Diskusné fórum

Kontrolka klimatizacie

Autor Správy

Re: Kontrolka klimatizacie

Nazdar; ako dlhouzivatela manualnej klimy v roznych vozidlach,

ma celkom rozculuje pri tejto automatike, ak si hoci v hlbokej zime nastavim na stredne gombiky vsetko na auto, teplotu trebars 22C a casom, po dosiahnuti teploty sa rozsvieti kontrolka klimatizacie.

Aspon ja to tak beriem, ale otravuje ma to lebo mam potom pocit ze zbytocne bezi kompresor klimacky aj ked ho nechcem/nepotrebujem a vonku je kosa. Dufam ze sa mylim :) Vacsinou to robim tak ze ju potom explicitne vypnem a je vsetko OK, po restarte auta resp pomeneni parametrov sa svetielko s chutou pri spravnej teplote pusta zas.

Neda sa toto spravanie nejak zmenit? Resp sa cudne spravam ja? smile Jodnoducho asi nerozumiem uplne tej filozofii, zdalo by sa mi logickejsie, keby to svietilo len vtedy, ked klima skutocne frci

27.02.2012 16:36
555
avatar

Re: Kontrolka klimatizacie

AC moze kludne bezat aj ked je nizsia teplota a prikuruje si motorom. Vtedy je vyuzivana na stiahnutie vzducnej vlhkosti a zabraneniu zarosovania okien.

27.02.2012 16:40

Re: Kontrolka klimatizacie

Ja som sa tiez rozculoval, ale je faktom, ze interier tak nevlhne, ked bezi AC aj v zime. Ked uz je ta klima automaticka, tak aj nech maka automatickysmile

27.02.2012 16:46
MKo
avatar

Re: Kontrolka klimatizacie

Ja pozorujem nieco podobne, par krat sa mi zdalo, ze sa mi "sama" zapla klima. Zatial som spozoroval, ze sa tak stava (hoci nie vzdy) napriklad ak zapnem vnutornu cirkulaciu. Popripade ak sa hram a prepinam smeru fukania ci intenzitu vetrakov. Urcite sa to deje pri prechode AUTO->OFF->AUTO.

Ale ako pise Boris, je to automaticka klima, tak nech bezi automaticky. smile

27.02.2012 17:47

Re: Kontrolka klimatizacie

Mne sa ta kontrolka sprava rovnako, preto som si jedneho pekneho letneho dna precital manual, kde je popisane chovanie A/C smile

Kontrolka svieti, ked je klima aktivovana, ale nemusi to nutne znamenat, ze bezi aj cerpadlo, to sa spusta podla potreby. Aj v lete, ked uz vychladi interier a kontrolka svieti, pekne pocut, ako sa cerpadlo zapina a vypina, ale kontrolka nezhasina.

Do plne automatatickeho rezimu sa A/C prepne, ked sa niektory z otocnych volicov (vlavo ci v strede) presunie z pozicie AUTO na akukolvek inu a naspat na AUTO. Z tohto plne automatickeho rezimu sa da prepnut do polo-automatickeho (kedy iba udrzuje teplotu, ale nezapina cerpadlo A/C) zapnutim a vypnutim A/C (rozsvietenim a zhasnutim kontrolky) alebo ak kontrolka uz svieti, tak iba jej vypnutim/zhasnutim.

Ja v lete nechavam klimu vacsinou pracovat v plne automatickom rezime, ked ju uz raz mam, na spotrebe sa to takmer vobec nepodpise, kedze diesel ma dost sily. V zime ju vacsinou prepnem do polo-automatickeho rezimu, kedze pri odhmlievani okien sa zapne plne-automaticky rezim.

27.02.2012 19:32
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101