Diskusné fórum

nafta a zima?

Autor Správy
H2B
avatar

Re: nafta a zyma?

Pozdravujem všetkych subaristov!!! Od stredy som majitelom subaru Forester 2,0D.Chcem sa spitať či niesu problemy s naftou v takýchto teplotách ake su teraz u nás či netreba pridavať nejaké aditiva do nafty. Mal som doteraz len benzin.Vopred diky za rady!!!smile

05.02.2012 21:36

Re: nafta a zyma?

Zdravim,ja pouzivam stanadyne.adityv do nafty neuskodi ked su mrazy,alebo tankuj premiovu naftu.Nemal by si mat problem ani s obycajnou ked je nove.Iba bude trocha hlucnejsi motor kym sa zohreje.Zohrievaj ho pomaly.smile

05.02.2012 21:47

Re: nafta a zyma?

H2B: i když tankuji dehet s aditivem (Diesel+ u Tesko HK), tak v pátek při cestě Pardubice - Brno mi začala nejdřív svítit kontrolka DPF ( i když za měsíc najedu 4000 km a při cestě do Brna jsme jel 80-90 km/h). Hned jsem volal kolegovi a ten to konzultoval v servisu v Brně a tam mi řekli, že to jsou zatuhnuté biosračky na čidle v DPF filtru a že jsem už ten den desátý. Za 15 minut začala kontrolka DPF filtru blikat, ale já jsem jel po radách v servisu normálně dál (v manuálu je napsáno, že pokud bliká kontrolka (je plný DPF), tak je potřeba ihned zastavit a odtáhnout auto do servisu). Odpoledne po nastartování DPF kontrolka nesvítila ani neblikala, jen svítilo pečené kuře (chyba v diagnostice motoru, P1469 a P1472). Pečené kuře jsem si nechal vyresetovat přes kabel od RunningRunnera. Minulou zimu se mi to s dehtem nikdy nestalo, letos je povolený dvojnásobek biosraček a díky tomu moderní motory "hlásí chyby". Proto při velkých mrazech je vhodné přidat VIF (nebo jiné aditivum) proti zamrznutí. Co se týče přidávání dalších aditiv, tak já to řeším jen nákupem aditivovaného dehtu Diesel+ od Teska. Kluci od nás ( http://subarufanclub.cz/forum ) používají aditiva od různých výrobců a jsou spokojeni (projdi si diskuse u nás).

05.02.2012 22:01

Re: nafta a zima?

H2B: sorry, ale musel som opravit nazov temy, ten ypsilon mi bil do ocismilesmile

05.02.2012 22:39

Re: nafta a zima?

H2B: teraz k tvojej otazke - ako ti uz quickly napisal, je rozumne pridavat nejake aditivum pri takychto mrazoch, urcite to neuskodi motoru. Ja osobne (tiez mam Forester 2.0D), davam teraz VIF zimny diesel aditiv a dost to pocujem na motore, ze je tichsi, nie su ziadne kovove zvuky po starte - cize jednoznacne mu to pomaha. Davkovanie davam podla toho, ake silne su mrazy - momentalne prekracujem trochu odporucane davkovanie.

Druhou moznostou je tankovat napr. OMV MaxxMotion, ktory by mal byt do -35, taktiez premiovy diesel od Shell-u je do podobnej teploty, cize realne by mal vydrzat v pohode -25.

05.02.2012 22:49
H2B
avatar

Re: nafta a zima?

Prepačte mi môj pravopis ,ale som vychodniar,žijuci na maďaroch a z sloviny som mal dostatočny. Hrozna kombinacia ,ale život je sranda.Ale mam super auto.smile

05.02.2012 22:54
H2B
avatar

Re: nafta a zima?

george36:da sa to adit.kupit na bendzinke?

05.02.2012 23:04

Re: nafta a zima?

na benzinke sa daju kupit nejake aditiva, ale konkretne tento VIF sa da kupit napr. tu.

Skus si ho dat vyhladat cez google, mozno najdes daky e-shop, ktory je blizsie k tebe, tento jeden je v BA.

05.02.2012 23:38

Re: nafta a zima?

H2B: U nás v Leviciach bežne dostať VIF. Na Slovnafťáckej pumpe ho majú "na kartóny". Keď som sa informoval v servise, či konkrétne tento produkt je vhodný do Subaru, odpoveď bola asi taká, že "...na vlastnú zodpovednosť". Údajne motoru to naozaj len pomôže, ale nevedeli mi povedať, čo to bude robiť s DPF. Asi aj preto ho používam zatiaľ len v Lagune. Musím ale povedať, že sa mi v skutočnosti zdá, že motor (ten v Lagune) je tichší, má akoby mäkší, jemnejší zvuk (mimochodom za tých 7 rokov, čo jazdím na naftu, nikdy som nemal žiadny problém so zamŕzaním nafty, možno preto, že tankujem EVO Diesel). V servise mi do Subaru odporúčali aditívum "PRO TEC". Osobne túto značku nepoznám, nemám s ňou žiadne skúsenosti, ale podľa servisáka je to tá značka, nad používaním ktorej by som mohol začať uvažovať. A nevyrábajú len aditívum do nafty, ale kopu zaujímavých vecí. Inak gratulujem ku kúpe super auta a želám Ti veľa šťastných kilometrov. smile

Prípadne ak niekto pozná túto značku, má s ňou nejaké skúsenosti, mohol by dať do placu zopár informácií aj pre nás ostatných. Našiel som túto stránku: "http://www.nanoaditiva.sk/" Vďaka... smile

06.02.2012 01:02
MKo
avatar

Re: nafta a zima?

Ja som zatial vsadil na OMV Maxx motion diesel bez pridavania dodatocnych aditiv. Najchladnejsi ranny start bol pri -15°C - bez viditelneho problemu. Po starte auto radsej necham bezat na volnobeh a zohriat na +10 az +20°C (teplota chladiacej zmesy citana cez OBD2). Mam pritom vypnute kurenie, zapnuty je len ohrev sedacky a popripade zadne okno, stierace a zrkadla. Po starte jazdim hlavne po okreskach cez dediny a motoru trva dost dlho kym dosiahne 80°C - niekedy az 30-40km smile. Mozno to je tym, ze sa ho snazim drzat medzi 1800-2500rpm bez prudkych akceleracii, pokial nema tych 75-80°C.

06.02.2012 08:58
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101