Diskusné fórum

outback MY13

Autor Správy

Re: outback MY13

som zvedavy co z týchto vylepseni príde do EU

19.09.2012 17:19

Re: outback MY13

toto je spravny pristup predajcu USA uplne iny svet co sa tyka sluzieb zakaznika to asi nieje nikde

19.09.2012 18:31

Re: outback MY13

EyeSight pride do EU az v MY14, zatial mame smolu. Ale MY13 dostane novy FB25 motor a druhu generaciu CVT, ale ak dobre viem, MT prevodovku pre 2.5i Outback-a uz do EU nebudu dodavat ani na objednavku.

20.09.2012 08:20

Re: outback MY13

konecne sa objavili prve oficialne informacie ohladne MY13 pre Europu. Nasiel som ich na europskej globalnej stranke Subaru

Nie su tam sice podrobne popisane zmeny, ale aspon cosi sa da objavit. V technickej specifikacii vidiet ze 2.5i ma DOHC motor s 4kW navyse oproti sucasnej 2.5, takze Outback aj v EU dostane FB25 motor.

03.10.2012 07:14

Re: outback MY13

no sám som zvedavy, objednal som outback 2,5 lineartronic VC a predajca mi povedal, ze mi budúci týždeň dodajú už MY13. Dám vedieť.

09.10.2012 11:04

Re: outback MY13

takze dnes som si bol u predajcu pozrieť môj nový outback my13, ktorý práve dorazil a už sa výbavuju papiere :) zmeny oproti my12 tak ako sú uvedené na webe, silnejší motor o 4kw, zmenena predná maska, väčšie hmlovky, zmena prístrojového panelu s farebným centrálnym displejom (analógový ukazovateľ okamzitej spotreby zmizol a je digitálny v rámci displeja) no a hlavne väčší displej na rádiu a spätna parkovacia kamera už v základe + nebude potrebné meniť rozvody (ocelovy remen). Predajca tiež niečo kvakal o zmensenej spotrebe o 1 liter, ale to beriem s veľkou rezervou.

06.11.2012 18:41

Re: outback MY13

tak idem pokračovať vo "vlastnom" vlákne :) dnes som prevzal auto a najazdil prvých 20km. hodnotiť sa nič zatiaľ nedá, len sa nejak zvláštne zakusujú brzdy, ale to pripisujem tomu, že je nové. Inak jedno príjemné zistenie, o ktorom sa nepíše...má to trojblik :) nejako som si na to u VW zvykol tak som vcelku potešený.

12.11.2012 20:40

Re: outback MY13

2pavlix:

kdeze vlastne vlakno smile, my ta pozorne sledujeme smile a ja som teda zvedavy na tvoje skusenosti - minimalne aj s jurom ktory caka kazdu chvilu na svojho outbacka :)

takze len smelo do toho s kazdou prkotinou, urcite to viacej ludi oceni smile

12.11.2012 22:16

Re: outback MY13

takže hlásim prvé skúsenosti, najazdených 1500 km. spotreba mesto 5 km trasy s 11 semaformi, jednoducho hroza...13,2 litra, dialnica, plne nalozeny (2 dospelí a 3 deti, plno batoziny) rychlost tak stabilne 140km/h občas 160 a niekedy 130...spotreba 10,4. Nad 4 tis. otáčok som však vzhľadom na rady o zábehu zatiaľ nešiel. Pozitíva: luxusné vozidlo, koráb, dobre tlmí nerovnosti, ticho, pocit bezpečia a pohodlia, pre mna (doteraz nesubarista) aj relativne pekny zvuk... Negatíva: zatiaľ snáď len slabšia akcelerácia, ale nedupol som na to ešte...až po zábehu, trochu sklamanie z cúvacej kamery, nepríde mi nejak presná (ak som v cervenom poli mal by som byt 50 cm od prekážky, ale keď som to kontroloval tak som bol možno 10/15 cm...bacha na to),cakal som o trosku sirsie sedenie vzadu, tri plnohodnotne autosedacky sa zmestia, ale zapinanie chce prax (touran v tom nebol o nic lepsi), no a slabo svietiace xenony...chcelo by to trosku zdvihnut, aby svietili dalej...na tmavych okreskach pri 120km ma to bavilo, rodinu menej :) Otazky: fakticky zatial ziadne, nastudoval som si manual a je to celkom ok, snad len jedna...pri pribrzdovani, este pred uplnym zastavenim nieco velmi velmi jemne cvakne v CVT, inak zvuky nevydava, trosku ma to znepokojilo i ked v navode sa pise ze pre CVT je v urcitych situaciach charakteristicky zvuk prevodovky "chain noise"...to u mna mi vsak nepride ako prave takyto zvuk...neviete?

27.11.2012 00:07

Re: outback MY13

Reakcia na príspevok od používateľa pavlix:

27.11.2012 00:07

takže hlásim prvé skúsenosti, najazdených 1500 km. spotreba mesto 5 km trasy s 11 semaformi, jednoducho hroza...13,2 litra, dialnica, plne nalozeny (2 dospelí a 3 deti, plno batoziny) rychlost tak stabilne 140km/h občas 160 a niekedy 130...spotreba 10,4. Nad 4 tis. otáčok som však vzhľadom na rady o zábehu zatiaľ nešiel. Pozitíva: luxusné vozidlo, koráb, dobre tlmí nerovnosti, ticho, pocit bezpečia a pohodlia, pre mna (doteraz nesubarista) aj relativne pekny zvuk... Negatíva: zatiaľ snáď len slabšia akcelerácia, ale nedupol som na to ešte...až po zábehu, trochu sklamanie z cúvacej kamery, nepríde mi nejak presná (ak som v cervenom poli mal by som byt 50 cm od prekážky, ale keď som to kontroloval tak som bol možno 10/15 cm...bacha na to),cakal som o trosku sirsie sedenie vzadu, tri plnohodnotne autosedacky sa zmestia, ale zapinanie chce prax (touran v tom nebol o nic lepsi), no a slabo svietiace xenony...chcelo by to trosku zdvihnut, aby svietili dalej...na tmavych okreskach pri 120km ma to bavilo, rodinu menej :) Otazky: fakticky zatial ziadne, nastudoval som si manual a je to celkom ok, snad len jedna...pri pribrzdovani, este pred uplnym zastavenim nieco velmi velmi jemne cvakne v CVT, inak zvuky nevydava, trosku ma to znepokojilo i ked v navode sa pise ze pre CVT je v urcitych situaciach charakteristicky zvuk prevodovky "chain noise"...to u mna mi vsak nepride ako prave takyto zvuk...neviete?

Pavlix v prvom rade gratulujem ku novemu kocaru. Co sa tyka tych zvukov tak som si ich vsimol aj u priatelkynej micre (taktiez CVT) presne ako popisujes v momente ked auto zastavuje tak to tam par krat cukne (len pri zohriatom motore-prevodovke) Mne sa ten zvuk praveze podoba na zvuk retaze. Nie je ale moc na mieste porovnavat 16 rocne auto s novym aj ked nabeh kilometrov na tej micre je fakt maly. Ja by som na tvojom mieste zasiel do servisu a nechal sa ujistit ze to tak ma byt. Kazdopadne mna si potesil kedze to pise subaru manual tak to nissanu odpustim a nebudem si tym lamat hlavu smile

27.11.2012 10:30
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101