Diskusné fórum

kontrolka motora+VDC

Autor Správy

Re: kontrolka motora+VDC

ahojte, mám Forestra 2.0D, r.v.2010, zatiaľ bez akýchkoľvek závad. Dnes po naštartovaní zostala svietiť kontrolka poruchy motora spolu s ikonkou VDC - neblikajú, svietia trvalo. Stalo sa to uprostred dňa, motor bol zohriaty. Tiež sa mi zdalo, že motor má mierne slabší ťah, ale to môže byť len subjektívny pocit. Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem

15.02.2012 22:44

Re: kontrolka motora+VDC

adina: mně se to stejné stalo na dehtovém forestíkovi za poslední 3 týdny asi 4x (nejde ani tempomat). Byla to chyba diagnostiky, kdy mi zamrzlo čidlo na DPF ( MY09 má DPF daleko od motoru, tak je náchylnější na zamrznutí) a buď svítila kontrolka motora (na SFC tomu říkáme pečené kuře) nebo i DPF (2x to zhaslo samo, potřetí mi to čistil kolega a počtvrté, když jsem jel do servisu, tak to svítilo, po vypnutí motoru u servisu a znovunastartování to už nesvítilo). Nejlepší je buď dojet do servisu, kde mají čtečku OBD2 nebo si najdi někoho ve svém okolí, kdo má čtečku OBD2 a notebook (nebo Android) a zjisti si kód chyby - SW dovede i vyresetovat chybu. Z tohoto důvodu si teď sháním OBD2 čtečku, abych věděl co se to děje (u nás na SFC to řešíme tady - http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=1845 ).

16.02.2012 01:16

Re: kontrolka motora+VDC

adina - kedze mas auto este v zaruke, najjednoduchsie bude pre teba asi skocit do servisu, nech sa pozru na pamet zavad a zistia, ktore cidlo hlasilo chybu a rovno ju mozu aj odstranit. Malo by to byt riesene v ramci zaruky, takze ziadne platenie.

Inak, ja mam kabel na OBD aj modul na bluetooth, cize by som to mohol skusit pozriet aj ja, len neviem ci to bude fungovat aj u novsich dieslov ako MY09, kedze novsie splnaju Euro5 a urobili tam mensie zmeny. Ale aspon by som mal moznost to otestovat smile Ak sa ti nechce do servisu a si z BA kraja, mozem to skusit pozriet, ale skor ako buduci tyzden asi nebudem mat cas smile

16.02.2012 09:10

Re: kontrolka motora+VDC

ďakujem, quickly a george36 za odpoveď a dobré tipy. Čítačku zatiaľ nemám ale určite sa uberiem týmto smerom. Asi to súvisí so minulotýždňovými mrazmi ako píše quickly. Medzitým som sa zastavila v značkovom servise 3 hodiny sa na to pozerali, keď ho vrátili po naštartovaní zhasli ale už na konci parkoviska svietili opäť. Dohodli sme si riadny servis na budúci týždeň a dovtedy vraj môžem jazdiť. Tak jazdím

16.02.2012 14:19

Re: kontrolka motora+VDC

... omylom som odklikla. Ešte som chcela dodať, že to ohodnotili na rg ventil, ktorý sa vymení vrámci záruky a malo by to byť ok. Ale aj tak som trochu sklamaná, pretože foresta som si kupovala po dlhej úvahe a prečítaní všetkých možných testov a recenzií, z ktorých subaru vychádza ako jedna z naspoľahlivejších značiek George, ďakujem za ponuku na otestovanie, som z BA, takže v budúcnosti možno rada využijem a niečo nové uvidím, ale zakiaľ je v záruke pôjdem cestou servisu. Ešte raz vďaka a pekný deň smile

16.02.2012 14:36

Re: kontrolka motora+VDC

adina: EGR ventil na forestíkovi v dehtu řešila u nás na SFC AndreM v prosinci 2010 ( http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?p=34899#p34899 , přečti si následující příspěvky, měla najeto za rok a půl 39 930 km). Nejezdíš často kratší vzdálenosti ? AndreaM jezdí hlavně po Praze. Jinak u ostatních forestíků v dehtu u nás na SFC se problém s EGR neobjevil . Je to obecně problém dehťáků, ne Subaru jako takového, takže nemusíš být "smutná", že se forestík kazí. Já mám už najeto ve forestíkovi od 12.12.2008 celkem 143728 km a moje další služební auto bude opět forestík v dehtu smile

16.02.2012 23:49

Re: kontrolka motora+VDC

quickly: výborný tip - andreaM mala rovnaký problém, prečítala som si príspevky. Tiež jazdím krátke trasy po BA s mnohými zastávkami. Porucha sa objavila po 32 000 km. Aj mne preprogramovali v servise motor, ale kontrolky naďalej väčšinou svietia, občas nie. Dúfam, že výmenou ventilu sa vec vyrieši, v utorok uvidíme. Inak, termin "ekoterorizmus" odteraz zaraďujem do svojho slovníka. Je to presne to, čo nám v posledných rokoch kazí radosť s jazdy. Stačí, keď si spomeniem, že kedykoľvek sa môže rozsvietiť kontrolka filtra t.č. a mám pokazený deň smile

17.02.2012 14:50
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100