Diskusné fórum

Kontrolka motora

Autor Správy

Re: Kontrolka motora

auto forester 2004 benzín plyn 92KW svieti kontrolka ENGINE, nejde tachometer, auto na voľnobeh toči 1000 otáčok, motor na voľnobeh ide nekľudne-vibracie. Diagnostikou zistene chyby: chyba: P0502 snímač otáčok na prevodovke asi preto nefunkčný tachometer. chyba: P0519 škrtiaca klapka a systém sania vzduchu. Na škrtiacej klapke možná závada: potenciometer,váha vzduchu,snímač teploty nasávaného vzduchu. Keď to opravím napíšem viac. Ak niekto má skúsenosť napíšte. Vďaka.

14.11.2012 14:33

Re: Kontrolka motora

pocitadlo kilometrov funguje? Ak aj to nie, vymena toho cidla-snimaca otacok na prevodovke, by to mala vyriesit. Mal som podobny problem, sice nie na forestrovi, ale na starsej impreze...

14.11.2012 21:24

Re: Kontrolka motora

Reakcia na príspevok od používateľa peopeo:

14.11.2012 21:24

pocitadlo kilometrov funguje? Ak aj to nie, vymena toho cidla-snimaca otacok na prevodovke, by to mala vyriesit. Mal som podobny problem, sice nie na forestrovi, ale na starsej impreze...

Snímač otáčok vymenený, bolo nutné vymeniť aj ozubené kolečko v prevodovke boli poškodené zuby. Otáčky motora súviseli s touto poruchou, riadiaca jednotka asi nedostavala info zo snímača otáčok a prepla sa do núdzového režimu. Pri výmene snímača dajte pozor pri zlomení musí isť prevodovka dole.

04.12.2012 08:25

Re: Kontrolka motora

Ahojte, Dnes sa mi pri startovani rozsvietǐa kontrolka diagnostiky motora, ESP, teplota motora ukazovala maximum a blikalo "cruise". Volal som doSubaru Asistence, kde mi slecna pekne po slovensky spojila nejakeho technika, ktory mi povedal, ze sa jedna o nedostatocne dobijanie alternatora. Pri prvom pokuse nastartovat mi nesiel ani posilovac riadenia. Pptom som zhasol a nastartoval asi tri krat a na dalsi raz uz zhasli vsetky klntrolky. V pondelok to rozhodne zacnem riesit so servisom, zaujimalo by ma ale dovtedy, ci ste sa s takymto uz niekto stretli? Dakujem...

07.12.2013 15:44

Re: Kontrolka motora

Nic len si dobi bateriu. Veci obcas maju svoje dni, vtedy treba vystupit a nastupit. Sledovat ci sa to objavi znova, ak nie neriesit.

08.12.2013 10:21

Re: Kontrolka motora

Diky za radu, kym to je ale este v zaruke, skocim tam, nech sa staraju, mozu predsa zmerat dobijaci prud a ak je altik naprd, nech ho vymenia. Auto ma dva roky aj tyzden, nabehane 36tis.km, celorocne je vo vyhrievanej garazi, baterku som preventivne tiez nabijal. Toto sa mi ale stalo po 120km dlhej ceste, ked som sa zastavil asi na dve hodiny na navsteve u kamarata a potom ten problem... Ale samozrejme diky za radu!

08.12.2013 15:55

Re: Kontrolka motora

Zdravim

Mam klasicky Subaru problem s vyhadzovanim chyby motora (kontrolka motora, VDC off a Cruise blika). Mam Subaru Outback 2.5i + LPG original BRC od vyroby, rocnik 12/2008. Dovezene z IT, cca 300 000km. Po kupe som menil sviecky, rozvody, volu ventilov a podobne veci co by to mohli sposobovat. Mam ho uz pomaly dva roky a ta chyba vyskakuje pravidelne, po odstraneni cca do 500km je tam znova. Zo zaciatku sa stavalo ze obcas aj sama zhasla, ale v poslednej dobe vobec. Bol som aj v dvoch servisoch LPG kde nastavovali palivovu zmes, ale bez vysledku. Este som neriesli katalyzator a lambda sondy. Vie mi niekto poradit, ci sa toho da u LPG uplne zbavit a pripadne ako? Som zo Skalice, ale ak sa to vyriesi tak nemam problem zajst s autom kamkolvek do SR/ CR na servis. Hlavne takto v zime sa s tym neda na snehu a lade jazdit. Neviem ci to je len tym ze je VDC vypnute, alebo su aj nejake ine systemy v obmedzenom rezime ale do zakruty je nedotacave a ide rovno a pri vyjazde zasa pretacave a ustreluje zadok aj pri minimalnom plyne. Na suchej ceste mi to v podstate nijak neprekaza..

27.01.2015 09:57

Re: Kontrolka motora

No v prvom rade si treba zistiť akú poruchu to vyhadzuje, ale pri tom nájazde je pravdepodobné že to bude lambda

27.01.2015 11:23

Re: Kontrolka motora

Ukazovalo to, ked so to zo zaciatku zistoval na diagnostike, chybu katalizatora a chybu palivovej zmesi (striedavo jedno a druhe)... Skusim vymenit tu lambdu, to nie je take drahe riesenie.

27.01.2015 14:54

Re: Kontrolka motora

Cau Michal,

relativne bezny problem pri LPG. Mne sa to obcas stane pri prepinany z Benzinu na LPG ze sa motor zakucka a vyhodi check engine. Ako pri vsetkych japoncoch sa po 5 nastartovaniach bez detekovania chyby kontrolka vypne.<br> Zisti si kedy presne ti to robi. Mne bolo povedane ze splynovac ma zivotnost cca 140tis km. Takze som ho nedavno menil, a frekvencia chyby sa znizila. Ak ti to robi len pri prepinani ako mne, mohlo by byt riesenie zvysenim teploty prepinania na LPG. Standard je 35stupnov. Pri prepina nestiha LPG dodat dostatocne vela plynu a RJ to zachyti neskor - motor sa zakucka. Pri vyssej teplote pracuje splynovac lepsie - takze by to mohlo problem odstranit. Zatial som sa vsak do servisu nedostal, takze to nemam oskusane. (povodne som mal teplotu prepinania nastavenu na 40 stupnov... )

28.01.2015 17:18
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101