Diskusné fórum

Nepravidelny tlak turba

Autor Správy

Re: Nepravidelny tlak turba

Zdravim priaznivcov Subaru. Na mojej Impreze WRX 2003 mi zacalo popiskavat tubo potom co mi vyskocil westgate z klapky pretoze vypadla segerka. Natom by ani tak nic pretoze tubo tahalo vzdy dobre. No teraz po cca mesiacu zacal velmi kolisat tlak turba. Dam plyn na podlahu a ono to bud fukne 1,5 Baru alebo nic a tak to pomaly skace. No niekedy zas startnem auto pridam a drzi krasne tlak a taha tak ako ma no popiskava si tak ci tak vzdy. Zvysena spotreba ani nie je, nejaka zvlastna dymivost taktiez nie. Len co som si vsimol tak blow off (HKS SSQ3) niekedy akoby si len povzdychol :D a neodfukol, proste akoby to fukol do turba. Moze byt ze turbo uz skoncilo svoju put a je vhodne tak na repas alebo skor tam mam nahodit turbo z STI 2006? Lebo cenovo ma to vyjde rovnako. Ale moze byt chyba niekde inde co ja viem v podtlaku alebo zeby niekde prefukovalo kde nema? No tak to je asi vsetko co som mal zatial na srdci a kazdemu nazoru budem vdacny.

S pozdravom Vas verny kamarat Samuel :D

25.11.2011 01:30

Re: Nepravidelny tlak turba

Ja len ze som opravil nazov temy, aby sa dala lahsie vyhladavat v buducnosti. Bol tam maly preklep.smile

25.11.2011 06:48
555
avatar

Re: Nepravidelny tlak turba

Prvy aspekt, vypojeny WG moze sposobit, ze turbo ide na absolutne max otacok, aby nieco dokazalo natlacit a pri takej rychlosti sa mozu trvalo poskodit lopatky. Napr mikrodeformacie lopatky na hrane pri radovo 120-140 000rpm uz vedia piskat.

Puzlovanie tlaku moze sposobit vselico, zacal by tom tym, ze si pozriem, ci nie je poskodena niektora z hadiciek v T spojke medzi turbom a actuatorom.

Ma to auto nejake serioznejsie upravy? V serii 1,5bar nemoze fuknut ziadne Subaru, ovela skor to odpoji zapalovanie.

Dat turbo z 2,5 motora na 2,0 je nerozumne. Nabeh sa posunie o par sto otacok vyssie a jeho potencial sa neda poriadne vyuzit. Naopak ak das do 2,5 turbo z 2,0 tam sa vytvori taky TDI efekt, skor nabehne a potom aj padne, lebo nebude stihat ten objem pri vyssich otackach.

25.11.2011 07:43
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100