Diskusné fórum

outback my12 a pár otázok

Autor Správy

Re: outback my12 a pár otázok

zdravím subaristi, stojím tesne pred kupou nového outbacku a mám dve otázky: 1/ kedže som doteraz vždy kupoval jazdenky chcem sa opýtať na ideálne správanie sa pri zabehu auta, koľko km, aké otáčky a podobne 2/ vás názor na geolandery, okamžite vymeniť, alebo v pohode jazdiť, či dojazdit do zimy a kúpiť zimné gumy, vlastne ako je to z ich univerzalnostou? Ďakujem

20.09.2012 20:48

Re: outback my12 a pár otázok

  • no ja som mal okrem tej C5ky doteraz takisto len jazdenky, ale v podstate staci s tym na zaciatok jazdit rozumne ... cize prvych 1000-1500 km ho nevytacat zbytocne ku cervenemu polu (ak sa to vobec da s tou cvt prevodovkou) a hlavne urobit ten zabeh co najskor na nejakych dlhsich pokojnejsich trasach, nie zrovna po meste pri ukrutnych mrazoch (tak som na to isiel s tym citroenom a odvdacil sa mi spolahlivostou pocas 4 rokov (co je dost na neuverenie smile )

  • co sa tyka geolanderov, tak zase osobna skusenost chyba, ale z postrehov od ostatnych sa ich zbav cim skor smilesmilesmile

  • viac ti asi povedia ini co si kupovali nove subarka ... napr. juro kupoval vie svoje o tych geolanderoch smilesmilesmilesmile

20.09.2012 22:08

Re: outback my12 a pár otázok

sposob zabehu noveho motora by mal byt popisany v knizke k autu. Neviem ci je rozdiel v tomto pri benzine, ale ja som s dieslom nemal ist nad urcite otacky (tusim 3000-3500) prvych 1600km, mal som sa vyvarovat dlhodobo rovnakym otackam (cize najlepsie ziaden tempomat na dialnici, ked to musi byt, tak menit rychlosti pravidelne) a ziadne zrychlovanie s pedalom na podlahe.

Co sa tyka Geolandarov - urcite to nie su celorocky ako na niektorych forach pisu. Mozno v USA na Floride, kde nevedia co je to zima, ale u nas nie. Niekto ich tu na vychode skusal v zime na snehu a absolutne nedrzali na snehu. Takze ako letne ich mozes pouzivat, ale po 2-3 rokoch ich asi budes chciet preuzt, lebo ked trochu stvrdnu, tak prestanu drzat na vode. Za sucha su fajn, ale na vode su po tych 3 rokoch uz hrozne. Ja ich mam 4. rok a dalsiu sezonu urcite nedaju, bude to chciet cosi noveho.

20.09.2012 23:20

Re: outback my12 a pár otázok

Ahoj a gratulujem ku kupe. Pri zabehu som jazdil normalne tak ako dnes. Nerobil som ziaden rozdiel. Len som nesiel tolko do vyssich otacok. Geolandary vydrzali len 1 leto. Nepacili sa mi tie gumy. Ked som sa isiel previest tak piskali v kazdej zakrute. Po nahodeni zimnych sa to krasne zmenilo. Takze na jar prisli nove letne a geola... som predal. Ked jazdis pohodovo stacia. Ale ked sa chces obcas troska previest v zakrutach urcite ich casom vymenis. prajem vela stastnych kmsmilesmilesmile

21.09.2012 05:50

Re: outback my12 a pár otázok

Presne tak ako hovori Juro, aj benzin ma oficialny zabeh 1600km - aspon moj my'11, pisali nechod nad 4k otacok a ziadne dlhe dialnice pri rovnakych otackach a vsetko bude v poriadku smile

Povodne duelery 687 mi pripadaju snad este horsie pneu nez Geolandary. A vraj tiez celorocky. Nemozem sa dockat, ako pred zimou pojdu naposledy dole smile

21.09.2012 16:59

Re: outback my12 a pár otázok

pozdravujem, prajem vela štastnych km, ja som zabehaval tak ako už pisaly kolegovia, netlačit to do vysokych otačok , nedupat plynom k podlahe a nedusit motor zase nizkymi otačkami tak do 2000km a na 5000km som išiel na vymenu oleja. Čo sa tyka tych geolandarov tak vôbec neodporučam jazdim v zime je to hotova katastrofa, su ako letne , mal som ich na aute asi jeden mesiac v zime a myslel som si že nemam štvorkolku.Určite to nenechavaj na zimu.smile

21.09.2012 22:31

Re: outback my12 a pár otázok

Ešte jedna otázka pani, nemá niekto náhodou scan manualu v slovenskom, ceskom alebo anglickom jazyku pre outback my2012

Ďakujem

25.09.2012 18:14

Re: outback my12 a pár otázok

Manual najdes v cestine ale len 2010 na www.subarufanclub.cz treba sa tam prihlasit ked ho chces stiahnut

26.09.2012 07:07

Re: outback my12 a pár otázok

2 peter: ďakujem, už som to stiahol :)

26.09.2012 18:44

Re: outback my12 a pár otázok

rado sa stalo. Dufam ze pomohlo. Ked som kupil oubacka tiez som ho nahanalsmile

26.09.2012 20:26
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100