Diskusné fórum

EBC brzdy

Autor Správy

Re: EBC brzdy

Ahojte,

prosím Vás aký máte názor na značku EBC ?

http://www.ebcbrzdy.sk/

brzdové kotúče: Ultimax, alebo Turbo? brzdové platničky: Greenstuff alebo Redstuff .

Má niekto s touto značkou reálne skúsenosti?

Ďakujem.

14.05.2012 15:26

Re: EBC brzdy

ahoj no o brzdach je tu myslim dost popisane, EBC nebude krok vedla, nejake nazory na rozne kombinacie najdes u bratov cechov napriklad TU

14.05.2012 21:46

Re: EBC brzdy

Áno, tie články som čítal skoro všetky, porovnávali tam rôzne značky atd.......ale skoro nič som nenašiel o EBC značke poriadne. Preto by som bol rád ak by sa vyjadril niekto kto ich mal, vyskúšal a ako bol spokojný poprípade k čomu ich prirovnať, porovnať napr: Brembo a pod.

Ďakujem za odkaz pôjdem kuk.

14.05.2012 21:55

Re: EBC brzdy

Odkaz na SFC ohledně brzd je http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=99 (skrytý odkaz kazí &)

15.05.2012 01:29

Re: EBC brzdy

Takže som prečítal všetky články, odkazy a stretol som sa s pozitívnymi reakciami, ale aj negatívnymi.

Volal som priamo do EBC firmy a po dlhom rozhovore tam odporučili:

Brzdové kotúce Ultimax : http://www.ebcbrzdy.sk/sk/article/443/Brzdove-kotuce-ULTIMAX

Brzdové kotúče Greenstuff: http://www.ebcbrzdy.sk/sk/article/54/Brzdove-platnicky-/-dosticky-Greenstuff

Tak ak by mal niekto ešte nejaký názor sem s tým predtým ako by som ich objednalsmile

15.05.2012 12:10

Re: EBC brzdy

Mal som na Ultimax kotuce a EBC red stuff. Brzdenie vyborne, ale boli na moj vkus velmi hlucne.

15.05.2012 12:29
555
avatar

Re: EBC brzdy

Greeen je drahsia nahrada seriovej dosky. Skvela kupa pre lahke jazdenie po niekom inom, ale nove by som nezafinancoval.

Tie kotuce nepoznam, iba tie zlate, tie su celkom fajn. Trosku mimo temu.

Supermegahyperultra antikoro povlaky - poznate niekoho, komu kotuc prehrdzavel skor, ako ho zjazdil na povolene minimum, alebo tomuto ciste optickemu tuningu sa umyselne priklada obrovsky doraz, aby sme sa nebavili o dolezitejsich udajoch?

15.05.2012 12:36

Re: EBC brzdy

Aby som povedal pravdu, zmysel mi usiel asi po 200km. V kazdom pripade som mal kedysi na Corolle kotuce Nitrac a aj Black Diamond a tam ta antikorozna ochrana fungovala o cosi lepsie. Je to ale ciste esteticka zalezitost. Inak z toho co som kedy vyskusal bola kombinacia Nitrac grooved/drilled + EBC red najlepsia. Ale to bola predokolka s 1200kg a nie Outback.

15.05.2012 12:50

Re: EBC brzdy

Hej tie red stuff sú vraj hlučnejšie, vraj zvyknú dosť pískať čo som čítal a rozprával sa s predajcom, ale že nie každému , takže neviem.

K tým green, niekde som čítal tu na fore v príspevku že si ich skúšal, zase čo ich mal kamarát tak si ich nevedel vynachváliť vraj že sú úžasné tak neviem teraz. A čo sa týka ceny tak je to firmné autíčkosmile Ja som chcel red stuff ale bolo mi povedané že je to zbytočné na 160 koníkov a že pískajú. Tak neviem , skúsiť red a možno nebudú pískať

Čo sa týka tých zlatých kotúčov, to je vraj na ostrú športovú jazdu aspoň tak bolo povedané, vysvetlené.

Hovorím nechám si poradiť.

Prehrdzavieť určite neprehrdzavie, ide skôr o estetiku.....smilesmile

15.05.2012 14:07
555
avatar

Re: EBC brzdy

Podla mna z ich produkcie su najostrejsie high carbon disc. Ich nevyhodou je, ze potrebujes dosky s velkym nastupom, cize initial bite, lebo cim su kvalitnejsie, tym horsie s nimi pracuju obycajne dosky za studena. V beznom zivote to cisit ako nechut spomalit prvu sekundu pri jazde v meste za studena, ked ides 130, tak je tam skokovy narst teploty tak vysoky, ze to nespozorujes.

Zlate disky a zelene dosky su kombinacia, ktora sa dobre znasa a disky nepukaju, ani sa moc neminaju. Cervene dosky ich uz vedia dohnat na hranicu moznosti. Takze ideal bude niekde medzi zelenymi a cervenymi doskami. Ber ma s rezervou, moc nemusim firmu, ktora predava dosky pre auta do 150, do 200PS a mas velky problem najst nejake technicke informacie o zmesy. Ak uz, tak by som podla max. vahy a max rychlosti vozidla specifikoval dosky.

15.05.2012 14:56
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101