Diskusné fórum

Forester - Zadné tlmiče

Autor Správy

Re: Zadné tlmiče

Zdravím vás, má tu niekto skúsenosti s výmenou zadných tlmičov? Viete mi poradiť kde zoženiem čo najlacnejšie a prečo mi nikde neodporúčajú dávať bez samonivelizácie? Orig stoja okolo 500€/kus,čo je fakt dosť... Súrne ich potrebujem vymeniť, tie moje sú už K.O. Díky za info.

08.07.2012 21:32

Re: Zadné tlmiče

kludne daj bez samoznivelakov pokial to nejako nenakladas ale ...neviem ci bysom risil nejaky uplny shit ..aspon nieco priemerne..

08.07.2012 21:44

Re: Zadné tlmiče

Doporucujem KYB tlmice. Menil som ich v jeseni na Impreze a max spokojnost. Skus pozret v katalogu http://kybtlmice.sk/kyb-katalog ci je nejaky na tvoj model. Tomas

10.07.2012 14:31

Re: Zadné tlmiče

Neviem ci sa oplati davat bez nivoregulacie, pocul som, ze to nefunguje velmi dobre. Ja som tiez na tom chcel usetrit, ale kedze zijem v zahranici, nakoniec som sa rozhodol dat original a mat pokoj. Zaujimave je, ze vo SWE stoja cca 650 eur/ oba kusy u nas tolko clovek zaplati za jeden. Ale inac je vsetko u nas lacnejsie.

16.07.2012 21:32

Re: Zadné tlmiče

nevidm dovod preco by nemali bez samonivelacie fungovať dobre ... ta ma prinos len ak auto viac nakladáš a zatazuješ ...

16.07.2012 22:32

Re: Zadné tlmiče

Baluu...preco ti neodporucaju niektori dat bez nivelacie?No su dve moznosti:bud sa jedna o Subaru servis,cize chcu zarobit,alebo nevedia co hovoria.Ked to urobis dobre,rozumej das normalne nove nenivelaky,ziadne prerabky a das tam nove tvrde pruziny,tak ja tvrdim,ze je to lepsie ako nivelaky.A hlavne mas pokoj svaty na dllllho.Takze nesuhlasim so Sverigacom,ked das nivelaky,nemas pokoj.Videl som K.O. po 10k km!Mam to na dvoch Forestroch a nema to chyby!!!To s tym nakladanim je cista teoria,neviem kolko by som musel nalozit do auta,aby mi tie moje tvrdasy Invel+ klakli na doraz.Su fakt tvrde.smile

16.07.2012 23:07

Re: Zadné tlmiče

Vymenit samonivelacne tlmice za obycajne bez vymeny tvrdych pruzin je fakt blbost..je to asi najlacnejsia varianta, no ja by som netvrdil, ze najlepsia. Potom je tu este kompletka podvozok ako maju napr. zanek, marek, drabka..je to stale lacnejsie ako origo dva samonivelacne tlmice, ktore maju stale tu svoju vyhodu, pre ktoru su vyrobene smile

17.07.2012 07:05

Re: Zadné tlmiče

AHOJ ja na mojom forestíku menil zadne tlmiče za KJB zároven aj so silnejšími pružinami objednával som to ešte cez kolegov českého subaru klubu mam to necelých 5 rokov ,ale otestované to je dobre lebo sme stavali domček a naťahal som sa toľko plných vozíkov materiálu a spokojnučkosť

21.07.2012 21:18

Re: Zadné tlmiče

Presne to som počul aj ja, že keď meniť zadné tlmiče bez samonivelizácie tak treba meniť aj pružiny a neviem či by to nevyšlo tak narovnako s tou cenou. Máte ešte niekto skúsenosť s repasom? Počul som že sa dajú aj samoniv. celkom úspešne repasovať. Viete niekto kde? Dokonca že na to dávajú aj 2r záruku.

23.07.2012 10:58

Re: Zadné tlmiče

Nahodou som minule videl inzerat na autobazare. nejaky manik z presova tie tlmice repasuje, chcel za to dve stovky za kus???

23.07.2012 11:59
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100