Diskusné fórum

Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Autor Správy

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Zdravim odbornikov, podlozky sme ako tak pochopili, k realizacii treba akutat spravne stifty. Pre spravne objednanie, treba vediet aktualnu velkost a vrubkovanie. Da sa to ziztit z katalogu alebo nejako bez nutnosti demontaze disku z naboja? Je mozne stift vyrazit bez demontaze disku? (koleso je dole smile ) Verim ze to nebude uplne kocher pre lozisko a naboj, no mozno je poloha kde to ide.

28.02.2010 22:57

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

stifty su standartne - treba len pri kupe uviest typ auta. ja mam dobre skusenosti s www.pneumatiky.sk .

co sa tyka instalacie stiftov...to je uz trosku komplikovanejsie. brzdovy disk musi ist dolu. tak isto sa musi demontovat ABS senzor a tusim ze aj snimaci ABS kruzok (ktory je kua drahy) . musi sa to vyklepavat velmi velmi opatrne (prave cez otvor, v ktorom je ulozeny ABS senzor). a tym istym sposobom sa potom davaju nove stifty . zadne kolesa su este viac komplikovanejsie,pretoze tam je bubnova rucna brzda a tym padom vacsia pravdepodobnost poskodenia...

nemusim zdoraznovat,ze pri takomto niecom riskujes poskodenie lozisk (kedze ich namahas v axialnom smere) ci dalsich komponentov (spomenuty ABS snimaci kruzok) . ja ti odporucim kupit viac stiftov (aspon 4 navyse) a tak isto aj skrutky (aspon jedna) .

toto je popis,ako to spravit rychlo a pokial mozno co najlacnejsie. druha varianta je samozrejme kompletna demontaz - co je teda drahsia a dlhsia operacia.

01.03.2010 09:41

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Hmmmm, vela neznamych a vela veci co sa mozu poondit. Tie standard stifty mozu mat jemne ale aj hrube vrubkovanie. Je to jedno? Mozem to zamenit ako chcem?

01.03.2010 13:07

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

predpokladam,ze ides menit prvy krat stifty....takze ti staci jemne vrubkovanie. toto nie je podla mna zasadny problem,kedze diery na unasaci su relativne neposkodene takze pohoda

01.03.2010 13:38
555
avatar

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Hehe, idealne je lisom vybrat a aj osadit styfty. Menej idelane som to teraz robil. Kedze moje voz nema ziadne kompenzatory jazdeckych chyb, tak jediny problem je to lozisko, ale pri takom 3 tom styfte som uz na to nemyslel a veselo mlatil kladivom smile. Ak mas v umysle ich este pouzit, tak nasrobuj na ne matku a tak ich vymlat. M12, stupanie 1,25mm. Ja som s tym nemal problem, ostalo mi 20 kusov z auta, ktore mi dokazalo, ze zo mna rally jazdec nebude, dokonca mam niekde aj kus naraznika na pamiatku smile Osadenie je pomerne nednoduche, musis mat nieco, cim vyplnis medzeru medzi matkou a nabojom, napr podlozky, ci o chlp vaciu matku /ak nemas ten lis.../. Odprucam naolejovat tisichran, ide to o dost Nm lahsie nasadit. Bez oleja mi Eibach isiel pri 180Nm a po oleji stacilo 140Nm. Sadne to tam same, netreba sa bat, ze nie. Potom vrele odporucam odmastit zavity a dat si bacha, ci to este nesadlo, alebo sa nepovoluju matky. Ked brzdovy pedal zacne mat mrtvy chod, bud je povolene koleso, alebo je tam nieco sikmo a podlozka je v haji. Dlzku na Imprezu viem povedat, seriu aj pre +5mm. Seriovych mam 20 navyse a kto ma zaujem, za par euro sa ich zbavim.Technicky vzate, je mozne 5mm nahodit aj na seriove styfty, no nesplna to podmienku 10mm alebo 8 otoceni matky pre uplne bezpecne uchytenie. Z toho, co som videl, Eibach ma naj podlozky a dava k tomu aj styfty. Samotne styfty su fajn ARP, len tie su uz dost dlhe a bude treba bud mat aspon +10mm na kolo, alebo dute matky / pre istotu, nie s uzavretou hlavickou/. Pokial niekto tuzi po fotoserii, v stredu sa asi dokopem vymlatit gulicky smile zo zadnej napravy a nahodit dlhsie styfty. Ak je zaujem nafotim to.

01.03.2010 21:04

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Jasne, fotodokumentacia je zaklad, predsalen raz vidiet je lepsie ako 100x pocut.

02.03.2010 12:28
555
avatar

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

OK, ak mi anglani odpisu, ze podvozok bude az za 3tyzdne, tak sa do toho pustim.

02.03.2010 17:56
555
avatar

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Je to nafotene v galeriach, do popisu som dal aj postup, len sa mi to nejak nezobrazuje. (http://www.klubsubaru.sk/galeria/245/ "http://www.klubsubaru.sk/galeria/245/")

03.03.2010 14:35

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

dá sa to vyraziť kladivom , ale treba mať správny grif najlepšie priložiť ešte jedno kladivo na samotný štift a s citom ale rázne udrieť u mňa to boli 3 údery a bol vonku, predtým však treba demontovať, brzdový strmeň, brzdový kotúč, jedná sa o predné koleso tam som menil, montáž štiftu už bola popísaná hore, pozri sa ešte tu: http://www.subaruclub.cz/msgboard_posts.php?topic_id=57946

04.03.2010 23:31

Re: Rozsirenie razvoru naprav cez podlozky, alebo disky s inym ET?

Fajnovy obraz material, hed je to jasnejsie. Ak som to dobre pochopil, tak bubon/disk idu dole uplne lahko, su len nasadene na naboj a styfty. To by vysvetlilo potrebu cistoty styc. ploch. ;)

06.03.2010 22:48
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101