Diskusné fórum

Problem s LPG

Autor Správy

Re: Problem s LPG

To je individuálne, trebárs tlakové nádoby na technické plyny, majú životnosť 40 rokov, plnia sa na 200bar, revízna skúška je tuším každé dva roky a to testom na 300bar

Ak je na nádrž LPG 10 rokov životnosť a revízia každé dva roky spočíva možno tak v kontrole tesnosti - či kontrole životnosti nádrže, tak tam v podstate žiaden velký tlak nieje, ale určite treba navštíviť plynara, ten možno bude vedieť LPG nádrž zohnať za rozumný peniaz a do 100€ by sa to mohlo zmestiť aj s prácou za výmenu. Scorpi tu písdal o nejakom plynárovi z Hôrky, treba sa popýtať, maš to tot za rohom a cena asi bude tiež prijatelná

15.04.2013 14:41

Re: Problem s LPG

neviem posudit do detailov samozrejme kazda tlakova nadoba je ina hovorim podla info ktore som dostal vramci skolenia obsluhy a plnenia tlakovych nadob sk.A a info od odobrnika v ramci prevencie pred vybuchom ktory sa podiela aj na vyvoji CNG vratane ich nadrzi do novych aut (ked si spomeniem meno doplnim) nadaval na to ze aj 10rokov je vela - LPG ma nizsi tlak nez CNG

15.04.2013 15:35

Re: Problem s LPG

zdravím, nechcel som zakladať novú tému, chcem sa len opýtať, mám nový systém BRC vo forestrovi a keď som teraz natankoval do plna, auto normálne prepne na plyn, ale všetky 4 zelené kontrolky ukazujúce stav lpg v nádrži nesvietia stále ale blikajú. je to problém? sú 4 dni voľna, predomnou kopec km a dielňa otvorené nemá...

18.04.2014 18:54

Re: Problem s LPG

mne to prvy tyzden neukazovalo vobec az ked som isiel na prvu prehliadku co bola neako po 500km tak to nastavili mam STAG

19.04.2014 13:23

Re: Problem s LPG

Reakcia na príspevok od používateľa fantomassk:

15.04.2013 15:35

neviem posudit do detailov samozrejme kazda tlakova nadoba je ina hovorim podla info ktore som dostal vramci skolenia obsluhy a plnenia tlakovych nadob sk.A a info od odobrnika v ramci prevencie pred vybuchom ktory sa podiela aj na vyvoji CNG vratane ich nadrzi do novych aut (ked si spomeniem meno doplnim) nadaval na to ze aj 10rokov je vela - LPG ma nizsi tlak nez CNG

zakerna otazka, preco asi je stupen plnenia LPG max 80% objemu nadrze? Ak si myslite ze to ma nieco z bezpecnostou tak ste na dobrej stope. Napoveda: Tlak a teplota a LPG sa tankuje ako kvapalina. Cize ked tu nadrz natlacite na plno plno (100%) a date to v lete pekne na slniecko asi tam ten tlak celkom nechutne narastie. A nadrz to ma vydrzat. Iste, chvilu to zvladne, ale dlhodobo? Takze mozeme robit vseliake blbiny a jazdit na plyn ale bezpecnost je hadam prvorada. Ten 10 rocny interval je na zaklade niecoho stanoveny odmerany a vyratany. Ked budes tankovat len 50% objemu tak ta nadrz vydrzi hodne dlho. Ako vravi fantomassk: netreba to podcenovat a setrit na nespravnom. U nas nadrze su naozaj z PL, a mali by ju vymenit vsetky servisy. Nezavisle od LPG systemu. Nazhav telefony, nechaj si spravit cenu, namatkovo som nasiel diskovu 45L za 140E

20.04.2014 03:52

Re: Problem s LPG

Reakcia na príspevok od používateľa janik3:

18.04.2014 18:54

zdravím, nechcel som zakladať novú tému, chcem sa len opýtať, mám nový systém BRC vo forestrovi a keď som teraz natankoval do plna, auto normálne prepne na plyn, ale všetky 4 zelené kontrolky ukazujúce stav lpg v nádrži nesvietia stále ale blikajú. je to problém? sú 4 dni voľna, predomnou kopec km a dielňa otvorené nemá...

cau, pokial to len blika a nepipa tak nic. mozne su nasledovne veci:

a) prehnal si to s tankovanim, moc plna nadrz b) plavak v nadrzi sa zasekol a neukazuje spravne

kasli nato, jazdi ono sa to spravi.

20.04.2014 04:03

Re: Problem s LPG

4 blikajuce ledky BRC. Mam BRC starsieho razenia, avsak kontrolky blikaju od plnej po prazdnu nadrz. Nasiel som, ze je to vraj chyba ktoru takto ukazuje riadiaca jednotka LPG. Riesenie, vypnut zapnut. smile. Obcas mi blikat prestane, a vtedy ukazuje priblizny stav LPG (+/- 2 ledky). Ak sa vtedy necakane ohlasi riadiaca jednotka, rozblika sa len tolko lediek, kolko pred tym svietilo. <br> Ani u Hatiara mi toto nijako neriesili, robili revizku, menili vstrek, nastavovali nastavovali nastavovali... blikajuce LED vraj zmiznu po 3 alebo 5 nastartovaniach bez chyby smilesmile P.S. dnes som to tocil na LPG do 6tis otacok a v pohodicke. smilesmile

21.04.2014 20:58

Re: Problem s LPG

Mne blikali tiež všetky 4 LEDky, mam BRC systém. Sighnalizuje to stav preplnenia, niekedy blikajú tesne po tankovaní tiež, ale zhasne to tak po 500m jazdy, nieje čo riešiť. V Tvojom prípade je niekde chyba, presne takto sa správal aj u mňa LPG systém, po troch dňoch som bol v tej firme kde mi to montovali, prišiel im nový snímač hladiny v nádrži, vymenili a ukazuje správne. Možno je to aj Tvoj prípad, RJ si nerozumie s tým snímačom a robí to blbiny. Tak skús za tým technikom ktorý systém montoval ísť a trvať na náprave. Systém ako taký je funkčný, aj bez ukazovania stavu to musí fungovať. Mám skoro 90tkm na LPG BRC a absolútne bez problémov.

22.04.2014 18:23

Re: Problem s LPG

Martinekk, smile Asi pojdem hladat toho taliana ktory v 2006 montoval to BRC do auta. smile Hajzel jeden, najdem ho aj na Sicilii!<br> Myslim, ze pojazdim este tak dva roky a vymenim celu nadrz. smile

29.04.2014 10:03

Re: Problem s LPG

skus http://www.selling.sk/firma.htm tusim robia teleflex ale ci aj taky neviem zavolaj zato nic nedassmile

05.01.2015 10:02
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100