Diskusné fórum

OUTBACK pískanie ako voľný remeň

Autor Správy

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

Zdravím. Hladal som to tu a nenašiel. Na subaru Outback 2,5l man. prev, niečo píska pri rozjazde niečo medzi motorom a prevodovkou. Píska to aj pri zaradenom N a pridaní plynu, no len krátko. Pískanie je úplne identické ako keď prešmykuje klin. remeň. No nie je to ani remeň, ani rozvody, ani žiadna kladky... Zapíska to krátko len pri rozjazde z miesta a ešte kratšie pri pridaní plynu na mieste. Je jedno, či je vymačknutá spojka, alebo nie. Auto má samozrejme redukciu, len neviem ako je technicky riešená. Typujem, že klasická prídavka s ozubenými kolesami to nebude, ale... Auto má 5r. nebolo havarované (stále 1. majiteľ) a najazdené cca 80 000km. Zvuk ide naozaj z miesta niekde medzi motorom a prevodovkou. Stretol sa s tým niekto?

11.01.2012 18:12

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

Skontroluj si servopumpu..pravdepodobne to bude remenica na nej(co spravidal znaci ze ti dáva zbohom) a skus ci nepomoze dopnuť remene... ties to mozebyt niektrý znich

11.01.2012 18:41

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

remene sme zhodili aby sme ich vylúčili a robí to aj bez remeňov. Aký je tam zotrvačník? Dvojhmotnostný, alebo jednoduchý?

11.01.2012 19:36

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

vypln si profil smile ..a mas tam 2jhmotu..ale tu som piskat este nepočul smile ale je pravda ze to je achilova pata

11.01.2012 19:40

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

smile Ja Suba nemám no švagor má 2 (funglovku Imprezu a staršieho Foresta kvôli chalupe a svokor tiež lesníka kvôli chalupe) Ja som na UK Cars. Auto je môjho brata, len ten na rozdiel odomňa rozozná akurát tak rezervu od volantu. Zotrvák sa zvykne tak skoro porúčať? Som vždy tvrdil, že majiteľ Subaru nepozná cestu do servisu, lebo ju zabudne.

11.01.2012 20:08

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

2jhmota je 2jhomota tie sa kazia vsade..mavali ju len legacy/otback 2,0a2,5 (forestre nie) ja som mal na legacy 150s a nemal som ziadne problem... tasko hádat takto na dialku ..no ako vravim najcastesie je to to servo ..2jhmota sa skor prejaví na nerovnomernom chode na volnobehu

11.01.2012 20:16

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

strašiak to je, no zatial som s tým nemal problém na žiadnom aute. A to mám väčšinou autá s kopcom km.

11.01.2012 20:50

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

no je dost tazko radit ohladne niecoho,co sme nepoculi.dost nevdacna uloha smile<br> na 99% by som tvrdil,ze to je remen resp. servopumpa. to je najcastesi dovod. ja osobne som este nepocul,aby na benzine piskal zotrvacnik.teda mam na mysli subaru benzin. u kachiel by som tomu velmi rad veril.ale benzin...no,mozno ze si prvy. este by si mohol presnejsie popisat ,kedy to piska.je to pred/po vymacknuti spojky?alebo len pri akomkolvek zvyseni otaciek ?

11.01.2012 22:40

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

NO nieco som uz o zvukoch dvojhmoty cital vraj to aj piska ale ci by to mohol byt az taky piskot ako remen to netusim. - Zvuky

12.01.2012 05:58

Re: OUTBACK pískanie ako voľný remeň

píska to len pri pridaní plynu a je jedno, či je spojka vymačknutá, alebo nie. Na neutráli to len krátko pískne, pri rozjazde na 1ke to zapíska dlhšie, ale stále sa bavíme o čase do 2-3s. Potom už nie. Dá sa povedať, že už som si istým tým zotrvákom, no nemyslím, že je to už na výmenu. Veľa sa o tom píše na CZ sub.klube. http://www.subaruclub.cz/forum-tema/dvouhmotnostni-setrvacnik-14685?kols=6 Zaujímavé sú hlavne posledné 2 strany.

12.01.2012 19:55
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101