Diskusné fórum

Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

Autor Správy

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

samozrejme doba je ina..apropo ktým poistovniam prisit by to mohli len vtedy ak by preukazali ze vykonaná zmena ma za nasledok poistnu udalost...

04.03.2012 11:58

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

No problém je ten že podla legislatívy je zámena motora za úplne iný NEMOŽNÁ a NELEGÁLNA a tým je auto podla STK nespôsobilé, kôli čomu nemá na ceste vôbec čo hladať... Ja vôbec netúžim sa zamotať do takého kruhu a naťahovať sa po súdoch s fyzickými osobami a poistovnou. Je úplne jedno ako by to dopadlo s uznávaním viny či vyplatením poistného, majitela takého auta potresta DI vysokou pokutou a odobratím VP.

Kto by nebol v obraze tak napríklad len za ťahanie vozidla bez dokladov (trebárs na ekologickú likvidáciu) na lane rovnako hrozí pokuta a odobratie VP, dnes sa s tým už neserú, vozidlo ktoré je nespôsobilé nemôže jazdiť po verejných komunikáciach po svojich... To isté platí aj o dovezenom vozidle, ktoré nemá ešte pridelené EČ , hoci aj má za sebou STK+EK a platnosť prevozných značiek uplynula, takéto vozidlo sa smie "premiestnovať" len na odťahovke.

04.03.2012 12:20
555
avatar

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

Tak nejak, sice cast legislativy je v rozpore so zvyskom EU a pravdepodobne by si vyhral velmi zdlhavy a financne narocny sud, no muselo by to byt velmi nepriestrelne spravene. Dnes nesmies prihlasit vozidlo, ktore bolo povodne pravostranne, nesmies zamenit motor a prevodovku za taky, ktory sa tam podla oznacenia vyrobcu nemontoval atd... cize ak mas podla VIN 1,5 , potom mas smolu, i ked su kasna a podvozkove diely zhodne s 2,0T. Tak isto je velka prdel a este len bude s TK. Mame tu vela importov z USA. Technici TK doteraz davali pozehnanie, no akosi sa to pritvrdzuje a im sa nechce koli par euram ist sediet, tak je velmi pravdepodobne, ze do 2rokov zacne byt velmi vela inzeratov na importy za smiesne ceny. Policajti poslusne chodia na skolenia a ucia sa, uz neplati, ze poznaju iba Skoda a Ziguli, ved skuste nejakeho vytocit smile. Na ministerstve sedi dost mudrych hlav, ktore si vedia spocitat navratnost investicie zakupenia roznych technickych pomocok a nebojte sa, ked sa teraz uvolnilo zmenou legislativy miesto na verejne obstaravanie na stacionarne radary, tak po nom sa dokonci v spolupraci s mobilnym operatorom online prepojnie s kazdym vozidlom v terene a ked vas zastavia, budu mat k dizpozicii cely vas rodokmen a historiu auta...

Je to uletene, je to padnute na hlavu, ale tak to u nas je. V SR neexistuje fungujuca organizacia, ktora zastresuje zaujmy upravcov aut a pomaha stanovit nejake rozumne pravidla a upravit legislativu, preto sa legislativa formuje do pozicie, kde je taxativne vymedzene seriove vozidlo a vsetko mimo smeruje k maximalizacii prijmov do statneho rozpoctu.

04.03.2012 12:37

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

Ja sám mám US import ale toho by som sa nebál, ak raz vozidlo legálnou cestou získa europsky TP, tak by nemalo nič hroziť že by mi ho chcel povedzme za 2-3 roky niekto vyradiť z evidencie... Si pam§tám ked sme mali doma Civic rv 97, ktorý bol síce kúpeny na SK , ale vynimiek mal tolko v TP, že sa mi z toho hlava točila

04.03.2012 12:52
555
avatar

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

Nevyradia, iba nedostanes TK. Skus ist do Dekkry na Dolnozemskej v BA.

04.03.2012 12:58

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

hmm asi by som sa mal zamyslieť nad transplantáciou sti motora a prevodovky smile ale už je asi neskoro ked mam v aute miesto motora dieru

04.03.2012 13:32
555
avatar

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

Mozu ta pototo za prevodovku, motor mas stale 2,5turbo

04.03.2012 13:33

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

S tou prevodovkou je myslím problém pokial sa mení AT za MT, často kôli cene repasu AT. Inak by som v tom problém nevidel.

Čo sa týka importov a STK tak problém nevidím, svetlá mám EU, emisie plním, že mám budíky v MPH + KMH, či kúrenie vo Fahrenheitoch problém nevidím, pri prihlasovaní sa vozidlu udelia výnimky a všetko je vybavené... Jediný problém môže nastať, ak by vozidlo nemalo v TP EURO normu, ale to by podla mna zastavili už pri prihlasovaní, muselo by podstúpiť homologizačný proces.

Ja si spomínam ako sme kedysi kúpili Hondu Civic rv97 a pri prepise sa nám nechcelo prepisovať udelené výnimky z TP , ale policajt nás vrátil že opísať sa musí celý TP. Tých výnimiek tam bolo snád 10, takmer všetko sa to týkalo svetiel, auto bolo pri tom kupované tu na SK ako nové. Tých importov jazdí len po SK habadej, v celej EU ani nevravím a to tu jazdia autá ktoré majú ešte pôvodné svetlá, čiže miesto smerovky im bliká brzdové svetlo

04.03.2012 19:51

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

Takže ako hovoríte, prehodiť by sa mi oplatili všetky veci čo sa dajú okrem prevodovky a motoru? (myslím po legálnej stránke, aby mi zelení nemohli nič smile ) a ostatne nechať iba na náhradné diely prípadne predať? smile škoda, že na Slovensku sa nedajú robiť takéto veci a hocikde inde áno... Tu Vám zoberú technický pomaly aj za subwoofer. smile

06.03.2012 17:13

Re: Subaru Impreza 1.5R a prerobenie na 2.0R prípadne 2.5 WRX

Matwey, vieš prečo je to nelegálne ? Sú ludia ktorý robia seriozny "swap" a sú taký z ktorých ti behá mráz po chrbte. To máš ako z tuningom (tuzingom) každý si to vykladá po svojom a potom môžeš na ceste stretať aj autá aj haraburdy, oni sa snažia zabrániť iba vzniku tých harabúrd...

Napríklad http://www.tuning-forum.org/viewtopic.php?f=116&t=103948&hilit=skoda+100

06.03.2012 17:53
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101