnutia jednej z podloziek riskujes problem s axialnou volou. ale ja by som radsej uprednostnil len jeden kus podlozky. naco to zbytocne komplikovat smile

16.01.2010 22:51
555
avatar

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Ak mozes, vyhni sa kombinovaniu viacerych podloziek. Riesim si brzdy, strucne napisane, anglican, ktory mi dodal ten kit zacinal mat uz vtedy nabeh na Ftáka a ked som zjazdil kotuce, tak ma o tom definitivne presvedcil. Koli diskom a investicima, som isiel cestou najdenia pouzitelneho venca na stred brzdoveho kotuca, bohuzial je o 2mm hrubsi a tak by frezoval cap riadenia. Aktualne som v cvicnej faze demolovania prvej sady podloziek medzi naboj a kotuc a nadherne to hadze kolesom. Z vlastnej skusenosti ti pisem, ze aj smiesna nerovnost, ako napr prach od oblozenia, ktory nie je uplne odstraneny, vsetko sa to prejavuje na vibraciach a ak tam je nieco ohnute, povedmze si to raz zle nasadil a jemne ohol, tak ti to vie pekne povolovat kolesa. Zacinal som na dotahovani kazdych 20km, teraz som to vyriesil a chystam sa to na dalsich urobit uz nacisto. Ak das dve podlozky na seba, budes mat podobne radosti. Dalsia radost je vybehnutie z vymedzovacieho kruhu. Radovo 5mm podlozky este nie su srobovane na naboj a nemaju predlzenie toho kruhu. Pri nasadzovani si musi dat pozor, aby ti kolo sadlo presne na stred a dotiahnut ho este vo vzduchu. Inak vibruje. Kto ma moznost, nech to riesi ET, cim menej stycnych ploch je medzi sebou, tym menej komplikacii a bumbastici ti ET neskontroluju, to uz by si musel byt dost drzi, zato podlozky ziadna fabrika nepouziva...

17.01.2010 00:13

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

ja mám na mojom forestri, zimné origo plecháče ET 48, letné al-disky ET 35 a v pohode, takže v lete je to o 13 mm širšie na každej strane.

19.01.2010 21:03

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Diki za podnety, vyzera to ze bude zabava. Napadla ma este jedne vec a to je geometria. Bez podloziek mozu byt uhly zbiehania,odklonu atd este v tolerancii. Ked sa daju podlozky( ciste/neohnute smile ) asi to pokazi geometriu. To by vysvetlovalo hadzanie a tak. Skusal to niekto?

19.01.2010 21:22
555
avatar

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Staticka geometria sa prejavi zmenou odklonu a zaklonu. Ak je vsetko rovnobezne s nabojom a koleso vyvazene, nemalo by to hadzat. Moze to trhat servom, ak je na hranici moznosti.

19.01.2010 23:37
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100