Diskusné fórum

Kontrolka motora

Autor Správy

Re: Kontrolka motora:(

Ahojte pani, mam Forestra r.v. 2003;2.0 lpg;92kw. Vyskytol sa mi problem, bol som sa na silvestra previes. Pocas jazdy mi vyskocila kontrolka motora a neviem co to znamena:( Mam aj manual len je nemecky, pokusal som sa to pralozit ale prekladalo mi to same somariny, tak som to vzdal.

Prosim o radu DAKUJEM

01.01.2012 22:30
555
avatar

Re: Kontrolka motora:(

To je vseobecna info, ze motor nepracuje v danej tolerancnej miere. Musis to bud vyblikat, alebo lepsie napojit na nejaku OBDII diagnostiku a zistit kod chyby. Az potom sa dozvies, co je zle.

Ak by to bola zasadna chyba, motor by citelne stratil vykon, pretoze by presiel do nudzoveho rezimu, v snahe sa ochranit. Ak je vsetko ako bolo, tak to nie je zavazna chyba, moze to byt nieco s ucinnostou katalyzatora a pod...

01.01.2012 22:54

Re: Kontrolka motora:(

jajko pozerám že bývaš tot za rohom, napichnúť nie je problém, budeš to mať grátis... Kábel stojí 5€ , nepotrebujem na nikom zarábať... Ked chceš ozvi sa, pošlem ti čislo do SS, možno budem zajtra aj v Kálnici...

01.01.2012 23:16

Re: Kontrolka motora:(

Rozsvícená kontrolka u plyňáků je celkem běžná-nevím jak u dodatečně montovanách,ale u orig to dělává. I po napíchnutí na pc a vymazání chyby se po čase opět rosvítí. Bylo mi to vysvětleno tak(u plynaře),že ve chvíly,kdy třeba dochází plyn a je dlouhá prodleva než to přepne,tak jednotka vyhodnotí že je chudá směs,tak ukáže chybu.Taky mi to svítí a na diagnostice v subaru stejně nic nezjistily a za týden už to svítilo znovu.Problém bude,až se opravdu něco pose...,tak to nebudu poznat,protože kontrolka svítí pořád. smile

10.01.2012 18:05

Re: Kontrolka motora:(

Eman, dobre vravis, az mi je to divnô. Je to tak, ale to znamena ze LPG nie je spravne nastavene. Niektore systemy maju moznost pri navrate na volnobeh prepnut na benzin a vtedy nastava popis jav. Ist za plynarom a nech skusi kalibraciu

10.01.2012 18:16

Re: Kontrolka motora:(

Ano,je to tak.Je potřeba to pořádně nastavit,v tom je celý problém. Problém je v tom,že v ČR je prý servis který dělá orig LPG subaru až v Plzni a já bydlím u hranic ze SR v Nedašově a to je celkem z rukysmile. Ale pravdu máš v tom,že je to v nastavenísmile

10.01.2012 21:05

Re: Kontrolka motora:(

Eman, Jajko: mam H6 na LPG a ta kontrolka sa mi rozsvietila snad 2x. Vzdy islo len o chybove hlasenie v suvislosti s plynom.Skor som mal pocit, ze to bolo len nejake zle nacitanie riadiacej jednotky, nic viac. Po resetnuti je vsetko OK. Ako napisal Atlatl, ak ti to svieti stale, tak je chyba pravdepodobne v zlom naladeni plynu. Pokial ide o servis LPG v CZ, co montovali splynovace priamo pre dovozcu Subaru v CZ, tak urcite HV Gas v Novom Jicine to robili. Takze skus sa spytat tam. Samozrejme zalezi aj na tom, aky mas splynovac. Drzim palce.

10.01.2012 22:38

Re: Kontrolka motora:(

Jajko752 skus odpojit baterku na celu noc rano to zapoj nechaj motor 10 minut poklepkavat a potom sprav par Km beznou jazdou takto resetnes a zabehnes jednotku a potom sleduj ci sa to este rozsvieti alebo nie popripade ak mas chut prebehni vsetky elektricke spoje sem tam sa stava ze sa napr. povytiahne pipka na svieckovom kably alebo hore na cievke hlavne ak sa ti tam chodia ohrievat nejake kuny smile

11.01.2012 05:47

Re: Som zaciatocnyk a sviety mi kontrolka motora a auto ma divne otačky potreboval by som poradit co stym

Mam 2.0 gt turbo 1997 160kw japonska verzia. auto ma vykon normalny ale obcas ked idem na mensich otackach a pridam tak zacne cukat a obcas cukne kontrolka motora zhasne a auto ide normalne ale pochvyli zasa zacne svietit ale s autom to nic nespravy...skusal som zapajat dijagnostiku a bliko 4 krat v dlhom intervale a 5 krat v malom takze pravdepodobne vyhadzuje chybu 45 a rad by som sa dostal k dakemu manualu..keby niekto vedel pomoct bol by som moc vdacni dik...

26.02.2012 15:49

Re: Som zaciatocnyk a sviety mi kontrolka motora a auto ma divne otačky potreboval by som poradit co stym

Nazdárek, někde sem ty chybové kody stáhnul ale nemužu najít odkaz tak ti je vypisuju:

Subaru Code Subaru Trouble Code Description<br> 1 Engine Speed Signal Circuit<br> 11 Crankshaft Position Sensor<br> 12 Starter Signal<br> 13 Camshaft Position Sensor<br> 14 Fuel Injector No. 1 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 15 Fuel Injector No. 2 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 16 Fuel Injector No. 3 (Legacy, Impreza, Justy, SVX)<br> 17 Fuel Injector No. 4 (Legacy, Impreza, SVX)<br> 18 Fuel Injector No. 5 (SVX)<br> 19 Fuel Injector No. 6 (SVX)<br> 21 Engine Coolant Temperature Sensor<br> 22 Knock Sensor<br> 23 Mass Air Flow Sensor Circuit<br> 24 Idle Control System Malfunction<br> 24 ISC Valve (Stick)<br> 24 Open/Short in ISC Valve Circuit<br> 26 Intake Air Temperature Sensor<br> 27 ATF Temperature Sensor Circuit<br> 28 Knock Sensor #2<br> 29 Crankshaft Position Sensor 2<br> 31 Throttle Position Sensor Circuit<br> 32 A/F Sensor #1 System<br> 32 A/F Sensor #2 System<br> 32 Oxygen Sensor<br> 33 Vehicle Speed Sensor<br> 35 CPC System<br> 36 Turbine Speed Signal<br> 37 Rear O2 Sensor Circuit / A/F Sensor Circuit Malfunction<br> 38 Torque Control Signal #1<br> 38 Torque Control Signal #2<br> 38 Torque Control Signal System<br> 38 Torque Permission Signal<br> 39 Traction Control System<br> 41 Air/Fuel Adaptive Control<br> 42 Idle Switch<br> 43 Accelerator Pedal Switch<br> 44 Turbocharging Pressure Control Signal<br> 45 Pressure Sensor<br> 46 Neutral or Parking Switch or Circuit<br> 47 Fuel Injector<br> 48 Lean Burn System<br> 49 CO Resistor<br> 51 Neutral Position Switch<br> 52 Parking Brake Switch (Exc. Justy)<br> 53 Antenna<br> 53 Anti-Quick Operation Mode<br> 53 Communication Error (Time Over)<br> 53 EGI Control Module EEPROM<br> 53 IMM Circuit Failure (Except Antenna Circuit)<br> 53 IMM Control Module EEPROM<br> 53 Key Communication Failure<br> 53 Reference Code Incompatibility<br> 53 Use of Unregistered Key<br> 54 Air Intake System<br> 55 EGR Valve Lift Sensor<br> 56 EGR System<br> 57 Canister Control System<br> 58 Air Control System<br> 61 Air Suction Control Solenoid Valve<br> 62 Exhaust Manifold Valve Negative Pressure Control Solenoid<br> 64 Relief Valve Control Solenoid Valve 1<br> 64 Relief Valve Control Solenoid Valve 2<br> 65 Differential Pressure Sensor<br> 66 Twin Turbocharger System(H)<br> 66 Twin Turbocharger System(S)<br> 66 Twin Turbocharger System(T)<br> 66 Two Stage Twin Turbocharger System<br> 67 Exhaust Manifold Valve Positive Pressure Control Solenoid<br> 68 Turbocharging Pressure Control Output Signal #2<br> 71 Shift Solenoid Valve<br> 72 Shift Solenoid #2 Circuit<br> 73 Low Clutch Timing Solenoid Circuit<br> 74 Brake Clutch Timing Solenoid Circuit Malfunction<br> 75 Line Pressure Duty Solenoid Circuit<br> 76 Brake Clutch Pressure Duty Solenoid Circuit Malfunction<br> 77 Lock-Up Duty Solenoid Circuit<br> 78 Tiptronic Solenoid System<br> 79 Transfer Clutch Duty Solenoid Circuit<br> 81 Torque Up Control Valve<br> 85 Charger System Circuit Malfunction<br> 86 CAN (Communication System)<br> 87 Variable Induction Solenoid Valve Circuit Malfunction<br> 88 Fuel Pump Circuit Malfunction<br> 89 VVT Systems (L)<br> 89 VVT Systems ®<br> 91 TCS Relief Valve<br> 92 Electrical Generation Control Signal Circuit Malfunction<br> 93 Vehicle Speed Sensor #1 Circuit<br> 94 Lateral G Sensor Signal Circuit Malfunction

Snad ti to pomuže

26.02.2012 16:20
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101