Diskusné fórum

Vymena motora

Autor Správy

Re: Vymena motora

Zdravim Vas, chcel by som sa opytat ci je mozne vymenit motor v impreze 2.0gl za motor z 2.0wrx alebo 2.5sti. Auto by som pouzival na rally ale som v tomto smere neskuseny tak dakujem kazdemu kto mi pomoze s touto tematikou. Bolo by to mozne spravit? Ake by to bolo narocne? Pasoval by motor a prevodovka z podstatne novsich modelov? Dakujem

30.07.2012 00:42

Re: Vymena motora

Stará WRX zasa až tolko nestojí aby to vôbec malo zmysel prerábať, on ten samotný motor tiež nie je zadarmo a k tomu motoru potrebuješ aj elektriku. Podla slovenskej legislatívy je to navyše nemožné, v aute môžeš mať oficialne len taký motor aký tam výrobca namontoval, ak teda chceš mať na tom aj EČ. Ak to chceš čisto na rally, že auto budeš voziť na vozíku tak je to jedno, ale riešil by som to skôr nákupom celého auta v UK, je kopec takých čo jazdí na angličanoch prípadne prerobiť na našu stranu (LHD). Ak chceš na rally tak beztak musíš vytrepať celé vnútro a osadiť bezpečnostný rám po pri tom už môžeš hned urobiť prerábku na LHD), aspon také pravidlá sa zavádzajú, tento rok to ešte ide , ale je to len otázka času kedy to nepôjde, ak máš v aute rám nemôžeš na cestu aj keby si na tom mal slovenské EČ - bol som tento rok na Brezovej kde to jazdci preberali

30.07.2012 05:59

Re: Vymena motora

ak chces wrx na zabavu a nechces doklady knej pod 2000 libier si kupis v uk akurat budes mat napravo volant smile a ak tam niekoho mas a bude ti platit pojistku tak tu na nej mozes aj jazdit co je ale o drzku smile

btw a mozno by som rally zacal s niecim mensim pezot 106 / 206 clio za menej penazi

30.07.2012 14:54

Re: Vymena motora

Problém je len tá rally, aj ked to je hobby súťaž tak či tak musíš mať rám, inak si nezajazdíš, jediná disciplína kde netreba rám a je aj z hladiška bezpečnosti najbezpečnejšia je slalom, ale aj to kape. Trebárs na letisku v PN sa pravidelne jazdilo a údajne to boli posledné preteky tento rok, lebo letisko zmenilo podmienky prenájmu a tým pádom sa im to neoplatí, respektíve by to museli preniesť na pretekárov zvýšeným štartovným, ktorý by nemuseli prísť a prerábať netúži nikto. Všetko inak bolo na stránke tatrydonaucup.sk ktorá je momentálne v prestavbe , lebo to celé skapalo a situácia je taká že ked chceš dnes robiť nejaké preteky, tak ti to musí odklepnúť Sams-asn.sk no a organizátor musí splniť kritéria ktoré oni požadujú...

Osobne poznám človeka čo sa do toho pustil - organizovanie pretekov a je zamontovaný aj v prerábke tatrydonaucup.sk, viem že chystá do konca roka jednu "rally" v okolí Myjavy a ešte dalšie troje pretekydo konca roka, kde sa bude dať zajazdiť pravdepodobne bez rámu, ale situácia na budúci rok môže byť celkom iná...

30.07.2012 15:08

Re: Vymena motora

No v každým případě jen výměna motoru je blbost. Protože by se musela vyměnit komplet elektrika, s tím i převodovka, kardan, dify, hlavně i brzdy atd. Prostě WRX je jiný auto. To není "jen" o motoru. Takže nejschůdnější cesta je výměna auta, ne motoru.

31.07.2012 10:16

Re: Vymena motora

Ak už ma tu GL este by nebolo odveci prehodit do nej toho anglicana ak je to také lacné..inak su prastavby mimoriande nerentabilna vec..faktom je že wrx su dnesnej dobe už za velmi nizke ceny

31.07.2012 10:19

Re: Vymena motora

predaj GL za 2k€ a kup WRX LHD teraz je v bazare na slovensku za 2k€ a mozes rallyovat aspon niekde kde sa este da no na cestach sa moc nepovozis smile

31.07.2012 20:10
555
avatar

Re: Vymena motora

Z povodneho prispevku mi vyplyva, ze ide o kasnu a zvysok sa meni.

Ak ide o prestavbu na skupinu N, tak okrem SpecC dnes neexistuje sudobe vozidlo, ktore sa da povazovat za rentabilne. V prvom rade je tu obmedzenie na 2,0 objem a 2,5 sa da jedine osadenim suchymi vlozkami a stroker kitom a modlit sa, aby sa ten prejav nezdal komisarovi divny. Dalej na Nko sa pouzivaju pevnejsie diely a najblizsie k tomu ma STi, ale aj tam je kopec prace a rozoberacky a vymeny.

Ram je jasny, treba preukaz sportoveho vozidla, splnit prilohu J atd...

Ak ide o minirally a ine amaterske podniky, tak je to ovela jednoduchsie, moze byt aj 2,5 a poskladat si cokolvek. Iba hrozi, ze auto pojde na niektorych sutaziach do E2,kde moze startovat aj UFO. Do GC8 kasne sa da zabudovat 1:1 akykolvek model s 2,0 motorom a pri troche snahy aj tie s 2,5 po hatch verziu.

01.08.2012 07:54

Re: Vymena motora

Ďakujem za rady, ešte som nekúpil to subaru, len som mal dobrú ponuku tak som sa chcel informovať. Počul som niečo také, že od roku 2013 vraj má byť povolené pravostranné riadenie na slovensku. Bolo by to dobré pretože ma to baví oveľa viac ako LHD aj keď to má svoje nevýhody (predbiehanie). Podla vašich príspevkov som uvážil, že bude lepšie trochu ešte pošetriť a kúpiť už niečo silnejšie (WRX/WRX STi). A mohol by mi niekto poslať link na tu impru čo bola spomenutá v príspevku?

Diky :)

02.08.2012 12:00

Re: Vymena motora

Pravostranné riadenie je tu povolené aj dnes, mám kamoša čo má Š110RHD a normálne s nou jazdí... Len že on má vynimku, pretože to auto tu už jazdilo velmi dlho, ak vôbec niekedy opustilo Československo. Čo sa týka terajších áut , tak kludne môžeš jazdiť autom s RHD ale iba ak máš UK značky, UK STK a UK PZP... Za žiadnych okolností úradne neprihlásiš UK auto na SK EČ, lebo minimálne sa to dá vyčítať z VIN a za druhé by na to prišli pri KO, dalo sa to nejakými oblukami typu že auto sa prestavalo na LHD prihlásilo sa v CZ a následne na SK , tak nejak to údajne šlo. Nemám to overené, ale nikdy nedostaneš u dovozeného vozidla na SK značky ak budeš mať volant vpravo.

02.08.2012 15:06
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101