Diskusné fórum

Oprava modulu regulácie ventilátora pre DIGI klimu/kúrenie

Autor Správy

Re: Oprava modulu regulácie ventilátora pre DIGI klimu/kúrenie

Prestal mi fungovať ventilátor kúrenia, poistky dobré, relé, ktoré spína motor sa mi nepodarilo zistiť ktoré to je. Zo skúseností z iných áut viem že je celkom bežné že sa prepáli tepelná poistka, či zhorí modul regulácie (blower motor rezistor). V Subaru pod objednávacím kódom 73533AG000(73533AG010) - pre Legacy/Outback. Nachádza sa pri ventilátore kúrenia až pri motorovej stene, pre demontáž je nutné mať extra krátky krížový skrutkovač, môj cca 6cm bol dlhý, chcelo by to ešte kratší ale dalo sa.

Tak že núdzovo natiahnúť káble + vypínač , ktorým sa jednak otestovala funkčnosť samotného motora kúrenia (po anglicky ako "blower fan")a zabezpečil chod ventilátora, lebo v zime sa kúriť musí a tiež treba ofukovať okná aby sa nerosili.

Po rozobraní som zistil že tam je MOS-FET tranzistor 2SK 2313 (DC-DC krokový menič napätia), ktorý u nás som v žiadnom e-shope nenašiel, na Ebay bol za 15€ vrátane dopravy. Tranzistor som vymenil a ventilátor zasa beží... Pozor pri pájkovaní MOS-FET tranzistora, ktorý nie je dovolené pájkovať obyčajnou pištolovou pájkovačkou !!! Môže sa poškodiť !!! Pájkovať sa môže ale tak aby v momente kedy je hrot pájovačky elektricky spojený s niektorým "pinom" nedochádzalo k zapínaniu či vypínaniu pájkovačky = zapnúť -> priložiť -> zapájkovať -> odtiahnúť -> a až potom vypnúť.

Galéria je tu http://www.klubsubaru.sk/galeria/867/

14.12.2011 15:17

Re: Oprava modulu regulácie ventilátora pre DIGI klimu/kúrenie

Ešte som zabudol doplniť že cena modulu v Subaru je 140€ , tak ak niekto môže nech to doplní do príspevku, už som to nestihol

14.12.2011 15:51
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100