Diskusné fórum

JTG ICOM-GPL

Autor Správy

Re: JTG ICOM-GPL

Zdar pani. som tu novacik a tak by som mal par otazok na Vas. Asi pred mesiacom som sa stal majitelom subaru outback 2.5 2006r.v. s autom som zatial spokojny a dufam ze to tak aj zostane. pocas najazdenych 2000km som si ale vsimol urcite nedostatky pri jazde na plyn-ani som si neni isty,ci to je vlastne problem,ale zaobysiel by som sa aj bez toho.... 1.pri troska prudsom akcelerovani(predbiehanie a podobne) sa prepina z plynu na benzin/musim az zastavit,vypnut,nastartovat a rucne prepnut na plyn. 2.tah na plyn sa mi zda az priliz slaby/ na benzin ide super...az takyto rozdiel medzy benzin/plyn ?

cital som uz toho vela ale som nenasiel to co hladam,tak vam vopred dakujem za kazdy nazor....zijem v taliansku a chystam sa na vianoce na slovensko,tak by som nerad riesil tieto veci niekde po ceste,ale radcej az na sk-chcel by som dat cely ten plynovy system prekontrolovat,tak ak mate nejaky dobry typ na niekoho kto sa vyzna-velmi uvitam. s pozdravom meli smile

25.11.2011 11:31

Re: JTG ICOM-GPL

Zdar, to prepnutie na benal je mozne z 2 dovodov: 1) zanesene filtre LPG (nestiha dodavat) 2) slaby tlak v splynovaci (nestiha vyrabat LPG) To iste plati aj pre ten tah, daj si pozriet niekomu kto vie ten LPG system servisovat. Niekedy sa odporuca do vecnych lovist cidlo teploty LPG potom je ECU bonzinove s toho smutne. Tomoze sposobit ten slaby tah. To spatne prepnutie na benzin je velmi nestandardne, malo by to ist len zatlacienim

Predpokladam ze ostatne veci vzduch filter/sviecky/rozvody olej a spol su v priadku. Taliani su taliani, minuly tyzden som drzal Volvo V40 bi fuel s 200k km bez vymeneho LPG filtra. (predpisany interval bol 20 :) a malo to podobne symptomy.

25.11.2011 11:46

Re: JTG ICOM-GPL

Všetko je to o správnom naladení a odbornosti montáže a v neposlednom rade o servisovaní LPG zariadenia, na to že to je z IT, kde tých LPG je viac než dosť tak nevhodnú montáž by som asi vylúčil, skôr bude problém v doladení systému nakolko pri jazde na benzín auto ide lepšie. Kolega mal u nás namontovaný LPG v Scénicu a ten si nevedel vvynachváliť, na LPG mu auto šlo pocitovo lepšie ako na benzín

25.11.2011 11:47

Re: JTG ICOM-GPL

To: Atlatl.- myslel som si tiez,ze tam bude nejaky filter,ale mam pred sebou schemu celeho plynoveho rozvodu a nikde tam filter nieje. auto som kupil v stave zachovalom zo 113470km po prvom majitelovy u autorizovaneho predajcu subaru a podla servisnej hystorie to vyzera,ze bola robena v celku pravidelne.(posledna pri 110242km-vymena rozvodov atd.) bol som sa tam na tuto vec spytat ale oni na mna len nechapavo pozerali a typek mi zacal vysvetlovat,ze jak mam prepinat z benzinu na plyn a opacne ale nevedel pochopit ze ked sa to prepne za jazdy z plynu na benzin tak to nejde prehodit naspat za jazdy ani ked do toho tuknem,ani ked tlacitko podrzim dlhsie,proste nijak.....musim zastavit a vypat motor.

TO:Ivanko.-prosimta co presne predstavuje doladenie systemu ? toto je moje prve LPG vozidlo tak zbieram info smile doteraz som pouzival astru g 2.0dtl ale byvam tu v hoskom prostredi a skusenosti s predoslych zim ma doviedli k nazoru ze to chce do tychto podmienok jedine subaru smile

inak pani dakujem za info k danej teme...urcite pozriem aj ten snimac teploty a ak dostanem nejaky seriozny typ na koho sa na slovensku obratit koli kontrole a doladeniu systemu,tak ho urcite rad navstivim....tu mam jeden servis pod nosom a jeho sef je sice moj znamy,ale ked isla manzelka z astrov menit brzdove dosticky a on chcel zacat vymenou brzdovych segmentov a trvdil jej ze dosticky su dobre,tak takemuto si auto rozjebat nedam smile ...som tiez trocha automechanik+nejaka ta prax ale ziadne skusenosti z LPG tak preto tie otazky....

25.11.2011 15:25

Re: JTG ICOM-GPL

Nazdar Meli: Najprv by som sa snazil hladat problem v tom najjednoduchsom a najlacnejsom, tak ako to napisal Atlatl (samozrejme za predpokladu, ze mas v pohode sviecky a ostatne motorove veci). Kazdy system LPG by mal mat filter. Predpokladam, ze by si mal mat minimalne 2 filtre LPG. Jeden by si mal najst este pred splynovacom na privodnej hadici. Vacsinou to vyzera, ako valcek, ktory je pripojeny do hadice. Druhy moze byt aj v samotnom splynovaci.. V com by este mohol byt problem, su plynove vstrekovace, ktore sa mozu lepit. Najcastejsie pri capovani nekvalitneho LPG. To prepinanie benzin/LPG je naozaj nestandartne. Malo by sa to dat prepinat kedykolvek. Pokial ide o kontrolu, tak viem, ze par chalanov aj tu z klubu, si nechalo LPG montovat v Abrahamove. Nazov firmy neviem, ale skus napisat clenovi s menom Adre. To je zatial asi vsetko, co mi zatial napadlo.. Drzim palce pri rieseni problemu.

25.11.2011 22:00

Re: JTG ICOM-GPL

Don Carnage dakujem za prispevok...napriklad vcera ked sme behali trochu po obchodoch,tak som mu doprial trochu sviznejsiu jazdu pocas asi 35km typu kopcek,dolinka,zatacky,rovinka a nespravylo mi to ani raz...odstavyl som spokojny auta a isli sme nakupovat....asi po 1.5 hodine sadnem,natocim,prejdem 5 km a privyjazde na dialnicu dole s kopca (ani som skoro nestupal na plyn) preradim zo 4 na 5 a ze :piiip piiip piiip a zas na benzin....no tak uvidim casom.

27.11.2011 12:37

Re: JTG ICOM-GPL

zdravim smile ...tak a je po probleme-bolo to nakonec cerpadlo v nadrzi vymenene za nove v ramci zaruky a subarko je hned aj zivsie....smile p.s: tento system fakt nema filtre-potvrdil aj mechanik,ked som mu polozil otazku, ze ked uz sa vymenilo cerpadlo,ci vymeni aj filtre...? tak som podakoval smile a isiel si uzivat cerstvo napadnutych 7-8cm snehu smile smile smile

22.12.2011 13:06

Re: JTG ICOM-GPL

Čau meli, mám stejný nebo podobný problém se systémem Icom, už jsem trochu zoufalý, protože nikdo v ČR tento systém neumí diagnostikovat ani servisovat. Všichni mi doporučují LPG vyměnit za jiný systém, ale já se nechci jen tak vzdát. Naděje mi svitla když píšeš, že ti to vyměnili v rámci záruky - jen řekni kde: na Slovensku nebo v itálii????

03.01.2012 21:58
otb
avatar

Re: JTG ICOM-GPL

Čavte ja mám tiež ICOM a tiež som ho potreboval zoservisovať a našiel som v CZ (v SK nie je)- že tomu aj rozumejú ma presvedčilo po 1. návšteve Fedor auto Prostejov

26.09.2013 15:48
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101