Diskusné fórum

Forester - Zadné tlmiče

Autor Správy

Re: Zadné tlmiče

suhlasim, ja mam na forestri vzadu takisto obycajne pruziny a pokial nenosis casto tazke veci, tak ta samonivelizacia ti je na smile a teda zbytocne preplacas servis

20.12.2012 09:42

Re: Zadné tlmiče

Tolu, a čo je s tou českou firmou? ja som tam uz objednal, zaplatil, tlmice aj struny su uz dokonca doma. dufam ze som nespravil chybu, obavam sa ze poprve to nebude pasovat a podruhe ze to dam na auto a nezdvihne sa to. vsetko som objednaval s popisom "bez vyrovnavaciho systemu" akurat som neobjednal to horne ulozenie ktore mi uz vyssie odporucali. aj to je tam ine? alebo to byva znicene?

22.12.2012 18:09

Re: Zadné tlmiče

S akou ceskou firmou?Nerozumiem...kde si co objednal?Ja mam Kayaby tlmice a Invel+ pruziny na jednom aute a Sachs tlmice a Spidan pruziny na druhom.Ziadne horne ulozenia som nemenil.smile

22.12.2012 20:16

Re: Zadné tlmiče

smile doslo k nedorozumeniu, ty si myslel firmu ktora opravuje tlmice, ja som myslel vyssie spomenuty e-shop autodily-online.cz smile Mal som z toho obavy kvoli az podozrivo nizkym cenam ale utorok vecer som objednaval a dnes rano kurier prisiel s komplet zasielkou. Objednal som KYB tlmice a tak isto aj KYB pruziny ktore mali popis "bez vyrovnavaciho systemu" tak snad to bude dobre. Odkial kupujes veci ty? Tie pruziny co mas na aute su nejake tvrdsie jak normal? Myslim normal uz bez tej samonivelacie. Myslim ze tie co mi prisli maju viac zavitov ako tie co su na aute, ale aj tak sa mi zdaju nejake makke. Som velmi zvedavy co to auto spravi ked to tam nahodim.

22.12.2012 23:43

Re: Zadné tlmiče

Odmeraj si priemer.Moje Spidany maju 13mm a Invel+ maju 14mm.Myslim,ze13 je malo,uz by som do nich nesiel,su velmi makke.Sice toto auto jazdi prazdne,takze neva,ale vseobecne neodporucam...Invely nemaju chybu,auto sedi vysoko aj po nalozeni,ziadne nivelaky nechcem a nepotrebujemsmile

24.12.2012 11:29

Re: Zadné tlmiče

Tak pruziny a tlmice vymenene, vsetko KYB od www.autodily-online.cz, auto sa pekne zdvihlo. niekedy sa mi zda ze by to mohlo byt este aspon o 2-3 cm vyssie, stale mi to pripada take upadnute trochu a potom to skor pripomina nepodarene kombi ako suv. dakujem za rady, pomohlo mi to vyriesit situaciu a usetrit prakticky stovky eur smile

12.01.2013 18:01

Re: Zadné tlmiče

Zdar kluci,

tiež ma čaka výmena zadných samonivelákov (Forester SG 2006)tak som bol som obehnut par autodielov u mna v okoli a jedny z nich mi dali zaujímavú ponuku, aspoň myslím, len som si neni istý či to bude pasovať. + nechce sa mi dat rozobrat auto v servise tam mi povedia že to nepasuje zas letiet do autodielov a naťahovať sa s nimi nech mi vrátia peniaze. Ukazoval mi to aj v katalogu elitu a ak som dobre pozeral tak by to malo byť toto:

tlmice

Text odkazu sem...

Text odkazu sem...

pruziny

Text odkazu sem...

horne ulozenie

Text odkazu sem...

dorazy

Text odkazu sem...

Vedeli by ste mi s tým poradiť? Bude to pasovať? Cenu mi vraveli 395€.

14.07.2014 08:16

Re: Zadné tlmiče

Niekto tu spomínal tvrdé struny sú to len nové,alebo nové a tvrdšie ako origo.

14.07.2014 17:47

Re: Zadné tlmiče

su aj porovnatelne s povodnymi viz odkaz hore LESJÖFORS ...alebo aj silnejsie napr v USA king springs co kupoval aj boris na outbacka tusim robia aj vyssie

14.07.2014 19:22

Re: Zadné tlmiče

Z mojej úvahy mi vychádza že v podstate sa dajú zohnať 3 druhy pružín na SG forestra. Pružiny pre auto so samonivelaciou. Tie sú najtenšie.

S niveláciou

Potom klasické pružiny pre autá bez samonivelácie

Bez nivelácie

a nakoniec tie HD(Heavy Duty), ktoré sú v mojom predchádzajúcom odkaze. Tieby mali byť najhrubšie resp. najtvrdsie.

HD pruzina

PS: ceny na danej stránke si nevsímajte ide o porovnanie.

14.07.2014 20:29
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101